Zabavilo. Neříkám, že je to kdovíjaká pecka, však jsem moc týmových akcí nehrál, ale Lead and Gold splňuje to málo, co se dá čekat. Kromě povedeného westernového prostředí je hlavním kladem určitě důraz na spolupráci (i když nepopírám, že podstatnou výhodou týmu je zkušený vlajkonoš). Mapy mi přišly dobře navržené, snad bych jen vytknul snadno dostupné respawnpointy pro nepřátelskou stranu. Módy jsou si docela podobné, ale to vzhledem k jejich zábavnosti moc nevadí, mně nejvíce sedlo tahání explozivních sudů. Čtyři povolání se pěkně doplňují, i když je někdy těžké vyvážit pětičlenný tým, znovu je to na hráčích, aby poznali, kdy jsou dva snipeři moc.

Největší problém hry je v současnosti málo hráčů/serverů, takže si hráč nemůže jen sednout a hrát svůj oblíbený herní mód/mapu. Většinou má na výběr ze dvou-tří servrů, kde vládnou ti nejvytvrdlejší hráči. Další problém je pokud narazíte na nespolupracující hráče, to se s výsledkem většinou nedá moc dělat. Na druhou stranu jsem byl svědkem povedených a hlavně vyrovnaných bitev. Takže opět platí... záleží jaká se sejde skupinka hráčů.
Když někdy stačí ke štěstí krapet map, pouze čtyři hlavní postavy a stejný počet módů. Šikovní Fatshark dávají do svých her srdce (schválně si zkuste jejich logická dobrodružství badatele Hamiltona) a Lead and Gold je i přes svou prostost a lineárnost vskutku zábavnou a návykovou síťovkou. Na těch pětaosmdesát objektivně nemá, ale mně se díky ní vrátila chuť na multiplayerové střílečky.
Lead and Gold není špatný kousek. Pokud máte partu lidí a nevíte co hrát, můžete si tuhle hru zkusit. Je to lepší mít na hru partu, protože serverů, kde se tahle hra hraje už bohužel moc není. A ono se to ani moc očekávat nedalo. Hra toho totiž moc nenabízí. Málo map, některé i nic moc. Některé ale naopak velice dobré. Přirovnal bych to ke hře Payday: The Heist. Tam hrajete za zloděje, tady pro změnu za cowboje.

Trošku se mi zdá, že autoři těchto multi-kooperativních her jsou moc líní na to, aby něco vymejšleli. Prostě je napadne skvělý nápad, ten zpracují, prdnou k tomu pár map, jedna je nejvýraznější, zbytek je průměr, někdy i průser. A teď budou sledovat, co se bude dít a zdali tahle hra někoho zabaví.

Zabaví, ale na rozdíl od CoD, Battlefield a dalších her zabaví na neuvěřitelně krátkou dobu. Ale podle mě je pro tvůrce úspěch, že se někdo k takovým hrám vůbec dostane.