Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Když mám 1096 žebráků kolik potřebuju chudobinců aby nebyli na ulicích? Vejdou se všichni do jednoho nebo jich musm mít více?
@Starletka (10.09.2021 17:13): Ne tohle je akvizice a tu jsem na mapě vypnul. Když kliknu na přístav tak tam tu ikonku se židlí a kolečkem kde se dá kupovat lidi do koncilu nemám. Tohle musí být něco jiného. Protože klíče od města znám tu kampaň jsem i dělal.
Není to náhodou tak, že když zakážu městskou akvizici znamená to, že jenom já nemůžu nakupoval vliv v radě a ostatní počítačový hráči můžou?
Co znamená že někdo získal většinu akciií na mém ostově? Akvizici jsem měl na téhle mapě vypnutou tak jak mohl získat můj ostrov aniž by ho vojensky obsadil? Kde se dá zjistitit kolik má na mém ostrově akcii a jak se dají kupovat?
@player (08.05.2019 17:31): Říkám, quest s ještě lepší plachtou než 10% (už nevím jestli to bylo 20% nebo 25% nebo kolik) a pak to šlo i s vlajkovou lodí + jsem měla ještě vylepšení lodí za honor
@Starletka (08.05.2019 14:30):Ten quest jsem udělal taky. Dokonce dvakrát a mám 2 lepší plachty A s jakou lodí si to vyhrál to si nepamatješ? Já mám od Al Zahíra rychlou loď se kteru jsem vyhrál 3 závody a ten 4 mi nejde.
Hraju scénář "Blízko větru" a nejde mi vyhrát poslední závod i když mám v inventái 2 plachty co mi přitávají 10% k rychlosti. Která z možných loďí, které lze tady získat je nejrychlejší?
Nedávno jsem se znovu dívala na rebootované filmy Star Treku a jen tak ze srandy jsem si pojmenovala vlajkovou loď "USS Enterprice" a ono mi to hodilo achievement :DD
@player (22.12.2018 16:34): režim stavitele ještě nemám tolik zmapovany. Ale vytvořit ekonomiku pro tolik šlechticů není snadné. Ja si občas pomáhal appkou, která počítala přesně kolik čeho potřebuješ pro x obyvatel.
@budvarek (21.12.2018 17:40): Podařilo se ti někdy mít na jednom ostrově 5000 šlechticů? Protože tolik jich potřebuju mít a ještě katedrálu abych vyhrál kampaň stavitel. Ty ostrovy který jsem ještě nezabral zabral počítač Leif Jorgensen.
@player (21.12.2018 15:46): Mně vždy přišlo o něco jednodušší a přehlednější mít jedno město na největším ostrově. Zbylé ostrovy sloužili jako zdroje surovin pro nejnáročnější obyvatele. Při správné logistice to pak funguje vše krásně jako po drátkách.
Když u IV. úrovně stavby katedrály mi to píše že musím mít 3500 patriciju znamená to že těch 3500 musím mít na tom ostrově na kterém stavím katedrálu nebo stačí když budu mít 2700 na jednou ostrově a 800 patricíů na jiném ostrově?
přesně tak, pište vždy do komentáře, čemu je to podobné, at v tom nemám takovej zmatek! dostanete boda...
Mam takový zvláštní problém. U uložené hry se mi v horním rohu objevil vykřičník. A u něj mi to píše ze hru mužů načíst, ale neziskam žádné úspěchy ani medaile. Ty prý lze získat pouze ve hrách, které byly vytvořeny pod vaším profilem. Přitom jsem si profil založil hned jak jsem hru nahrál do počítače a žádný jiný profil nemám. Znamená to že když hraju scénář tak i když splnim podmínky výhry tak neziskam ve hře titul mistr stavitel?
@Garion (03.08.2014 22:35): Jednoduší to bude na příkladu. Pokud mám v pyramidě nástupnicví, co je v tržnici 50/50 domů šlechticů, 77/77 domu patríciu 52/52 domů občanů a 38 domů poddaných, kolik čeho musím zvýšit abych dosáhl vyššího počtu šlechticů? Jak poznám v této pyramidě kolik z určitého stupě obyvatel mám vybudovat abych mohl na další úroveň.
Je třeba ještě něco na postup o úroveň než uspokojovat potřeby obyvatel, mít na to suroviny a nízké daně? Protože mám město s 2000 šlechticů a 1100 patríciu a několik stovek občanů a zdá se mi že postupování na jak šlechtickou tak i patricíjskou úroveň vázne i když mám všechny potřeby patriciu uspokojené na 100% a všechny suroviny tak takřka nepostupují. A i když dám ruční povyšování tak mi budovy nepostupují.
@player (04.07.2014 11:07): Zbavíš se jich tak, že si postavíš armádu, která tě bude bránit, k jejichž výrobě potřebuješ dost železa a uhlí + slévárnu a výrobnu zbraní + pevnost, kde budeš danou armádu rekrutovat, což je na výrobu poměrně náročné. A křemen mám dojem těžíš v pouštních provincích, ale asi až máš vytuněný beduíny na další level. Hrál jsem to naposled před rokem, takže si to už moc nepamatuju.
@PoetaBezRymu (03.07.2014 22:34): Ale já bych chtěl tu kampaň dodělat právě proto abych mohl hrát volnou hru, protože v kampani se naučím základy a systém hry jako:

