Cities: Skylines - Snowfall

18.02.2016
14.11.2017
14.09.2018

rozšíření

V pořadí druhé DLC pro hru Cities: Skylines přináší do hry počasí, (které vyjde i jako bezplatný přídavek do hry, ale pouze v minimálním rozsahu). Datadisk se zaměřuje na zimní počasí a na starosti se zimou spojené.

Bude potřeba udržovat silnice průjezdné, proto se musí hráč zaměřit na častý provoz sypačů. Pokles teploty se projeví i na spotřebě elektrické energie. Lidé si totiž budou topit, a to jak elektricky, tak ústředním topením. Ve hře jsou nově i tramvaje.

Mimo nových starostí hra přináší i nové prvky pro zábavu a odreagování. Například zimní parky, nové památky a naprosto odlišnou atmosféru města pokrytého bílým příkrovem. K dispozici je i nová zimní mapa.

Snowfall má vlastně podobné zápory jako After Dark - za docela vysokou cenu jsme dostali pár zasněžených map, nějaké nové budovy a tramvaje. Přesto je to ale vlastně docela fajn, každý přídavek do Cities: Skylines hru vylepšuje, ať už je zdarma či vyjde jako DLC. Jen ta cena není zrovna ideální.

Co se týče Snowfall, nechápu jednu věc. Proč raději tvůrci rovnou nezapracovali na střídání ročních období a pak nevydali plnohodnotné DLC, které by za tu cenu alespoň stálo? I tak by mohly být ve hře "snow only" mapy, ve kterých by se vyřádil každý nadšenec sněžných pluhů. Na druhou stranu je pravděpodobné, že se nakonec takového scénáře dočkáme.

I když toho Snowfall nenabízí mnoho, to co přináší přeci jen zabaví. Hraní zasněžených map baví a otevírá nové problémy jako je zamrzání silnic, vytápění či spotřeba elektřiny. I těch pár nových budov a parků nakonec potěší. A v kombinaci s After Dark vypadá noční zasněžené městečko úchvatně.

Ve výsledku rozporuplné DLC, ale ve slevě by se dalo doporučit.

PS: Jo a tramvaje jsou nehorázně cool.

Pro: Tramvaje, sníh, nové budovy

Proti: Málo obsahu, cena

Souhlasím s kolegou Zoltanem. To, že se nestřídá roční období je na DLC to nejhorší a největší zklamání. K tropickým a mírným klimatům přibylo nově i zimní, chcete-li arktické klima.

V mírném nesněží, tedy ve hře ne. Za to tam prší, déšť je udělaný docela pěkně, je poznat, že je mokrý povrch terénu či silnice. V noci to působí velmi pěkně. Když prší, snižuje se teplota prostředí a musíte topit, jako v zimním klimatu, což je celkem nesmysl. Copak někdo doma v létě topí, jak přijde déšť?

Zimní mapy jsou docela odfláknuté, sněhu je málo, sypače jsou taky odfláknuté, po jejich průjezdu sníh zmizí ze všech pruhů, i když jede jen jeden sypač.

A teď chválení. Chválím vizuální vzhled. Animace deště, či sněžení jsou krásné a realistické. Nové budovy, tedy různé zimní parky jsou moc pěkné, a dokonce i animované. Do toho několik nových vyhlášek a tramvaje, které stejně vezmou pouze o 10 lidí více než autobusy. Naštěstí lze kapacita upravit modifikací.

PS: Tohle je můj jubilejní 80. komentář :)

Pro: Vizuální efekt počasí, tramvaje, zase něco nového, vyhlášky

Proti: Nesmyslné topení v dešti, odfláknuté zimní mapy a sypače, odfláknuté kapacity mhd, absence změn ročních období.