Awesomenauts

Awesomenauts Assemble!

online > online akce *
akce > arkáda
free to play (dříve placená hra)
01.05.2012 PS3
02.05.2012 X360
01.08.2012 PC
05.03.2014 PS4
07.09.2016 XOne
, (PS3 verze, X360 verze)
Píše se rok 3587 a válka otřásá celou galaxií. Nájemní žoldáci musí bojovat proti velkým žábám z Mohawks, obřím robotům a jiným vetřelcům. A je jen na vás, zda válku vyhrají.

Awesomenauts je hra typu MOBA, ovšem na rozdíl od typických představitelů žánru (např. Dota 2) je zobrazena ve 2D. Grafikou a stylizací připomíná animované filmy z 80. let. Ve hře proti sobě bojují dva týmy po třech hráčích a to za pomocí hromady zbraní a schopností. Ve hře máte možnost výběru z velkého množství postav. Hra se snaží být hodně přístupná, s jednoduchými principy a krátkým herním časem jednotlivých kol.

V květnu 2017 byla hra převedena na free-to-play model.

Tato hra stála u mého počátečního nadšení ze steamu (ano začal jsem tam až letos). Byla součástí bundlu a dlouho jsem si myslel, že je to část nejslabší. Do jisté míry je to pravda, tato hra je pořádná blbost (to byl můj prvotní dojem), jaké je ale mé překvapení, že jsem u téhle blbosti strávil cca 28h? :)

Velice oceňuji úvodní znělku, trochu mi připomněla znělku ninja želv. Menu je příjemné. No a samotná hra působí na začátku opravdu bláznivě, všemožné hlášky, ultra-mega-cool věci a prostředí. Dobrou čtvrthodinu jsem nevěděl co dělat, ale postupně jsem hře přicházel na kobylku.

Souboje jsou vlastně celkem fajn, je to rychlé a pokaždé trochu jiné. Líbil se mi systém levelování, kdy se postupně za úspěšné boje otevírají nové postavy a také mnohá vylepšení a nové vlastnosti. Většinu času jsem hrál za Derpl Zorga, nutno ale přiznat, že jsem byl často terčem posměchu od spoluhráčů, někdy jsem však svůj tým táhl k epickému vítězství. Hra je hodně o náhodě (jak schopní parťáci k vám budou nalosováni), záleží, jak rychle se daří prorážet obranu a také na koordinovaném útoku. Na to ale musí každý přijít sám.

Awesomenauts jsou zajímavá hra, já už je ale z nějakého důvodu nehraju, přesto je doporučuji alespoň vyzkoušet.

Pro: znělka, neotřelé

Proti: často přeplácané, možná krátkodobá závislost