hele vy dva, rychlost chůze neřeší problém s ovládáním jako takovým. vypíchli jste nepodstatnou blbost a merit věci zůstává stejný. fuj, končím.
@Jack_Dark (06.03.2014 10:39): Já hrál na obém právě.

@Garret (06.03.2014 10:43): Tak stačí Ti páčka, abys byl rychlejší nebo pomalejší. Takovou střední chůzi na pc prostě neuvidíš (to platí o všech konzolovkách, málo v které je jen chůze/běh). To samé platí pro plyn u aut. Přičemž ty nový gamepady jsou prej ještě vychytanější, hlavně ten xboxáckej.

@KRoman47 (06.03.2014 10:46): Aneb když někdo popíše mou myšlenku lépe než já :)
@Garret (06.03.2014 10:43): Třeba že si reguluješ rychlost chůze? Onehdy byl i na 9gagu strašně úspěšný obrázek kritizující Assassins Creed tituly za odlišnou rychlost chůze hráčovy postavy a NPC, takže je při doprovodu neustále třeba popobíhat či zastavovat. S gamepadem neexistuje, tam je možné docílit aspoň tak 20 různých rychlostí chůze díky analogu. Fakt nechápu, co pořád mají všichni s klávesnicí, je to psací stroj určený na psaní.
@Walome (06.03.2014 10:36): Série AC se na klávesnici a myši hraje parádně. Připomínáš mi recenzenty kteří pustí hru na gamepadu a hned hlásí na ničem jiném to ani nehrajte. Což je samozřejmě blbost.
@Garret (06.03.2014 10:33): A někteří to ani nevyzkoušejí, ačkoli by se jim to třeba zalíbilo. Jak jsem mnohokrát zmínil, sám jsem byl proti gamepadu, ale v momentě, kdy se hry dělají primárně na konzole, je nesmysl si tvrdošíjně lámat prsty na klávesnici.
A rozvržení je samozřejmě jiné, už jen chůze samozřejmě funguje jinak a skákání taky, oboje je intuitivnější, ale to je hrách na zeď.
Gaamepad môže byť, ale hrať AC a podobné hry na klávesnici nie je oldschool - to je úlet. :)
Hlavne asi chcel napísať "bez myši je hra ešte horšia" Osobne si neviem predstaviť hrať podobné hry na klávesnici, ale pokiaľ to niekoho baví viac.. :)
Tak a dohrano... paradoxne jsem si tak zvykl na klavesnicove ovladani wsad + numericke klavesy, ze po koupi mysi a zkusmem hrani jsem se k puvodnimu nastaveni zase rychle vratil.

Komentar psat nebudu, beztak jsem vetsinu svych postrehu vyblil zde v diskuzi a 49. by byl myslim zbytecny. Nakonec jsem z puvodnich nadsenych 85% musel o trochu slevit, ke konci uz to bylo hodne unavne - boje i subquesty, kdy jsem se na ty casove omezene uz proste vykaslal.

Jestli neco opravdu muzu, tak je to pribehove pozadi hry, ktere sice neni nijak objevne, ale zpusob, jakym scenariste pracuji s prameny, legendami a zahadami, mi proste sedi. Takze si brzy dam i druhy dil:-) Ono tech 60 Euro nebyla spatna investice...
Mam nainstalovanych dalsich dvacet her:-P Takze nejaka adventura, rekl bych..
@Fingon (02.03.2014 12:48): Doporučuju si po dohrání jedničky dát chvíli pauzu, jinak hrozí, že tě bude díky shodným herním mechanismům nudit (ale nemusí!). Jakkoli tuhle sérii zbožňuju, nikdy jsem nevydržel hrát více jak dva díly hnedka za sebou. Každopádně je imo dvojka nejlepším dílem téhle série celkově. Pokud se ti líbí jednička, dvojku si užiješ.
No, tak jsem kvuli odpolednim/vecernim sichtam nemel dva tydny cas vubec hrat a tento jen obcas... kazdopadne se mi ted podarilo dostat se skoro na konec (prave jsem prisel do assassinske pevnosti a vsichni maji vymyte mozky). Je fakt, ze ta unava a stereotyp se nakonec dostavil, ale az po zabiti sesti targetu z deviti. A s tim, jak jsou nepratele vytvrdlejsi, trvaji boje dele, casteji musim misi opakovat a to dost nezvladam:P
Jedničku jsem dohrál, ale do dvojky se ne a ne pustit a muže za to práve ten stereotyp prvního dílu, jinak ze začátku mě bavilo jen projíždět mezi městy na koni, bez rychlého cestování ale později jsem už tuto funkci nepřestal používat.

