Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Tajemnica Statuetki

1993
55
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Protagonistou první polské adventury pro PC, "Tajemství sošky", je agent Interpolu jménem John Pollack, který je na stopě krádežím artefaktů. V těch má údajně prsty agent CIA...

Tajemnica Statuetki je jeden z nejslavnějších adventurních titulů vytvořených naším severním sousedem. Zpracováním se podobá slovensko-českému Ramonovu kouzlu - také je komplet vytvořená ze zdigitalizovaných fotografií. Místo Nového Města však byly použity daleko exotičtější lokace včetně pobřeží kolem Středozemního moře, např. Nice nebo Monte Carlo. Hra se ovládá myší, ve spodní části obrazovky je lišta s příkazy, dále je k dispozici inventář a mapa. Ramonovo kouzlo vychází jako chudý příbuzný i co se týče množství textů a možností dialogu. Titul se vyznačuje vysokou obtížností, bohužel pro případné zájemce je k dispozici pouze v polštině.


Poslední diskuzní příspěvek

Polština je strašně zábavný jazyk, lecčemus se dá porozumět i při znalosti češtiny a jiných slovanských jazyků. Tajemnica je o něco lepší titul, než pozdější české Ramonovo kouzlo (dokonce mám podezření, že se Vochozka inspiroval právě touto hrou a spolu s Pintérem/Rikim nechali udělat českou verzi. Toho textu je tu fakt hodně, nejspíš se jim to nechtělo překládat. Ale je to pouze podezření, možná to není pravda). Jinak mám zprávy, že i Ramonovo kouzlo se v Polsku prodávalo.

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.