"Naprosto průměrná hra"
Hlavně, že měla největší prodej.

"aby se z toho náhodou nestala HC záležitost, ajko byl první díl"
Tak to dohraj bez sejvu, chlubile.

"Ta hra nemá atmosféry ani co by se za nehet vešlo a s původním AVP to nemá absolutně nic společného!" vubec nic.
"Hra je mizerně optimalizovaná (tam kde Crysis na plné detaily běhá plynule, tam se AvP škube, přičemž grafika nijak světoborná není)."
Vy jste fakt dementi. To jde i na kalkulačce. Neexistuje líp vypadající a zároven šlapající hra.

"Hra je skutečně zaostalá v pravém slova smyslu. Skriptování, formování a design levelů" Aha
"Celková hratelnost je tak na úrovni 7-8 let starých her, i onen zmiňovaný Doom 3 je více vtahující a interaktivní..." To hodně vysvětluje.

"Navigační šipka nezmizí ani po tom, co vám přestanou dávat instrukce do vysílačky" Máš nějakej problém s Tequilou?

"Nelze vyšplhat více než do poloviny stromu (po každé narazíte na neviditelnou bariéru), protože hra prostě chce, abyste použili ventilačku" To je strašný.

"Procházet po třetí znova ty samé lokace" Jak to do sebe hezky zapadalo, geniální!

"Na první pohled jste mocné vraždící monstrum, ale přitom, když vás uvidí mariňák včas, klidně si vás podá dvěma dobře mířenými ranami z brokovnice" No a? Ty bys vydržel víc, vid?

Autoheal je na nových hrách nejlepší. Víš, že ti doplní zdraví jen do třetiny a to stačí jen kapka kyseliny a seš mrtvej! Tudle hru jsem nikdy nehrál na lehčí obtížnost než hardcore, tak nevim, možná jsou vetřelci měkký jako pudl, ale mě běžně jeden spolyká pul zásobníku!
jak jsou dlouhé ty kampaně? zatím sem začal Mariňákem
Ahoj ty HW mi přijdou podezřele nízké proto se raději zeptám, rozjedu to na jednojádrovým počítači?
Občas se s kámošema sejdeme a hrajeme l4d.. Ale chce to i alternativu a protože aliení universum máme rádi, chci se zeptat: Jakým způsobem se v téhle hře dá hrát coop? Je možné projít kampaň? Lze nastavit na dnes již prázdných serverech boty? Budem se aspoň dvě tři hoďky bavit?
@KRoman47 (18.11.2012 14:40): Jo nad Payday jsem taky uvažoval, ale teď už toho mám nakoupenýho dost a času na hraní čím dál míň. Ale aliena je škoda nehrát. Jen to prostě chce ty lidi. Minimálně jden kamoš si rád s náma taky zahraje.
Zdar. Hrajete ještě někdo? S lidmi v mulťáku je to špatne. Jestli sem tam někdo rád zahraje se mnou a kamošem, tak si mě přidejte na steamu. Nick je mrkvon69
Já si na MP nestěžuji, jen by se hodilo, kdyby si mariňák mohl dřepnout. Kyselinová krev vetřelce zde také zraňuje, jestli jsi myslel toto. A že by byli vetřelci líné lemry? No tak to bych neřekl, právě jsou až moc hbití a rychlí, jak v módu o přežití ovládaní počítačem, to je hotová noční můra, tak v MP, když to s nimi člověk umí.
Že chybí ten zbytek, to je škoda no. O tom už mi vyprávěl právě ten predátor matador, co jsem ho zmiňoval zde. Nakoupili jsme si onehdy ve slevě ty DLC mapy a paříme. Tajných cest a ventilací je tam taky habaděj, jen je člověk musí najít.
Je v něm daleko lepší atmosféra i hratelnost a to dost podstatně. Alieni v avp2 nevypadají jako líné lemry a funguje u nich i jejich krevní skupina H2SO4. Navíc alien i predátor mají rozdílné rasy, díky kterým se mění jejich taktika, zbraně i vlastnosti (nejlepší je začíta jako malá chobotnička :)). Navíc jednotlivé mapy jsou perfektně udělaný s mnoha tajnými cestami (třeba přes potrubí).
@Maximus (08.10.2012 00:39): Včera jsem ho zkusil prvně, asi 3 hoďky jsem u něj vydržel, obyčejně mě MP moc nebaví, doposud jen Killing Floor, ale toto je zajímavé těmi rozdíly ras.
Moc lidí to ale nehraje, přesto se tam najde několik serverů, na kterých jsou lidi. Teď ale budu přes týden ve škole, tak až v pátek večer se k tomu dostanu.
Zapařil by tu někdo po netu příští víkend? Takový malý lov na predátora, objevil jsem jednoho hráče, kterému nedělá vůbec žádné problémy sám za predátora odlovit 10 mariňáků, aniž by ho nějak ohrozili, je to fakt zábava. Fakt se chová tak, jako by se predátor choval ve skutečnosti...ve sci-fi filmu. xD
Multiplayer jsem chvíli zkoušel, ale fakt se to nedalo, alieni maji neskutečně pomalý pohyb, případně přetlačování s marinákem, ale nejlepší je když hrajete za predátora a sejmou vás na dvě rány z pistolky.... Nejlepší multiplayer je v AVP2, kterej jde hrát po netu po opatchování.
Aky je ten multak??? je to zabava? AvP je teraz na steame za 3,99 eur, čo je luxusna cena
@NateLogan (16.06.2012 10:50): Kdyby s tím vcelku skrovným obsahem Rebellion tento remake roztáhl do délky AvP 2, tak by s tím dneska totálně vyhořeli. Nicméně za ten malou druhovou rozmanitost prostředí i nepřátel, za to Rebellionu každopádně hamba.

