Apocalipsis

25.10.2018
09.11.2018
10.01.2019
05.09.2019

Malé nezávislé polské studio Punch Punk Games, v němž se skrývají vývojáři her jako Dead Island, Dying Light nebo Beat Cop, dali hlavy dohromady a vytvořili originální point'n'click adventuru Apocalipsis s podtitulem Harry at the End of the World, odkazující na české kousky Samorost či Machinarium.

Samotný herní svět je inspirován knihou Zjevení Janovo neboli Apokalypsa, která je zároveň poslední knihou Nového zákona. Námět pak vychází z příběhu Božská komedie od Danteho Aligihieriho. Budete se prodírat ponurým příběhem Harryho zasazeným do 15. století, pro kterého ztráta jeho milé znamenal konec světa. Nyní, v předsálí smrti, ve světě nemrtvých, je na něm, aby svojí milou našel a vrátil ji zpět do světa živých. V tomu mu budou bránit fantastické zrůdy, které zvěčnili již umělci tehdejší doby po celé Evropě.

Apocalipsis sdílí se středověkem kromě zasazení sdílí i svůj umělecký styl. Každá lokace a postava ve hře je inspirována klasickými dřevoryty umělců z 15. a 16. století, jako jsou Hans Holbein, Michael Wolgemut a Albrecht Dürer. Celý příběh je navíc vyprávěný hudební legendou polské black metalové scény Nergalem, který stojí za uskupením Behemoth. Ta navíc hru podpořila i hudebním podkladem, a tak, pokud je vám kapela dobře známa, můžete počítat s absolutním surrealistickým zážitkem.