Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

2064: Read Only Memories

Read Only Memories

06.10.2015
17.01.2017
09.12.2017
17.01.2018
26.07.2018
kompatibilní
67
7 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Děj kyberpukové adventury Read Only Memories je zasazený do Neo-San Francisca v období Vánoc roku 2064. Světem hýbe rozvoj cyber-augmentace a genetické modifikace lidí, které se postupně stávají čím dál větším standardem. O to větší vášně vyvolávají v řadách jejich odpůrců. Tímto světem se horko těžko protlouká novinář na volné noze - hlavní hrdina příběhu. Jeho život se obrátí naruby, když se mu přes noc do bytu vkrade malý robot. Ten se představí jako Turing, první umělá inteligence na světě, která má skutečně vlastní vědomí. Požádá hrdinu o pomoc s hledáním svého tajemně zmizelého tvůrce a vtáhne ho tak na nebezpečnou cestu za rozluštěním vážné konspirační záhady.

Hra vznikla za finanční podpory získané v roce 2013 skrze Kickstarter kampaň. Svojí grafickou i zvukovou stylizací odkazuje na první půli devadesátých let a hlásí se ke klasikám jako je Gabriel Knight nebo Rise of the Dragon. Svoji celkově nízkou náročnost vyvažuje ROM množstvím detailů, které hráč může prozkoumávat, a plejádou propracovaných postav s košatými možnostmi interakce. Hráčovy volby a vztahy, které (ne)naváže, ho pak můžou dovést k jednomu ze šesti různých konců.


Poslední diskuzní příspěvek

Poznámka k názvu: 2064: Read Only Memories je nový název po čemsi, co by se dalo nazvat reedicí nebo spíš upgradem hry. Asi by mohl být uveden jako alternativní.

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.