Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Cities: Skylines - Natural Disasters

29.11.2016
15.05.2018
kompatibilní
82
7 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ne

Natural Disasters je již třetí placené DLC pro hru Cities: Skylines, které přinese přírodní katastrofy, ale také nové možnosti editoru, herní rádia, scénáře. Katastrofy, které hráčům chyběly nebudou jen vizuálním efektem navíc, jejich reálné dopady budou naopak nepřehlédnutelné. Domy budou nenávratně zbořeny a obyvatelstvo mrtvé. Výzvou bude, pokud vůbec někdo přežije, celé město opravit.

Vaše město může zatím postihnout požár, meteorit, zemětřesení, tornáda a povodně. Pokud jde o náhodné katastrofy, hráč, jakožto starosta, o nich bude vědět dříve než přijdou. Hráč může vyvolat katastrofy i sám. Může díky novým rádiovým stanicím vyhlásit evakuaci obyvatelstva. Rádio také slouží k relaxačním účelům (můžete si vybrat písně) pokud zrovna nebudou katastrofy. DLC přinese taky možnost vytvářet si různorodé scénáře, které mohou být sdíleny na Steam Workshop. Scénáře mají vlastní herní cíle, včetně vlastních výchozích měst, podmínky výhry, lhůty a mnohé další.

Pro obyvatele, na které se řítí katastrofa jsou připraveny podzemní kryty a záchranné vrtulníky. Ty slouží i jako zásobování v případě, že přijdete o silnici.


Poslední diskuzní příspěvek

Ne. Ani godzila. Ani pád letadla (zdravím SimCity 2000 )
Jsou tam povodně, oheň, tsunami, tornádo, zemětřesení, propad půdy, meteorit, bouře a zhroucení budov.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 100
Rozhodl jsem se napsat komentáře ke všem DLC Cities: Skylines. Kdysi dávno jsem začal a po pěti letech pauzy pokračuji :D

Vzpomínáte na první dojmy a recenze u základní hry? Několik recenzentů, moderátorů a bůh ví jakých povolání psalo jako zápor (nebo jen neutrální bod), že chybí katastrofy!
Tvůrci si to vzali k srdci a vyrobili několik zajímavých katastrof a celý systém ochrany města, čímž jdou dost do hloubky oproti Simcity. A také byly nově přidány scénáře a jejich Workshop podpora. Což je velké + pro ty, kteří mají rádi výzvu a stavět jentak města je nebaví.

Co se týče samotných katastrof, ty jsou zpracovány fakt skvěle. A dost realisticky. Například při zemětřesení může vzniknout i trhlina v půdě. V tornádu lze vidět letící objekty (zdravím SimCity 3000, kde to bylo poprvé použito).
Co může někoho zamrzet je, že chybí nějaké katastrofy způsobené člověkem. Třeba jaderná havarie (postrach u všech Simcity), nebo pád letadla (ano, kvůli roku 2001 se to už do takových her nedává). Také bych ocenil, aby vítr ve hře uměl roznést znečištění. To by byla teprve sranda.

Bunkry jsou fajn, ale abych řekl pravdu jsou asi zbytečné. Nikdy se mi nepodařilo zachránit úplně všechny. Jsou dost nevzhledné a škoda, že se bunkry nebudují nějak automaticky v budovách (viz komunistické kryty Civilní obrany, které vznikaly na každém sídlišti). Velká nevýhoda bunkrů je, že při jejich aktivitě kompletně přijdete o zisky. A to globálně celé město. Kdyby šlo nastavit spuštění konkrétních bunkrů v konkrétní čtvrti, kde hrozí nebezpečí, bylo by lépe. Třeba propad půdy je jen na jednom místě, tak samo meteor. Neohrozí celé město.

Následné řešení katastrof je docela výzva. Co nejrychleji opravit veškeré komunikace, aby mohly vyjet všechny záchranné systémy.
Po každé katastrofě je k dispozici tabulka, kde je seznam obětí, poškozených budov, cest, atd. Docela by mě zajímalo k čemu je ten krizový štáb. Oni dokážou najít v troskách přeživší, ale jsou to skutečně přeživší? Změní se číslo úmrtí v tabulce? Těžko říct, jestli to má na to vliv, nebo to je jen na oko.

Tohle je v pořadí první velké DLC, které má opravdu cenu pořizovat. Pokud vám chyběly katastrofy. Pokud ne, nemá cenu se o něj zajímat.

Pro: Katastrofy, scénáře, vizuál katastrof i jejich počet. Nové mapy a možnosti.

Proti: Mohly být i jiné druhy katastrof, zvláštní chování bunrků

+11