Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Metropolis Software Metropolis Software Metropolis Software

Polsko
Polsko
Polsko
Založeno 1992
Založeno 1992
Založeno 1992, zrušeno 2008
Vyznamný polský developer stojící za slavnou hrou Gorky 17. Poslední vydaná hra je Infernal
Významný polský developer stojící za slavnou hrou Gorky 17. Poslední vydaná hra je Infernal
Společnost byla založena Adrianem Chmielarzem a Grzegorzem Miechowskim v roce 1992 ve Varšavě za účelem vytvoření polské adventury Tajemnica statuetki. Hned jejich druhá hra Teen Agent (1994) se ovšem proslavila už i za hranicemi Polska, a byla první polskou hrou vydanou na CD-ROM. Plodné období měla společnost v letech 1998-1999, kdy nejprve vyšla celkem příznivě přijatá adventura Ksiaze i Tchórz (The Prince and the Coward) a netradiční 3D strategie Robo Rumble. O rok později pak vyšel největší hit studia Gorky 17, který se celkem dobrým jménem zapsal i v zahraničí.

Nicméně ve stejném roce firmu opouští její zakladatel, hlavní designer a scénárista Adrian Chmielarz, který o tři roky později zakládá úspěšné studio People Can Fly. Studio Metropolis Software se následně začalo orientovat čistě na akční hry (Archangel, Gorky Zero: Beyond Honor, Gorky 02: Aurora Watching, Infernal). Žádná z nich, včetně pokračování série Gorky, ovšem nijak zvlášť nezazářila a zůstávají spíše zapomenutými kousky.

V roce 2008 je studio Metropolis Software zakoupeno firmou CD Projekt, významným polským vydavatelem her, následně je integrováno se vývojářskou odnoží CD Projekt RED a jako samostatné studio Metropolis Software zaniká.
Oficiální stránky vývojáře (http://www.metropolis-software.com)
Oficiální stránky vývojáře (http://www.metropolis-software.com)