Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

9 Clues 2: The Ward

9 stop 2: Uzavřené oddělení

22.05.2015
23.07.2015
17.09.2017
30.09.2022
06.01.2023
65
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

9 Clues 2: The Ward je druhým dílem stejnojmenné série hidden object her.

Děj se odehrává v Americe 50. let minulého století. Vyšetřovatelka paranormálních jevů vyslechne zoufalý telefonát s žádostí o pomoc. Jejímu kolegovi se podaří vystopovat jeho původ v psychiatrickém ústavu Mnemosyne, jenž se nachází na izolovaném ostrově.

Po příjezdu obou detektivů odpovědná lékařka dr. Klaudia Kranz ujišťuje vyšetřovací tým, že je vše v naprostém pořádku. Ovšem tělo vypadlé z okna přímo před jejíma očima prozrazuje, že idyla na ostrově rozhodně nepanuje. Pomohou při vyšetřování pacienti, nebo personál léčebny?

Titul je moderní hidden object adventurou s temnější atmosférou. Hratelnost spočívá v rozhovorech a pátrání po aktivních předmětech, hledání skrytých objektů, luštění puzzlů a hlavolamů. Specifikou hry je možnost nahradit hidden object části partií Mahjongu. Poznávacím znamením pro sérii 9 Clues jsou detektivní hádanky, v nichž hledáte objekty související se zločinem, abyste pak pomocí skládačky zobrazili kriminální děj.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
Herní výzva 2020 - Kategorie č. 2 - Heuréka! (Light)

9 Clues 2: The Ward je volné pokračování hidden object hry 9 Clues: The Secret of the Serpent Creek vydaného pod taktovkou polského vydavatele Artifex Mundi. Zatímco první díl jsem oceňoval pro lovecraftskou atmosféru, druhá část série je obdařena už relativně standardním příběhem.

Nicméně i tak nejde o žádnou pohádku, jak tomu v hledačkách bývá, ale o docela realistickou temnou detektivku z prostředí blázince na opuštěném ostrově, kam se vyšetřovatelka se svým parťákem vydá prověřit okolnosti nouzového telefonátu. Hned po příchodu vyšetřovatelů na nádvoří promptně vypadne z okna ústavu jeden ze zaměstnanců a pátrání po minulosti tajemného blázince může začít.

Hra patří k těm modernějším zástupcům žánru, tudíž nehledáte pouze skryté předměty, ale hratelnost tvoří koktejl rozhovorů, sbírání předmětů a jejich používání na správných místech, řešení rébusů a puzzlů. Klasické obrazovky s hledáním předmětů, mnohdy i s interaktivními prvky a kombinováním předmětů, chybět samozřejmě nesmí.

9 Clues pěkně odsýpá, hádanky nejsou nikterak náročné, hidden object lokace jsou vcelku přehledné, navíc bez sankcí za “misclick”, takže i hráči s chatrnějším zrakem mohou docílit úspěch pouhým klikáním. Solidní je rovněž grafická prezentace laděná spíše temně, dokonce s průvodnými videoanimacemi, i když se nejedná o žádný zázrak jako od Blizzardu či Hideo Kojimy. Přehlednosti napomáhá i mapka s vyznačenými aktivními místy. Tak jako v první části série je oživení příběhu docíleno detektivními lokacemi, ve kterých rekonstruujete kriminální událost prostřednictvím řazení sledu událostí pomocí skládačky.

Hra mě bavila, i když se nejedná o žádný převratný titul. Jde o solidní adventuru pro casual hráče, kteří nechtějí být frustrování klasickými dobrodružnými tituly. Prostě slušný standard hidden object žánru.

Autorům musím vytknout trochu nepřívětivý systém achievementů, který vyžaduje dohrát hru dvakrát. Hidden object sekvence mají totiž jednu “featurku”, jež umožňuje její přeskočení za cenu partie Mahjongu. Nicméně hra vás odměňuje achievementy i za zvládnutí všech partií této deskové hry, a jinou cestou než opětovným dohráním lovci achievementů plného počtu trofejí nedosáhnou. Ale pro mě to je jenom drobounká vada na kráse a opětovným hraním se už neplánuji zabývat.

Pro: Solidní vizuální zpracování. Temnější ladění hry. Příjemná obtížnost. Detektivní puzzly.

Proti: Systém achievementů. Nic originálního v žánru.

+21