Uvažuju o tom, že hře srazím 5%-10% až ji zcela dohraji (ještě schází kampaň za predátora). Každopádně to málo co AvP 2010 je zpracováno obstojně, místy velmi, opravdu velmi dobře (a teď povrchně nemyslím závěrečné "zákusy"). Příběh nemá velké ambice, ale u hry dokáže udržet a nezklouzává k žádným debilnostem. Overall to byla zábavná střílečka, kterou kazil jen důraz na multiplayer, který zřetelně jasných důvodů díru do světa nakonec neudělal.

A tomu Driverovi 3 se nedivím, mě by myslím bavil víc, než původní díly. .)
@RNDr. Gunár Pavel (16.06.2012 10:02): Hra mě nebavila, hafo věcí mě štvalo, takže víc jak 50 % nemůže dostat. Ale jinak chápu, že někomu se to líbit může. Sakra, vždyť mě se líbí třeba Driv3r a přitom dost brutálně narušuje koncept předchozích dílů, jakkoliv je základ pořád stejný.

U mě vede AvP2, dlouho nic, Alien: Ressurection a pak zbytek. Ale nevím, jak moc tyhle hry odolaly působení času, moje nároky na hry stoupají :)
@NateLogan (16.06.2012 08:06): A jejej, hate continues.... Tak to Aliens: Colonial Marines raději ani nehraj. :)

