@Tulareanus (29.11.2016 19:37): No myslím tím spíš že někdo třeba ocení moji znalost chemie a třeba ji v rámci úkolu využiji nebo zjistím něco navíc. Hrál jsem za dost chudou postavu a po prvotním zklamáním už jsem body dával právě čistě do vlastností, takže nevylučuju že to tam třeba někde je, ale z toho co jsem viděl spíše ne.
Mě Arcanum zklamalo. Mnoho možností vývoje své postavy namísto tradičních povolání ale minimum interakcí na ně = zbytečnost investovat do těch nebojových. Na papíře to vypadalo líp. Baví mě to ale mohlo to být mnohem lepší.
Škoda, že k Arcanu není žádný radikální remaster. S ním bych to snad i dohrál. Ale musel by stát fakt za to. Překopaný soubojový systém a animace postav, zrychlené cestování, rozšířený dabing, animace... Bylo by to pěkné. Beamdog... Ty se nehlaš.
@Ronik (24.11.2016 21:46): Lehkých? Mně v tý jeskyni na roztavení zlé zbraně zničily brnění a závěrečnou místnost nedám. Nejvíc frustrující pasáž po dolech zatím, dost možná půjdu koupit tu loď:(
Hele kde se dá něco pěknýho koupit? Mám 60k a přitom volný prsty na prsteny apod.
Pes je jak jsem zpětně zjistil mrtvej:/

A do prkýnek přišel jsem postupně o všechny zvláštní zbraně. Postavy je ztratili v boji a já si toho nevšim. V inventářích nejsou. Buď jsem je nechal někde na zemi nebo mi je sbalili npc, každopádně teď bojuji "vyváženým mečem" a družiníci podobně.

Jako v něčem mám radši blbuvzdornou generaci RPG..
Hehe jsem se vyhnul dalším dolům protože jsem překecal trpaslíka. Jelikož hraju s pozadím hnusný jako noc tak mě to nedalo a kouknul jsem se co mě čekalo potenciálně za nepřátele.

Charoismu mám naproti tomu už na 5 společníků, ale nějak je nemůžu najít. Mám jen tři.
Tak jsem se nějak zasekl v dolech Černé hory, nějak už se přemáhám pokračovat. Ti golemové jsou hrozně otravní.
PROSÍM POMOC KDYŽ CHCI TARANTU VYPLOUT DO CALLADONU TAK TAM MÁM JENOM NABÍDKU PLOUT DO ASHBURY A ČERN. KOŘENE CO MÁM UDĚLATVABYCH SE
DOSTAL DO CALADONU ? DĚKUJI
Tak když jsem se dostal do Tarantu tak se to zase stalo těžko hratelným. Tak jsem zase přeinstaloval.
Teď už to jde to jak z praku (s češtinou i v rozlišení 1920). Jediný co jsem teda udělal navíc je instalace directx 9c což jsem přečet někde v nějakým zasunutým fóru že to může pomoct. Jinak klasika patche podle návodu, modifikované dll soubory pro IE hry a přípona -doublebuffer. Jindy bych asi asi zkoušel co opravdu funguje a co ne, ale teď už jsem jenom šťastnej jak blecha a nechci si to nějak rozhasit.

Hraju s půlelfem specializovaným na melee "hnusným jako noc". Reakce jsou dost komický, nejdřív mi vmetou nějakou urážku do ksichtu (nejčastěji typu pro tebe nic nemám kříženče nebo s takovými jako ty se odmítám bavit) a aby konverzace nějak pokračovala tak musím být vtíravý jak podomní obchodník. Teď jsem byl u "výrobců" toho prstenu.
Super je, když se poštrachám v koši a vyšmátrám noviny, kde si přečetu, co se aktuálně děje. :-D
@Red (01.10.2016 13:24): Musíš se dostat mimo město, abys mohl přepnout na světovou mapu. Uvidíš, že se ikona pro mapu změní na globus. Když si otevřeš mapu města, tak tam kde mapa končí, kde jsou černé okraje, tak tam se potřebuješ dostat. Dobrý je, že i na mapě města si můžeš naklikat waypointy kudy má tvoje postava jít a ona podle toho doběhne automaticky.
Tak po všem zkoušení jsem se rozhodl vzdát toho patche na vyšší rozlišení. Takhle se to celkem dá.

Jak funguje cestování? Jsem teď v tom městě a ten vetešník chce abych ještě prohledal trosky. Ale při zmáčknutí mapy se mi objeví mapa města a nemůžu do toho "regionového" modu. To šlapaní po pustině plný vlků co mě zabijou mě nějak neláká.
@Red (29.09.2016 10:40): A zkoušel takové to klasické, spustit, jako správce, rezim kompatibilty, povypínat tam některé věci. Udělat si nejmenší rozlišení nejdřív v pc pak zapnout hru, nebo upravit config. Pokud s tím máš problém ty určitě bude víc lidí. Zkoušel si hledat na gogu forum ? Občas tam jsou návody a musíš krok za krokem.

