Assassin’s Creed Odyssey - Legacy of the First Blade: Shadow Heritage

Assassin’s Creed Odyssey - Odkaz první čepele: Stínové dědictví

15.01.2019

rozšíření

Shadow Heritage je druhá epizóda príbehového rozšírenia Assassin's Creed: Odyssey s názvom Legacy of the First Blade. Ide o prvú z dvojice veľkých expanzií, ktorá sa bližšie sa zameriava na udalosti, ktoré nakoniec viedli k sformovaniu rádu asasínov.

Epizóda Shadow Heritage pokračuje v príbehovej kampani, ktorú načala epizóda Hunted. Kassandra respektíve Alexios sa po čase znova stretáva s proto-asasínom Dariom a jeho potomkom a rozhodne sa im pomôcť oslobodiť región Acháje spod útlaku námornej veliteľky známej ako Tempest. Okrem nej terorizujú okolie i ďalší členovia Rádu Predkov, ktorých môžete zniesť z tohto sveta, no najprv musíte odhaliť ich identity. Popri novej asasínskej schopnosti, ktorú si môžete odomknúť v strome zručností, je tentoraz dispozícii aj vylepšenie vašej lode Andrestie, a to v podobe plameňometu.

Legacy of the First Blade končí epizódou Bloodline.

@raisen (15.11.2020 17:52): Jojo, četl jsem. :) Doufám, že se tak stane třeba hned na začátku třetí epizody, podle toho sladkého konce zde to vypadá, že jim tu idylku Peršané nějakým způsobem naruší. Tak doufejme, že tím správným způsobem. :D

Tsk tsk tsk... A jéje.
Jde nám to trošku z kopce.

Druhá epizoda bohužel pokračuje v neuvěřitelné dávce suchosti. Místo nějakého originálnějšího pojetí recykluje obsah z předešlé epizody (místo Huntsmana tu teď máme Tempest, ke které se opět musíme probít řadou banálních a nezajímavých úkolů), plus hodně se zhoršila i samotná vypravěčská stránka. Příběh druhé epizody mě vůbec nechytnul. Postavy se nijak zajímavě nevyvíjely, kvalita dialogů se zhoršila, plus vůbec nechápu, proč se Kass tak strašně zakoukala do toho výmaze Natakase, mezi kterým nemá absolutně žádnou chemii. Jakože fakt žádnou. Pamatuji si, že to mnohem lépe jiskřilo mezi mnohými side questovými postavami z původní hry. Epizodu zachraňuje stále docela zábavná hratelnost, plus i nový plamenomet na loď byl vítanou vychytávkou. Jinak ale můj dojem z celého DLC dál klesá. Tak uvidíme, co přinese poslední epizoda. Upřímně už to ale chci mít celé docela za sebou...

Největší mindfuck byl ale samotný konec, při kterém jsem se plácl do čela tak silně, že mi to způsobilo lehký otřes už tak znuděného mozku. Za prvé vůbec nechápu, proč by se Kassandra najednou rozhodla žít normální život, během kterého bude ve svém černém pyžamu chodit pro chleba a mlíko každý den, za druhé nechápu, proč by s ní ten život měli sdílet dva cizinci, ke kterým si nevybudovala žádný pořádný vztah, a za třetí (to nejhorší na konec) absolutně nechápu, proč Kass musela porodit dítě tomu jelenokatovi s přitroublým výrazem, i když jsem několikrát dal hře najevo, že o žádnou romanci nestojím.
Fakt pecka. :(

Pro: Stále docela zábavná hratelnost, plamenomet

Proti: nudné a suché, zhoršení dialogů a všeobecného vypravěčství, Kass má dítě s Natakasem....S NATAKASEM!