Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Car and Driver

Car & Driver: The Ten Best

20.06.1992
75
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Pro řadu hráčů to může být překvapení, ale Looking Glass Studios si před uvedením slavných her jako je Thief, či System Shock "střihli" na začátku své kariéry závodní hru. Nesla název Car and Driver, vyšla v roce 1992 pro MS-DOS a byla inspirována stejnojmenným americkým časopisem.

Car and Driver ze všeho nejvíc připomíná Test Drive, ale hra je spíše považována za předchůdce The Need for Speed. Hru totiž vydalo Electronic Arts a nabízí se v ní svezení v těch nejúžasnějších sportovních vozech své doby přesně tak, jak to později EA realizovala v NFS. Veškeré dění na silnici pak sledujete přímo z kokpitu vozů, jak bylo alespoň do konce devadesátých let u závodních her od Electronic Arts dobrým zvykem.

Hra nabídla i propracovaný replay s využitím několika kamer, vektorová grafika hry se podobala například starším Stunts. Solidní grafika a prezentace však nepřebily největší problém této hry - ovládání aut. Fyzikální engine působil hráčům obtíže a v době, kdy už byla na trhu propracovaná Formula One Grand Prix, působil až amatérsky.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.