Třeba já měl problém s Beyond Good and Evil a asi 3 hodiny mi trvalo než jsem našel návod, jako to sprovoznit.
@MickTheMage (29.09.2016 10:25): Hrál jsem sis s tím, u jednoho patche si ani nejsem jistý jestli se mi instalace dokončila, protože windows 10 protestoval tak jsem i instalačky zkoušel s kompatibilito. Takže až se vrátím dom tak zkusím čistou instalaci a přidávat postupně.
@Red (29.09.2016 09:56): Hmm, teraz som v robote, ale ked pridem z prace skusim sa na to mrknut. Aj ked Win10 v tomto byva problematicky. Niektore GOG verzie v nom nefunguju. Ale to sklbanie moze indikovat problem s directdraw alebo niecim podobnym. Skusal si nastavit kompatibilitu?
Tak zatím se mi to nepovedlo rozchodit. Škube mi to jako kdybych to rozehrál na 486.
@Red (28.09.2016 15:24): Ja si myslím, že odpoveď je v dvoch veciach 1. Hra je naozaj veľká a dlhá, obzvlášť ak chceš plniť aj vedľajšie questy a tak. 2. bohužiaľ má hra niekoľko nepríjemných bugov s crashovaním, ktoré môžeš, ale nemusíš stretnúť, ja som ich pár opísal aj vo svojom komentári. Ak by tam tie bugy neboli a neznepríjemňovali mi tak hranie hry s unikátnym svetom a storytellingom, dal by som asi o 10% viac.
Dohrál jsem divinity 2 tak jdu na Arcanum.

Trochu mě zneklidňuje jak hodně lidí hodnotilo vysoce a přitom hru nedohráli. Aby to vůbec byla zábava.

Jaký je rozdíl mezi herními moduly Arcanum a Vormantown?
Jde u téhle hry na Win 10 nějak zprovoznit alt-tabování bez toho, aby se rozesrala grafika? Mám GOG verzi s neoficiálním patchem a hires modem, když alt-tabnu a vrátím se do hry, tak se všechna menu smrsknou do takové malé kostky v osmibitových barvách. Když zkusím hru hodit do okna, tak mi okamžitě spadne, když zkusím smazat ddraw.dll ve složce se hrou, tak sice nespadne, ale neustále mi černá obraz a musím ho "odkrývat" myší. Našel jsem ještě radu nakopírovat tam nějakou jinou verzi toho DLL z modu pro Torment, s tím je grafika sice v pořádku, ale alt-tabovat nejde vůbec, okno s Arcanum zůstává navrchu a když to hodím do windowed, tak tam jsou stejné problémy. Steam Overlay taky nefunguje, ale to jsem u DX7 hry ani nečekal.
Mám velký problém, od 23 levelu se mi nepřičítají charakterové body, zů§stáva to stále na nule. Nesetkal se s tím někdo? Děkují
Ah, Arcanum...doteraz si spomínam, ako som na jednom fóre natrafil na debatu o tejto hre. Keďže som v tej dobe mal niekoľkokrát dohraný Fallout 1, 2 aj Tactics, zúfalo som hľadal náhradu podobného žánru. Steampunk svet šmrncnutý fantasy sa zdal byť veľmi netradičnou a lákavou ponukou...a aj bol :D.
Rozohral som to asi 5x a dohral 2x - prvý raz za poloelfieho mága, druhý raz za človeka technológa, pričom tá druhá hra bola oveľa ťažšia. Hra aj príbeh boli OK, ale ten systém vývoja postavy bol na môj vkus až veľmi komplexný a nevyvážený z hľadiska počtu dovednostných bodov, ktoré mohol človek v základnej hre dosiahnuť. Technologický charakter je zo začiatku veľmi slabý a väčšinu hry závislý na itemoch v duchu hesla "čo si nevyrobíš, to nemáš" a najväčšia dorážka pre mňa bola, že spolubojovníci v technodisciplíne dosiahnu maximálne 4. úroveň a nemôžu sa naučiť nájdené schémy.
@kurcatovium (02.09.2015 18:27): Mno, po poslednej hre za mága sa mi budú ďalšie postavy rozohrávať naozaj ťažko! Spravil som z neho špecialistu na školy Conveyance, Divination a Meta; na kúzla Teleportation alebo Divine Magic si človek zvykne naozaj rýchlo. O nejaký čas skúsim to najlepšie, čo som si nechal na koniec - prefíkaného a záludného zlodeja v naolejovanej koženici a potom asi zavesím Arcanum na kliniec. ^^
Tak jste mě na to nalákali, že jsem to nainstaloval a začal hrát. Původní plán (elfí mág) vzal rychle za své a udělal jsem naprosto tupého poloobra, inteligence 2, zato startovní síla 18. Valná většina rozhovorů takhle dostává úplně jiný rozměr!

@Walome (02.09.2015 11:21): Jop, celá hra je premakaná do detailu! :)
Ešte som si spomenul, že silný mág ostrúha aj v krámku s technologickými zbraňami a brnením, tiež ho hneď vykopnú na ulicu. Ale toto platí aj vice versa, rovnako ani technológ nenakúpi u obchodníka s magickými zbraňami.
Po rokoch som konečne skúsil hru za elfského dobrodruha s magickým nadaním a hrá sa to úplne samo, oproti technológovi je to omnoho jednoduchšie.

Na začiatku sa dajú vďaka vysokej hodnote Beauty naverbovať pomocníci, ktorí s trpaslíkom-technológom neprehodia jediné slovo. Magické zbrane sú hrozne silné, pretože dostávajú bonus k poškodeniu v závislosti na hodnote magicého nadania (Aptitude). Pandrlák na úrovni 45 vyzbrojený Hviezdou Aštara Šerana (Azram's Star) je nekompromisný! Likviduje všetky monštrá v priebehu jediného kola (DEX 20) a vrhacia zbraň sa nepoškodí ani pri útokoch na monštrá, o ktoré sa lámu meče a sekery.

Jediná nevýhoda je, že ho nevpustia do tarantského metra (Steamrail) a tak sa po meste holt nabehá.