Tak vyšla i kniha 35MM. Zda někdy bude anglicky je otázkou, ale nemuselo by to být tak strašné jak hra.
Uhh.. to byla ale sračka :D Když si vemu že jsem za to chtěl dát plnou cenu...
@BINGMAN (03.07.2016 13:32): "Vy to hodnocení opravdu berete tak vážně?" Načo sú hodnotenia? Podľa mňa primárne na to, aby ukázali, ako je hra dobrá pre potencionálnych záujemcov.

Ako už spomínal niekto pred mnou, niektorí ľudia, vrátane mňa, sa podľa hodnotení rozhodujú, či danú hru vôbec hrať alebo nie. Ja netvrdím, že ju treba celú dohrať, ale hodina(čiže 1/4 hry) mi príde málo na to, aby sa to dalo hodnotiť. Ale každý nech si to hádže, ako chce. Ja som tiež nedohral spomínaný Inquisitor, ale skončil som až v poslednom akte, kde ma ten naťahovaný sopeľ v podobe príbehu naozaj neudržal pri hraní. Vtedy som si povedal, že ohodnotiť hru už môžem, pretože som videl jej väčšinu.

Ja tu nebudem hlásať slovo Božie a že takto to musí byť, len som poskytol môj pohľad na vec.
@piraten (03.07.2016 11:27): Vy to hodnocení opravdu berete tak vážně? Samozřejmě by bylo ideální hru dohrát celou pokud chci mít objektivní názor, ale já, a myslím že asi i Ugra, hodnotím hlavně na základě svých pocitů. Hra mě nebaví tak, že ji ani nedohraju? Tak ji podle toho taky ohodnotím. Nevidím v tom nic špatného, ani zavádějícího. Je to jednoduše názor.

Další věc: Možná opravdu existují hry, které mají naprosto debilní 1. půlku, ale zábavnou tu druhou. Ale na každou takovou pak připadá alespoň 50 jiných, které jsou blbé po celou dobu. A dohrávat je všechny... na to nikdo nemá čas. A na příběhu mi ve hrách záleží, ale musí čímkoliv zaujmout od začátku. Musíš chtít vědět, jak se to vyvine a ne doufat, že se to snad vyvine.

Třeba Metal Gear Rising je naprostá blbost, kterou jsem po hodině hraní odinstaloval, ale takové Remember Me, které je svou hratelnosti prakticky stejné, jsem si užíval díky příběhu a atmosféře od začátku do konce. A hodnotil jsem obojí :)
@BINGMAN (03.07.2016 09:02): Keby vzdávam hry po prvej tretine s tým, že ma frustrujú, nikdy by som nedohral napr. Witcher 2, a to by bola nakoniec jedna z mojich najväčších chýb v hernej kariére.

Nikomu ale neberiem jeho názor, lenže ja sa snažím ísť čo najdaľej to dá, a až potom hodnotiť, lebo tým sa odhalí hra ako celok a nie len jej časť. Negatívne viz. Inquisitor, ktorý išiel pomaly ale isto do kopru, alebo Alien: Isolation, ktorý je ku koncu len naťahovaný. Pozitívne napr. Witcher 2 alebo Jade Empire. Takýchto príkladov je kopa a vždy to hodnotenie postupne upravujem, než dôjdem k nejakému konsenzu.
@BINGMAN (03.07.2016 09:02): Znám hned několik her, u kterých jsem zvedl / snížil hodnocení díky závěru. Týká se to především her s příběhem, což asi 35MM je.