1) Když se mi na ostrově objeví banditi a začnou mi obsazovat výrobny jak se jich zbavím? Teda kromě toho ž jim zaplatím nehorázný prachy, to opravu nechci.
2) Nenašel jsem v inventáři budov důl na křemen, který je potřeba k výrobě skla. Našel jsem tam jen malou lesní sklárnu. Ale ani u budov občanů ani šlechticů tam důl na křemen není.
5.mise kampaně mi nějak nejde. Mám zničit všechny Focastovi lodě a na mapě už žádná není. Zničil jsem Focastovi i přístav, ale furt mi to nedalo konec mise. Tak já nevím co mám ještě udělat.
@player (02.07.2014 09:17): Hraješ tu hru vůbec? Vždyť tohle všechno je tam popsaný. Hra tě upozorní, že při odmítnutí žebráků se z nich můžou rekrutovat korzáři, pokud je pustíš, musíš se o ně postarat, jinak budeš mít nespokojeny obyvatelstvo. Kdyby ses jen podíval na budovy, tak vidíš, že v přístavu můžeš stavět i válečný lodě a na obranu můžeš stavět přístavní / normální věže, nebo i trénovat vojsko v pevnosti. Tak mě napadá - na základě čeho jsi to hodnotil? :)
@Megastar (01.07.2014 20:50): Od začátku jedný mise v kampani mě tam pořád lezou nějací žebráci jestli je pustim do města. Co s nima? Mám dat ano pustit je nebo je odmítnout? Všimnul jsem si na tržišti, když dám ano tam mě strarost o ně stojí peníze a to se mi moc nelíbí.
@player (01.07.2014 18:57): "Prodává" je Lord Northburgh za prestiž, pak je dovezeš vezírovi, item má obrázek se svitkama. Ale říkám, tohle jsi musel udělat snad už někde v první nebo druhé misi jako součást questu.
@player (01.07.2014 10:52): Já si celkem jasně vzpomínám, jak sis musel koupit dekret, než si postavil první orientální budovu. A pokud hraješ hru déle jak 10 minut, nějaká ta prestiž ti přistane... Respektive dohrála jsem i datadisk a neměla jsem problém, že bych to musela nějak googlit...
@Megastar (29.06.2014 21:51): Ale ani v tam není vysvětleno vše. Například jak dosáhnout vyšší diplomatické úrovně u Orientu? Já mám třeba v kampani postavit vyrobnu na indigo a k tomu potřebují úroveň host nomadů. Nahoře mi to u diplomatické hodnosti píše že potřebují 100 prestiže. Jak jí ale získám? A jak je to u normální nekonečné hry nebo u scenáře? Jak dosahnu diplomatické uronve?
@player (komentář): Pokud jsi hrál i kampaň tak asi bylo jasné, proč ve hře není tutorial. Hra jednotlivé mechanismy představovala rovnou v kampani, což bylo dost možná mnohem lepší než tupý standalone tutorial.
Zkousel nekdo Anno Online? Je to stejna f2p sracka jako treba Settlers Online, kde se ceka na tezeni 24 hodin?
Teprv se s dropboxem seznamuji, můžete to prosím odzkoušet a popř. jak udělám s těch obrázků public nebo jak to udělat, aby k tomu již nedošlo?
Ten odkaz na tu sběratelku, co přidal Virus se mi nezobrazuje (vyzkoušeno na různých počítačích) , háže mi to tohle, takže předpokládám, že to vidí jen ti, co jsou lognutí do dropboxu.
@Jack_Dark (18.01.2013 22:55): Já to takhle mám u všeho - když se mi něco hodně líbí (knížka, film, hra), tak prostě pak nemám náladu na nic jiného stejného druhu - a FC3 se mi líbil hodně. Je teprv leden, ale řekl bych, že je to hra mého roku 2013.
The Tagès DRM has been removed in patch 1.1. The information below applies only to the unpatched version of the game.

