@Bodkin (15.06.2012 13:33): Já pro změnu dofám ve vystřihnutí "lekaček", sběru tinderboxů atd.. Neinteraktivita by byla jen přínosem, sem tam nějaké menší puzzle - ideálně 80% inspirace z DE a 20% z Amnesie.
@Cobot (31.05.2012 08:39): To bylo obecné konstatování.

SC: Chaos Theory jsem nehrál, ale pokud tam byla kombinace dabingů, jak píšeš, tak to je super. Škoda, že se většinou používá angličtina jako obecný jazyk.
@oleav (30.05.2012 22:45): Tak na tom není nic k fascinaci. Hry jsou snad 100% v angličtině, minimáně jako hlavní jazyk.

Jinak mě je jedno co to je za jazyk, kde to jde chci originál. Assasins Creed jsem hrál v italštině, Zaklínače v polštině (i když jí taky moc nemusim), Stalkera v ruštině, a poslední co si pamatuju byla parádně zvládnutá kombinace dabingu podle země kde se mise odehrávala v Splinter Cell Chaos Theory.
@Cobot (30.05.2012 22:14): Mne fascinuje, že většina lidí, co vyzdvihuje originální namluvení, tak mluví v 90% o angličtině. Není sice nad originál, ale některé jazyky mne ruší, například polština.
Až na velmi vzácné vyjímky je 99% originálního zvuku o světelné roky lepší. A schválně píšu zvuku ne jenom dabingu, protože česká verze obvykle podělá zvuk celkově. To se ale týká ve většíně spíš filmů., kde se navíc ztrácí herecký výkon herce a hraje famózní český "umělec".

To že někdo neumí anglicky je jen jeho problém. Kdyby se nic nedabovalo mnohem víc lidí by aspoň tu angličtinu zvládalo. Tím nechci moralizovat, sám úplně dokonalou angličtinu nemám. Ale dabing mi prostě vadí a když už nerozumim tak titulky bohatě stačí. Je to spíš o pohodlí a lenosti.

btw: extrémní případ "dabingu" předvedla ČT4 při letošním MS v hokeji při rozhovorech s cizími hráči. Originální zvuk vypli úplně a přes to pustili dabing. Možná trochu offtopic, ale i k takovejm extrémům dabing vede.

EDIT: Jinak tohle je ale jen můj názor. Věřim, že spoustě lidí dabing vyhovuje. A určitě existujou i vyjímky kdy se dá dabing zvládnou slušně. Dodneška mi třeba v hlavě zní předabovaný VHSky se Schwarzeneggerem. No není to paráda :D
@Cobot (27.05.2012 21:04): Dabing obecně je zlo?! To bych asi potřeboval vysvětlit, protože můj momentální názor je dost odlišný. Obzvlášť u her ani originální dabing nutně neznamená lepší zážitek než v tomto případě dabing český. Když vezmu konkrétní případ - Amnesii, tak člověk neznalý anglického jazyka se bude muset obejít jen s titulkami a upřímě řečeno nevýhoda titulků je naprosto zřejmá (překážka ve výhledu, nutnost věnovat pozornost textu, někdy špatná rozlišitelnost mluvící postavy), takže pokud je dabing kvalitní a to v tomto případě je, tak z mého hlediska není, co řešit.
@Scar (07.02.2012 12:16): Ještě mě napadlo, že spíš to beru jako s porovnáním s ostatními hry. Třeba Dead space. Ten je hodně brutální hra v hodně ohledech a podobné hry. Amnesia mi přijde v tomhle taková komornější...
@Scar (07.02.2012 12:16): No nevím, mě to přišlo, že byla krev až na konci. A ano, parkrát na stěnách....a mrtvolách...a celách...nicméně pro mě to byla jen taková kuliska, ale krev jako taková (nechutné scény jako mučící nástroje, "práce" s Agripou ap.) je až na konci ehm :)
Neoxin: Dovolím si nesouhlasit s prohlášením, že téměř celá hra je bez krve. Vždyť je tam skoro všude.
Jinak pěkný komentář.
Tedy fakt to má "hnusnou" atmosféru. Celkem nepříjmnou. A i když to jsou možná jen stupodní lekačky tak úplně hej mi z té hry teda není.

Teď jsem zjistil že jsem zapomněl sebrat jednu část dneníku. Vrátit se už nedá a na to abych to hrál kvůli tomu znova nemám žaludek.
No tak myslim, ze cislo vynecham. Amnesia ok, ale je dost velka sance, ze bych to stejne nikdy poradne nezahral a zbytek me nebere vubec.
Dál jsem nějak nepátral, jenom sem nahlídl, ale co vím tak Score dá vždycky většinou dobrou hru a pak nějaký uplně neznámí. Jen ta Amnesia mě tam celkem zaujala.
Ano, to demo jsem již hrál. Má to fajn atmosféru, někteéré zajímavé nové prvky, a na Hard se to jeví být opravdu tuhé. Ale ano, je tam moc střílení. Až příliš. A ta sci-fi laserová puška či co to je...no. Ale nedělám závěry, je to přece jenom pouze prototyp.
wooow , fakt skvělé! jdu zkusit to demo ale vypadá to pořádně nadupaně- jakto že jsem o tom ještě neslyšel! :D díky