Asi to rozehraju :)
@M.a.t.t. (05.02.2014 23:04): "ale skôr toho, že vás nebaví samotný koncept a tým pádom nijak zvlášť ani prvý diel"

S tím musím souhlasit. Jednička je fakt votřesná, ale dvojka má určitý kvality, který ale prostě nepřesvědčej lidi, který nebaví ryzí gameplay. Proto nás nebude bavit, trojka, čtyrka, desítka.
@Isair (05.02.2014 22:45): Nechcem vyvolávať zbytočný flame, ale to že ťa a pár ďalších hráčov dvojka nudila, nie je ani tak problém samotnej hry (tá sa aspoň snaží o variabilitu, ak by kopírovala prvý diel, bolo by to ešte horšie) ,ale skôr toho, že vás nebaví samotný koncept a tým pádom nijak zvlášť ani prvý diel. Ten komu koncept sedí, ako je napríklad Fingon si určite dokáže užiť aj druhý diel. (aj keď ho samozrejme môže z viacerých dôvodov baviť menej)
@M.a.t.t. (05.02.2014 22:33): tak vlajky me sbirat nebavi a ani nedelam vlajkove challenge, jinak je to prijemne povyrazeni. Doufam, ze se mi podari udrzet tempo a kazdy den vycistit jednu ctvrt mesta a smocit pirko v krvi. Zatim se to dari...
Nemuzu si pomoct, zatim me to hodne bavi. Bitvy s presilou nepratel (i kdyz ne vzdycky se postesti, staci jeden templar nebo ma AI stesti a rozsekaji me na rizky) si uzivam, kvuli tomu ostatne i zachranuji ovcany. Lezt po vezich me zatim taky bavi, rozhled je hezky,i kdyz na muj vkus by to mohlo panoramovat trochu pomaleji. No a pak jsou tu samotne mordy cilu, ted mi zrovna jeruzalemsky lucistnik zdrhl ze skladiste a ja ho musel dorazit na namesti:-P

Skoda absence titulku, pokud tu mam vetsi kraval (vetsinou hraji vecer a to pritelkyne kouka na telku), je dialogum spatne rozumet.

Ti, co pisou, ze je hra prestala bavit - kde zhruba to tak bylo, v ktere casti?
Já chci pokračování...chci víc Altaira:(
Další města třeba Antioch, Aleppo, Edessa...
@AiMLEzZz (02.02.2014 22:04): " Je to zkrátka tak dobrý, jak vynalézavej v tom člověk dokáže být. "

Tohle klidně rozveď, páč příliš prostoru k vynalézavosti jsem zde opravdu neobjevil, dokonce tě hra pomocí cutscén pošle tam, kam přesně chce, takže jsem mnohdy ani neměl šanci svou vynalézavost příliš uplatnit (byť tím asi více trpí až druhý díl). A dokonce i na prosté vyblbnutí je tu příliš málo prostoru, anžto těch možností hra opravdu příliš nenabízí a pouze dokolečka recykluje to samé. Ještě tak neberu někomu možná ten Skyrim, ale AC je opravdu hodně slabý sandbox s opravdu málo možnostmi.