Online activation is no longer needed after updating. odkaz

After updating Anno 1404 to patch 1.1, Tagès will still be installed on your system, but is no longer being used by Anno 1404. You can simply uninstall it and Anno will function as normal.
Na GamersGate gold edice za 7.5€. Můj dotaz je: Na GG píšou, že hra má Tages. Někde jsem zase četl, že ji s nějakým patchem odstranili. Nicméně v adresáři se hrou pořád smrdí Tages klient, i když se po mě při prvním spuštění nevyžadovala žádná aktivace. Jak si to mám vyložit? Je tam pořád? Nebo není? Nebo jenom nějak skrytá? Neví někdo?
zdravim...chtel bych se poptat jak muzu dostat 1000 a 2000 prestige u Al vizira... vubec si nevim rady protoze u lorda si muzu koupit ty prvni 4 prestige v tech pergamenech ale ty posledni dve prestige nedokazu nijak otevrit...poradte mi prosim:)
Ani jsem si nevsiml, jak se Anno propracovalo do TOP10 svych zanru. To jsem rad, strategie sice moc nehraju, ale imho si to zaslouzi :)
Jo, krachovanie je tu relatívne častý jav :D

A s tými prehľadnými tabuľkami si mi to úplne zobral z pier...
Tak to mne se nestalo snad nikdy, ze bych zacal krachovat a nevedel proc :) A to budovatelsky strategie prakticky nehraju (hral jsem asi pred 10 lety Pharaoh a RollerCoaster Tycoon, jinak nic).
Také jsem nějaké větší bugy ani nezaznamenal. Co mi ale vadí je děsná nepřehlednost. Hlavně v pozdějších částech scénáře. Jakmile mám veliký město a po mapě mi jezdí víc než 10 lodí. Tady je docela nutnost dohrát každý scénář na jeden zátah. Protože se mi často stalo, že když jsem loadnul hru ze dne předem, tak jsem byl uplně v háji, protože jsem netušil: co, kde kdy, jak. Samotné principy jsou ale jednoduché. V tomto směru je moje modla Imperium Romanum. Sice je to pro někoho až moc jednoduché, ale pro mě je to naprosto parádní relax. Přeci jen se chci u budovatelské s. kochat městem a pomalým rozvojem a pochodujícími lidičkami. A u Anno 1404 se mi nejednou stalo, že jsem začal krachovat a netušil jsem proč, protože hře chybí opravdu přehledné a detailní tabulky.

Mimochodem zpomalovat či zrychlovat časem jde. Je to nesmyslně ukryto pod nějakou klávesou (F11, F12 nebo tak nějak).
tak jediny co se mi ted stalo, v 7. misi mi ten vezir neuznal nejaky ukoly, protoze nepoznal jsem jsem postavil nejaky budovy, ale jsou to jen vedlejsi mise, tak me to zas tak nestve
Myslel jsem load uložené pozice :-) Stávalo se mi to skoro pokaždé, když jsem nahrál pozici (jen si nejsem jistý, jestli to nebylo jen u Autosave pozic).
To s těmi skripty se mi stávalo dost často, někdy i dvakrát za misi a po třech hodinách hraní to docela naštve - hlavně když jde o main quest.
fog of war pri loadu - asi jsem nezaznamenal dostatecny load, predpokaldam ze tim minis zatizeni :)
ukol splneny pred zadanim - parkrat se mi asi stalo a problem to s tim nemelo. Teda aspon mam pocit ze bud se quest autoamticky pridal v momente kdy jsm se kolem nej zacal motat nebo se mi po jeho obdrzeni obratem splnil.
ukol nelze splnit - jen v prvni misi nebo mozna jeste v demu po me hra neco chtela postavit a nebylo to pristupne protoze jsem nemel dost obyvatel o cemz jsem nebyl nijak informovan, jinak nic takovyho.
To jste tam nikdo nenarazil na ty neskutečný bugy? Třeba že nejde splnit úkol, protože se nespustil nějaký skript (třeba z neutrála se nestane nepřítel) nebo protože jste ho splnili ještě před jeho zadáním? A co fog of war přes celou mapu při loadu? Nic?
kampan moc dlouha neni, aspon z ni mam takovy pocit... je to tak na 1-2 scenare denne, pokud vesele proparis odpoledne. Teda aspon ja mel za to ze tyhle staveci veci jsou dlouhodobe zalezitosti, coz imho teda kampan Anno 1404 neni... stejne mi to cele prislo spis jako tutorial pro scenare nebo co vlastne, ale nevim jak jsou na tom ostatni casti hry...
Pipboy: Jaká je asi tak herní doba? Uvažuju, že bych to rozehrál, ale bojím se, aby se brzo nedostavil stereotyp.
Fajn mne to len prislo komicke...

A ako hra si to anno 1404 nezasluzi, prave naopak :)
Ako sa vravi DYI... Tie zmeny v texte myslite vazne? Ci len ste nezobrali svojud avku leikov?
inu melo to byt 15. stoleti no. teda ted nevim jestli to nahodou neni 1401-1500, ale co uz
ehm, nieje to tak, ze ak je nieco v rokoch 1400-1499 vola sa to "patnácté století"?