Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Lead and Gold: Gangs of the Wild West

Lead and Gold: Gangy Divokého západu

62
26 hodnocení Platformy
Žánr:
online > online akce *
akce > 3rd person akce
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
08.04.2010 PCPS3
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://www.fatsharkgames.com/games/leadandgold/
Lead and Gold je third-person akce s velikým důrazem na kooperativní část multiplayeru. Nabízí také singleplayer, který ale není hlavní náplní hry. Tou je týmová spolupráce napříč čtveřicí herních módů - Conquest, Greed, Powder Keg a Robbery, které naplno prověří připravenost týmu a celkovou schopnost hráčů spolupracovat mezi sebou.

Hra používá tzv. synergy systém, který hráči umožňuje získávat různé powerupy, které může následně využít ve prospěch celého týmu. Celá vřava začíná již výběrem jedné ze čtyř hratelných postav - Blaster, Deputy, Gunslinger a Trapper. Každá z postav využívá jinou taktiku a arzenál zbraní. Ovšem jedinec nemá proti soupeři šanci a tak je nutné rozdílné schopnosti postav šikovně kombinovat. Lead and Gold se svým způsobem podobá např. Team Fortress 2.

Odměňování hráčů za jejich týmovou spolupráci je hlavním lákadlem hry. Příjemné prostředí Divokého Západu s precizně vymodelovanými mapami a snadno pochopitelnými pravidly jednotlivých módů je ideální pozvánkou do drsného světa ozbrojených cowboyů. V neposlední řadě hráči ocení na 80 achievementů, které je možné svými činy posbírat.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Zabavilo. Neříkám, že je to kdovíjaká pecka, však jsem moc týmových akcí nehrál, ale Lead and Gold splňuje to málo, co se dá čekat. Kromě povedeného westernového prostředí je hlavním kladem určitě důraz na spolupráci (i když nepopírám, že podstatnou výhodou týmu je zkušený vlajkonoš). Mapy mi přišly dobře navržené, snad bych jen vytknul snadno dostupné respawnpointy pro nepřátelskou stranu. Módy jsou si docela podobné, ale to vzhledem k jejich zábavnosti moc nevadí, mně nejvíce sedlo tahání explozivních sudů. Čtyři povolání se pěkně doplňují, i když je někdy těžké vyvážit pětičlenný tým, znovu je to na hráčích, aby poznali, kdy jsou dva snipeři moc.

Největší problém hry je v současnosti málo hráčů/serverů, takže si hráč nemůže jen sednout a hrát svůj oblíbený herní mód/mapu. Většinou má na výběr ze dvou-tří servrů, kde vládnou ti nejvytvrdlejší hráči. Další problém je pokud narazíte na nespolupracující hráče, to se s výsledkem většinou nedá moc dělat. Na druhou stranu jsem byl svědkem povedených a hlavně vyrovnaných bitev. Takže opět platí... záleží jaká se sejde skupinka hráčů.
+10
  • PC 85
Když někdy stačí ke štěstí krapet map, pouze čtyři hlavní postavy a stejný počet módů. Šikovní Fatshark dávají do svých her srdce (schválně si zkuste jejich logická dobrodružství badatele Hamiltona) a Lead and Gold je i přes svou prostost a lineárnost vskutku zábavnou a návykovou síťovkou. Na těch pětaosmdesát objektivně nemá, ale mně se díky ní vrátila chuť na multiplayerové střílečky.
+8
  • PC 65
Lead and Gold není špatný kousek. Pokud máte partu lidí a nevíte co hrát, můžete si tuhle hru zkusit. Je to lepší mít na hru partu, protože serverů, kde se tahle hra hraje už bohužel moc není. A ono se to ani moc očekávat nedalo. Hra toho totiž moc nenabízí. Málo map, některé i nic moc. Některé ale naopak velice dobré. Přirovnal bych to ke hře Payday: The Heist. Tam hrajete za zloděje, tady pro změnu za cowboje.

Trošku se mi zdá, že autoři těchto multi-kooperativních her jsou moc líní na to, aby něco vymejšleli. Prostě je napadne skvělý nápad, ten zpracují, prdnou k tomu pár map, jedna je nejvýraznější, zbytek je průměr, někdy i průser. A teď budou sledovat, co se bude dít a zdali tahle hra někoho zabaví.

Zabaví, ale na rozdíl od CoD, Battlefield a dalších her zabaví na neuvěřitelně krátkou dobu. Ale podle mě je pro tvůrce úspěch, že se někdo k takovým hrám vůbec dostane.
+4