Tato hra stála u mého počátečního nadšení ze steamu (ano začal jsem tam až letos). Byla součástí bundlu a dlouho jsem si myslel, že je to část nejslabší. Do jisté míry je to pravda, tato hra je pořádná blbost (to byl můj prvotní dojem), jaké je ale mé překvapení, že jsem u téhle blbosti strávil cca 28h? :)

Velice oceňuji úvodní znělku, trochu mi připomněla znělku ninja želv. Menu je příjemné. No a samotná hra působí na začátku opravdu bláznivě, všemožné hlášky, ultra-mega-cool věci a prostředí. Dobrou čtvrthodinu jsem nevěděl co dělat, ale postupně jsem hře přicházel na kobylku.

Souboje jsou vlastně celkem fajn, je to rychlé a pokaždé trochu jiné. Líbil se mi systém levelování, kdy se postupně za úspěšné boje otevírají nové postavy a také mnohá vylepšení a nové vlastnosti. Většinu času jsem hrál za Derpl Zorga, nutno ale přiznat, že jsem byl často terčem posměchu od spoluhráčů, někdy jsem však svůj tým táhl k epickému vítězství. Hra je hodně o náhodě (jak schopní parťáci k vám budou nalosováni), záleží, jak rychle se daří prorážet obranu a také na koordinovaném útoku. Na to ale musí každý přijít sám.

Awesomenauts jsou zajímavá hra, já už je ale z nějakého důvodu nehraju, přesto je doporučuji alespoň vyzkoušet.

Pro: znělka, neotřelé

Proti: často přeplácané, možná krátkodobá závislost

Velmi hezká a příjemná variace na DotA/MOBA. Velké množství frustrujících prvků Doty bylo odstraněno, a výsledkem je hra, která není tak obtížná, více pro běžné hráče, ale stále vyžaduje schopnosti a týmovou souhru. Jeden zápas trvá kolem 20 minut, takže si můžete snadno zahrát bez risku frustrace, když někdo opustí hru (a daný člověk je i tak nahrazen docela ucházejícím botem). Doporučuji.

Celkové hodnocení: Výborná

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2013 v angličtině na Steamu).