Cannon Fodder

1994 PCSNESAtari ST3DO
prosinec 1994 SegaMD
1995 Jaguar
prosinec 2000 GBC
, (3DO verze), (3DO verze), (Amiga verze), (SNES verze, SegaMD verze), (Jaguar verze), (PC verze), (GBC verze)
Jedná se o akčně taktickou hru, kde ale musíte strategicky přemýšlet – bez strategie se v některých levelech neobejdete.

Ovládáte skupinu až 5 vojáků, se kterými plníte různé úkoly jako zabíjení nepřátelských vojáků, demolici budov a záchranu zajatců. Skupinu můžete ale i rozdělit na části a ovládat je samostatně. Vaši vojáci také získávají povýšení, se kterými rostou jejich zkušenosti a výkon. Pro ulehčení přesunu a ničení nepřátel můžete používat různé dopravní prostředky jako tanky, které vám dávají velkou výhodu, ale mají i nevýhodu, že pokud zůstanete v dopravním prostředku při jeho zničení, většinou to také zabije vaše vojáky.

Ve vašem arzenálu zbraní najdete kulomet, granáty, rakety a další. Ty těžší zbraně poté slouží právě například ke zničení budov, které jsou odolné proti kulometům. Tyto zbraně většího kalibru ale mají omezené množství munice, kterou musíte najít v podobně zásobovacích beden.

Ve hře musíte projít 23 misí, které jsou dále rozděleny do 72 úrovní. Prostředí se různě mění a budete se pohybovat například v džungli, na poušti a sněhu. V pohybu vám také bude bránit nebo vás zpomalovat různý terén. Budete muset přeplavat řeky, ze kterých nemůžete střílet, můžete se utopit v bahnu, ale také vás mohou překvapit různé pasti.

Hra byla prioritně vydána na Amigu, kde získala mnohá ocenění, jako například cenu za hru roku od časopisu Amiga Action, a až poté byla přenesena na další systémy a konzole.

Bodkin: Tak co, vymyslels to nakonec? Díru zničíš několika granáty, ale jestli si dobře vzpomínám, našel jsem i takovou, co zničit nešla.…