Pokud člověk hru bere jako "hru" a vrchol zábavy v ní hledá při sbírání předmětů, tak fajn... já hry beru jako celek a zrovna příběh dost ovlivňuje mé hodnocení. A jak můžu hodnotit příběh když neznám jeho konec ani průběh? Tím pádem se pak zkresluje hodnocení, přestože je dle vlastního vědomí a svědomí...
@Fritol (03.07.2016 07:58): Nezkresluje se zhola nic, protože každé hodnocení je názorem samostatně myslícího jedince a celkové hodnocení je jen jejich průměrem. Ugrovi se to nelíbilo tak, že hru ani nedohrál, hodnocení je tedy odpovídající. Je to jeho názor. Neříkám, že by se hra nemohla pořádně rozjet až ke konci, ale kdo by dobrovolně trpěl první půlku hry jenom proto, aby si mohl užít tu druhou? A ruku na srdce, kolik takových her znáte? Já si třeba nevybavuju žádnou. Pokud mě hra nebaví v 1. třetinu, tak mě nebude zpravidla bavit ani zbytek hry.
A já osobně jsem schopný ohodnotit i nedokoukané filmy a knihy. Hodnotit musíte dle vašeho vědomí a svědomí, nejsou na to pravidla.
Nemyslím si, že hodnotit hru po hodině hraní je na místě. I když "víte", že to bude sračka až do konce. Filmy přece taky nehodnotíte po 10 minutách a knihy po 10 stranách. Když mě hra přestane bavit, tak ji prostě vypnu a kašlu na ni. Sice je to jen blbé číslo, ale jsou lidi, kteří databazi třeba i používají k rozhodnutí při koupi a u takhle málo hrané hry se pak akorát zkresluje hodnocení.

A zrovna Kane & Lynch je imo hra, která baví víc s blížícím se koncem. Nazor na hru vám brát nebudu, ale ohledně hodnocení souhlasím s Garretem.
@Garret (02.07.2016 22:51): Tak ja som tiez nepotreboval odohrat 10000000 hodin v Kane & Lynch aby som to po necelej hodine vypol a vymazal jakozto absolutne prisernu sracku pre 5 rocne konzolove deti.

Su hry, u ktorych skratka vies ze sa nic nezlepsi a mas kludne svedomie pri hodnoteni.
@Garret (02.07.2016 19:12): V tomto případě se ale ugry musím zastat. To hledání miniaturních itemů je asi největší slabina téhle hry a je pochopitelné, že každý na to nervy mít nebude. Já u toho taky nadával, ne že ne.
Už aby EU přijala směrnici, kolik minut je nutných k hodnocení hry!

Jinak už z videí to nevypadá moc slavně, takže průměr zatím asi odpovídá.
@Garret (02.07.2016 19:12): Pořád nechápu, co řešíš. Věnoval jsem tomu hodinku a když jsem hledání vědra na vodu ve tmě neshledal zábavným, tak jsem se rozhodl nepokračovat a raději zkusit jinou (zábavnější) hru. Na seznamu jich mám mraky a času málo.
@ugraugra (02.07.2016 17:01): hodnotíš po půl hodině hraní něco, co tě nebavilo, protože si nedokázal najít kyblík. wow. tak hlavně tomu střel, co si to zaslouží, zaplivej si a jdi dál. dvojtečka.
@ugraugra (02.07.2016 13:18): TAB nebo I nebo tak něco. Vyjede ti inventář a tam klikni na baterie. Jak ale dlouho vydrží, to nevím, ale minimálně 5 minut určitě. Kýbl bys měl najít, pokud obejdeš to skladiště, kde začínáš. Zezadu je průchozí kůlna a tam zamčené dveře, kde musíš přeseknout nožem pásku a dostaneš se dovnitř.
Skončil jsem skoro na začátku a nehodlám to hrát dál. Běhám v nějaké tmě, kde nevidim vůbec, ale vůbec nic (ani když si nastavím jas na maximum), baterka je nějaká zabugovaná a dosvítí asi 20 cm přede mě (a lampu která leží na stole a svítí asi 100x víc si vzít nemůžu), a tak skoro naslepo prohledávám hnusné baráky s prázdnými místnostmi, kde jsou akorát židle. Mým úkolem je donést ze studny vodu, tak půl hodiny hledám studnu a když jí najdu, mám prý jít hledat kýbl. Tak zase půl hodiny hledám kýbl po všech čertech a když ho nemůžu najít, koukám se na youtube. A ani podle videa nejsem schopnej ten blbej kýbl najít. Nevím vlastně, jestli vůbec hledám ve správnym baráku, protože je taková kurevská tma, že se nedokážu orientovat.
to je teď nějaký nový trend "secret early access", kde je oficiálně ukončená a vydaná hra na Steamu postupně updatována o další a další věci? myslel jsem, že vývojář Prospektu je výjimka, ale očividně to teď funguje na více místech...
Jsem si dnes jen projel pár her co vyšly na steamu a narazím na tohle... vypadá skvěle! Na ruskou hru i nezvykle vysoké hodnocení, tak snad to bude stát za to.