Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Metropolis Software

Polsko
Založeno 1992, zrušeno 2008
Společnost byla založena Adrianem Chmielarzem a Grzegorzem Miechowskim v roce 1992 ve Varšavě za účelem vytvoření polské adventury Tajemnica statuetki. Hned jejich druhá hra Teen Agent (1994) se ovšem proslavila už i za hranicemi Polska, a byla první polskou hrou vydanou na CD-ROM. Plodné období měla společnost v letech 1998-1999, kdy nejprve vyšla celkem příznivě přijatá adventura Ksiaze i Tchórz (The Prince and the Coward) a netradiční 3D strategie Robo Rumble. O rok později pak vyšel největší hit studia Gorky 17, který se celkem dobrým jménem zapsal i v zahraničí.

Nicméně ve stejném roce firmu opouští její zakladatel, hlavní designer a scénárista Adrian Chmielarz, který o tři roky později zakládá úspěšné studio People Can Fly. Studio Metropolis Software se následně začalo orientovat čistě na akční hry (Archangel, Gorky Zero: Beyond Honor, Gorky 02: Aurora Watching, Infernal). Žádná z nich, včetně pokračování série Gorky, ovšem nijak zvlášť nezazářila a zůstávají spíše zapomenutými kousky.

V roce 2008 je studio Metropolis Software zakoupeno firmou CD Projekt, významným polským vydavatelem her, následně je integrováno se vývojářskou odnoží CD Projekt RED a jako samostatné studio Metropolis Software zaniká.

Nejlépe hodnocené hry