Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

3000 her a něco navíc

3000!

Po 220 dnech zdravíme v dalším rekapitulujícím článku, který oslavuje další, tentokráte už třetí tisícovku her přidaných do naší databáze. Jak vám činnost přidávací (a nám schvalovací) šla? Troufáme si říci, že zase o něco lépe, než v tisícovce předchozí. Schvalovací rozhraní už bylo (včetně pravidel schvalování) konečně dovedeno do podoby, která umožňuje V.I.P. uživatelům pohodlně posuzovat a upravovat vaše návrhy. To bylo pro databázi zcela zásadní a díky tomu je tato tisícovka jednoznačně ve znamení V.I.P. uživatelů, kteří posoudili většinu vašich návrhů (nejen her) v tomto období. Za to jim patří velký dík.

První zběsilá tisícovka byla pokořena za 41 dní, druhá za 212 a třetí zabrala 220 dní. Schvalování se stabilizovalo v průměru na 5 hrách denně, což je, myslím, příjemný počet. Dokud tedy budou přibývat další návrhy, můžeme alespoň částečně předpovídat tempo růstu herních záznamů v databázi. Otázka do pranice zní: "Jak dlouho budou ještě existovat alespoň trochu známe nepřidané hry?" :) Při existenci freewareových titulů jde toto číslo jen těžko odhadovat.

A něco navíc

Jelikož od posledního blogového příspěvku utekla už notná doba (snad nám to po dobu prázdnin nikdo neměl za zlé), nebude na škodu zmínit i pár dalších věcí - co se událo a co se chystá.

Mezi hlavní a do budoucna klíčové možnosti se zapsalo určitě založení účtu na UserVoice, kde můžete vkládat své nápady na zlepšení DH. Kdo se chce tedy na vývoji webu aktivněji podílet a částečně ho směrovat, je pro něj registrace povinnost. Hlasování o prioritě nápadů je a bude přikládána nemalá pozornost.

Začaly se také pěkně plnit naše skupiny na Facebooku, Steamu, Last.fm a Xfire. Pokud nejste členy a tyto služby využíváte, určitě se připojte. Nově se můžete přihlásit také k odběru našeho Twitter kanálu, který však bude alespoň zatím pouze alternativou k blogovému RSS kanálu.

Byla vytvořena první hra na motivy Databáze her, kterou má na svědomí ugraugra. :) Můžeme předpokládat, že první epizoda nebyla poslední a další vzbudí minimálně stejný rozruch, jako ta první. Dění budeme pečlivě sledovat.

Na Hrej.cz vyšel článek o herních databázích, ve kterém má své místo i DH. Za propagaci děkujeme.

A dále?

Do budoucna stále nahlížíme s opatrností, avšak alespoň nejbližší plány prozradit můžeme. V blízké době bychom chtěli znova rozšířit základnu V.I.P. uživatelů a nabídnout jim nástroje pro správu obsahu bez jakýchkoliv kompromisů. Zároveň bude snaha uvést v život nejpopulárnější funkce na UserVoice a třeba si i chystat půdu pro změnu většího rázu.

Diskuze ke článku

Vzhledem k tomu, že ve většině jsou to zcela smyšlené parametry absolutně nereflektující realitu, tak jsou zcela zbytečné. Možná někdy v budoucnu se budou střádat i takovéto informace, v plánu to ale momentálně není.
Ospravedlňujem sa, ak sem môj príspevok nehodí, ale nebudú niekedy pri hrách uvedené aj minimálne a odporúčané požiadavky?
Gratz - souhlasim s Karasmanem a Caelosem. DH je takový životabudič :-))
Také gratuluji. Příští zastávka: Osm tisíc osm set čtyřicátá osmá hra jménem Mount Everest a pak hurá do hvězdných výšin :D
Souhlasím s Karasem. dh je nejvíc user friendly stránka na cz netu a první stránka na kterou po zapnutí netu vlezu. (Pořád přemýšlím o domovské stránce:)

Tyjo, kdo by to byl řekl, že tu bude po roce a něco tolik her... Maximální gratulace. Už se sice trochu opakuju, ale děkuju za tuhle stránku, stal jsem se na ní tak závislej, že když se několikrát (desetkrát, stokrát, co já vim... :-)) za den nepodívám, co je tu nového, začnu cítit, že mi něco chybí :-).
Gratulace. Pokud to půjde takhle dobře dál, můžeme někdy za rok a něco slavit pětitisícovku :)