Cannon Fodder

1994 PCSNESAtari ST3DO
prosinec 1994 SegaMD
1995 Jaguar
prosinec 2000 GBC
Sensible Software, Arc Developments (3DO verze), Krisalis Software (3DO verze), Arch Rivals (Amiga verze), PanelComp (SNES verze, SegaMD verze), The Dome Software Developments (Jaguar verze), Audio Visual Magic (PC verze), Codemasters (GBC verze)
Jedná se o akčně taktickou hru, kde ale musíte strategicky přemýšlet – bez strategie se v některých levelech neobejdete.

Ovládáte skupinu až 5 vojáků, se kterými plníte různé úkoly jako zabíjení nepřátelských vojáků, demolici budov a záchranu zajatců. Skupinu můžete ale i rozdělit na části a ovládat je samostatně. Vaši vojáci také získávají povýšení, se kterými rostou jejich zkušenosti a výkon. Pro ulehčení přesunu a ničení nepřátel můžete používat různé dopravní prostředky jako tanky, které vám dávají velkou výhodu, ale mají i nevýhodu, že pokud zůstanete v dopravním prostředku při jeho zničení, většinou to také zabije vaše vojáky.

Ve vašem arzenálu zbraní najdete kulomet, granáty, rakety a další. Ty těžší zbraně poté slouží právě například ke zničení budov, které jsou odolné proti kulometům. Tyto zbraně většího kalibru ale mají omezené množství munice, kterou musíte najít v podobně zásobovacích beden.

Ve hře musíte projít 23 misí, které jsou dále rozděleny do 72 úrovní. Prostředí se různě mění a budete se pohybovat například v džungli, na poušti a sněhu. V pohybu vám také bude bránit nebo vás zpomalovat různý terén. Budete muset přeplavat řeky, ze kterých nemůžete střílet, můžete se utopit v bahnu, ale také vás mohou překvapit různé pasti.

Hra byla prioritně vydána na Amigu, kde získala mnohá ocenění, jako například cenu za hru roku od časopisu Amiga Action, a až poté byla přenesena na další systémy a konzole.

Bodkin: Tak co, vymyslels to nakonec? Díru zničíš několika granáty, ale jestli si dobře vzpomínám, našel jsem i takovou, co zničit nešla.…