Pokud vím, tak hned ze začátku hry alien ty dveře neprorazil, ale do místnosti se k tobě dostal šachtou a pak zase zdrhl a při následném prvním střetnutí se prodral podlahovým rošt/plech nikoliv skrz tlustou ocelovou desku. Nate, Nate, nejdřív zazoomovaná zbraň, teď zase tohle, neříkám to první, ale tohle už je jen hledání špatného za každou cenu.
Jo, je to zajímavé. Normálně alien bez problémů prorazí ocelové dveře, ale přesto nepřetlačí blbého mariňáka. Celá tahle hra je dělaná na efekt a v tomhle nemá hlavu a patu.
Hlavně je "zajímavý" to odkopávání vetřelců a taky když predátor dostane 2 rány pistolí a de do kytek... O alienovi se radši nevyjadřovat. Než někam doleze, tak ho častěji sejmou, útoky taky často vyblokujou i marináci. AVP2 multiplayer byl super, tady je úplně naprd.
Právě to hraji také za predátora a osobně mi tahle kampaň přijde ze všech nejslabší. Pravděpodobně je to způsobeno i repetitivním level desingem (potřetí procházet ty samé lokace už opravdu není taková zábava).
Vic: Jou jou a ta hudba v celém tomhle AvP je ostrá, řekl bych zatím nejlepší co jsem v rámci dosavadních AvP her zatím slyšel. Dokonce překonává tu z AvP: Extinction!
vic: Že jsi tagoval jako spoiler obyčejnou informaci o čtyři příspěvky níž.
Vic: Co to je zase za spoiler s těmi predátory? Speciálně pro Fgho? :-D
Dohráno za Aliena:když člověk není zmatenej nebo si nedává v pohodě ručně tři predátory tak dobrý.
Na Steamu hraje AvP maximálně 300 lidí denně (v průměru, teď při a po akci to bude víc), což není mnoho. A dle fór v době největší aktivity jsou tam tak 3 plné servery, akorát je okupují pořád ti samí lidé a nováčci se velmi špatně chytají (což není nic divného, podobný problém má i Lead and Gold: Gangs of the Wild West).

Takže ne, podle mě to nemá cenu kupovat. Maximálně pokud plánuješ aktivně hrát nějaké turnaje, třeba na lan-párty :)
Tak jsem to nakonec přeci jen koupil :-D Ještě se optám na ty DLC: Má to cenu? Vzhledem k tomu, že to jsou jen multiplayer mapy... Zda se mulťák vůbec hraje. A existuje tam něco jako co-op?
2RNDr.: No pro mne mělo, ale je fakt, že tehdy jsem nehrál až tak moc. Prostě jsem z něj cítil výbornou atmoséru. Z tohoto AvP se stalo obyčejné FPS. Hlavně díky absence strachu u mariňáka. Ale jestli výjde další díl, na 100% si ho zase předobjednám. Minimálně na Colonial marines se těším.
kurca: Pravdu díš, na to poskakování po jistě ne připravených bednách zavěšených z jeřábu si také pamatuji. Ale design určitě není nejhorším aspektem HL :)
Nejde ani tak o to, či je to tunel, ale aký je to tunel, či je pestrý, zábavný, s dobrými skriptami, atď. Keby bola architektúra a leveldesign uberrealistický, tak by to tiež na zábave nemuselo pridať.
HL2 je děsně dlouhý tunel s nerovným terénem a bandou zakuklenců... Ty části, které se daly profrčet byly nejlepší.
Hele v klidu, tady pláčeš na špatným hrobě. V diskusi o HL jsem psal, že jsem tu hru za ty roky od vydání zkoušel rozehrát asi 3x nebo 4x a nikdy mě neudržela déle než čtvrt-půl hodiny... Obecně nemám se starými hrami vůbec problém (dodnes si sem tam střihnu původní Civilization, nedávno jsem dojel Albion, Heroes 3 je stálice, atd. atd.), ale tohle mi fakt přijde místy jako uplně ujetý.
Jo, jo, chtěl bych vidět vás chytráky, jak byste před 12 lety rozumovali nad level designem HL... Trošku soudnosti, prosím.
Bodkin: V každé druhé FPS... Třeba HL2 mi v tomhle přišel normální. Nenutil mě z jedné místnosti do druhé skákat přes nějaké krabice zavěšené z jeřábu ve vzduchoprázdné hluboké šachtě, která tam je jen proto, aby se tam asi nikdo nepoflakoval a aby hráče prudila...
jezek: A jakou mělo atmosféru třeba "přesvětlené" a pestrobarevné AvP 2?? Tenhle remake 2010, ač se nejdná o žádné super duper megadílo se mi líbí víc, než celé AvP 2 i s Primal Huntem. A to nejen pozlátkem v podobě lepší grafiky a designu, ale i styly boje, hudbou a příběhem..
Samoúčelné! :směje se: A kde nejsou?

Add F'sM - homera simpsona jako kádr neberu.
H34D: Ještě nejsem nijak daleko (odehráno cca 2 hodiny), ale level design HL1 je (zatím?) zcela dementní. Lokace jsou naprosto nesmyslné a samoúčelné...