To hromadění čehokoliv, co žádným markantním způsobem neovlivňuje hru/gameplay jsem osobně taky nikdy zcela nepochopil, ale jak je ctěná libost... (asi to někomu jistou osobní satisfakci přinést pravděpodobně dokáže, podobně jako třebas achievement hunting)
Právě jsem to potřetí dohrál, tentokrát z hecu na 100% (krom vlajek, na to se můžu vysrat). A stejně mě to bavilo. Je to zkrátka tak dobrý, jak vynalézavej v tom člověk dokáže být. Ačkoliv musím uznat, že ke konci mi všichni blázni, žebráci, Altairovy špatný doskoky, opilci a debilní situace, kdy po vás jde osm vojáků za to, že jsem někomu rozbili vázu, dost lezli na nervy. Dá se to přežít.
Mno, tak mam za sebou prvni mord. Bavi me lezt na veze a pak z nich skakat (obcas ale skoci blbe a misto do sena je z nej mastny flek), chranit sikanovane obcany atd.

Akorat se mi po cutscene s obeti podarilo objevit se nekde v texture a straze me vesele rozsekaly.
Ehm, neverím, že to tu čítam, ale vážne je myš k PC taký nedostatkový tovar, že je problém si ju zohnať? :D
@MarezCZE (01.02.2014 19:54): Tesco ve Vidni neni:-P

A kdyz jsem byl naposledy v Saturnu, tak jsem nemohl nic opravdu levneho najit... jsem chtel mysku s kabelem a nasel jsem tam jen bezdratove:-P Co bych si pocal, kdybych mermomoci chtel kulickovou, fakt netusim :-P
@Fingon (01.02.2014 18:31): V každém Tescu za 99 kč kupíš obyč myšáka.

PS: Poslední mise, kde je proti tobě spousta protivníků je dost těžká, měl jsem co delat abych ty zástupy udolal i s myšákem, natož na touchpadu. :D
@Say (01.02.2014 17:58): tak uz jsem na to prisel, samozrejme jsem to delal spatne - zmatlo me to, ze se to ma delat v low profile - takze jsem drzel stisknute tlacitko, pri kterem Altair svesi hlavu a sepne ruce:-P
@Fingon (01.02.2014 17:55): Lol, ty hraješ hry bez myši? To už je fakt hardcore=D

Btw, krade se přiblížením k postavě a zmáčknutím mezerníku, jestli se nepletu. Nebo to je až ve dvojce?
Tak jsem rozehral jednicku i dvojku zaroven, ale prednost dostala jednicka. Note to self: sehnat si konecne gamepad nebo aspon konecne tu blbou mys, na touchpadu se to hraje blbe.

Problem: zaboha se mi nedari vybirat kapsy. A to je to jen blba treninkova mise, co budu delat pozdeji, to fakt netusim. Na druhe strane, jak pacit zamky v Thief 3 jsem nakonec taky dostal do pracky. Tak snad...
Ach jo, to je utrpení .. já tu jedničku snad nedohraju .. to je tak nudný, stereotypní a blbý, že to nemá obdoby. Vím, že to od dvojky bude lepší, ale já se tam snad ani nedostanu. Teď tam naháním nějakýho týpka v přístavu a furt mě nějací opilci hážou do vody a co se nestane ... Altair umí vylézt na nejvyšší věž v městě, ale neumí plavat?!
@Isair (23.01.2014 16:14): "Každopádně je to jedno z největších zklamání, které jsem zažil."
Přesně tak - po pěti letech jsem měl nové herní pc a tohle byla má první hra... tomu se říká zklamání :)
@Tulareanus (23.01.2014 10:55): Já zase přesně naopak čekal od dvojky opravdu hodně (po všech těch oslavných komentářích zde i jinde) a přišlo mi to spíše jako takový větší "datadisk", ale o tom jsme už párkrát diskuze vedli. Mno, očekávání asi taktéž dělá hodně... :/.

Každopádně je to jedno z největších zklamání, které jsem zažil (hned po DA) a to jsem se na dvojku těšil opravdu hodně (i po stereotypní, avšak vcelku zajímavé jedničce).
@M.a.t.t. (22.01.2014 15:15): Mne napríklad druhý diel prišiel dosť nový. Mal som pocit, že hrám niečo dosť odlišné, ktoré iba pripomína nejakú hru. O to viac ma to prekvapilo, že som bol po dohraní jednotky (do dvojky som sa fakt neponáhľal) veľmi skepticky naladený.