Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

Comanche

  • PC 50
Tuto hru dělali  NUKKLEAR a Ashborne Games ale co vím tak české studio se k tomu dostalo až později, tudíž na kolik mohli vše měnit a kolik měli času je otázkou. Já jsem se na hru Comanche 2021 docela těšil protože jsem hrával Comanche 4 a dělat mise z perfektním strojem a mít pocit průletu mezi stromy, vynořit se z poza kopce a zlikvidovat pár cílů a zase zmizet by mohlo byt fajn. No a u očekávání to skončilo.

Hra má nezajímavý příběh a formou jen textu jako info k misi, bez filmečku jen povídání, a to otřepané. Vcelku je tu 7 hlavních misí (operací) a každá má několik částí ale jsou to jen časti kde se hra sama uložila tudíž nic velkého a to první dvě mise mají 5 častí, zbytek jen 3 a 2. Vlastně celou hru jsem dohrál za 6,5h. Upřímně zaleží na jakou obtížnost hru zvolíte ale mění se jen výdrž comanche nic víc. Inteligence nepřátel je strašná, prostředí je koridorové i když se hra snaží o pocit rozlehlosti. Hra vás zavede na poušť, ostrovy, hory i zamrzlou část světa ale i tak tyto čísti nijak nezaujmou. Protože prostředí chybí detaily jako více budov, cesty vozidla zkráceně lepší prostředí. Na proletění má lépe zpracované prostředí aktuální COD Warzone Caldera které působí realističtěji než toto. Hra nevím proč má plno základen a budov dělaných futuristicky ale přitom je Comanche reálný vrtulník a prostředí je zasazené do roku 2026 vůbec jsem nepochopil proč. Ovladatelnost je v celku ok jen hra nepočítá z rotorem vrtulníku takže tím můžete narážet do zdi a nic se neděje.

Comanche si užijete v několika verzích podle druhu operace což je zajímavé a také máte k dispozici drona, zajímavé v první misi a pak si uvědomíte že sním ani lítat nechcete ale musíte protože ho používáte na aktivování stahování dat nebo otevírání dveří na průlet častí mise. Nic zajímavého je to repetitivní a bez nápadu, hra v tomto ohledu působí jako narychlo to nějak dodělejme a vydejme. Je zde i možnost zahrát si hru více hráčů ale to jsem po 10min připojování vzdal. je zde ještě varianta hrát konflikty to jsou dodatečné mise kde sbíráte body a za ty si otevíráte další mise, je jich 11 a jsou docela nápadité ale musíte je udělat na jeden život nejsou zde záchytné body.

Hra se neprodávala za plnou cenu, to je třeba dodat a výrazné plus je že má češtinu. Hru jsem hrál na Detaily z označením Epické ale to už jsem zde popsal jak to působilo. Délka hry by nevadila kdyby to bylo zajímavé bohužel to nemohu doporučit ani jako oddechovku po práci, málo druhů nepřátelských jednotek a základny nemají ani připomínku vojenských objektu na tož nějaké reálné strategické rozmístění protiletecké obrany. vím že tohle není simulátor a ani to nečekám ale dalo by to trochu pocit uvěřitelnosti prostředí a vylepšilo herní zážitek. Také dodám to že nemůžete nijak ovlivnit výbavu vrtulníku nebo vylepšování stroje ani dronu nic takového tu není.

Na závěr pokud se ke hře dostanete někde v akci za 200kč můžete to zkusit protože vrtulníkových akci je opravdu málo, jen nečekejte hru která vás vtáhne a budete chtít dělat další a další mise.

Pro: Čeština, cena

Proti: Délka, grafika, zpracování a příběh

+10

Sherlock Holmes Chapter One

  • PC 75
Hrál jsem všechny díly Sherlocka Holmese které vyšli v češtině a pokusím se zde shrnout můj názor na poslední díl. Jelikož studio Frogwares nezpracovává hru inspirovanou Sherlockem Holmese poprvé a mají značné zkušenosti z předchozích dílu, očekával bych že budu vědět do čeho jdu z dalším dílem. Bohužel to tak jasné není a upřímně nevím co si s toho vzít.

Tento díl je velkou změnou a je to dobře hrozně moc se mi líbí prostředí a inovace které zde jsou. Titul vás vezme na fiktivní ostrov Cordona který je spravován jako open world a vůbec to neškodí. Ostrov je zpracován velmi dobře a dýchá na vás atmosféra 18st. někde ve středomoří. Tohle vnímám jako pozitivum i když grafika není vše podle čeho by se hra měla hodnotit. rozvržení budov a prostředí je super a opravdu mi to připomínalo město která si rádi projdete a budete ho chtít prozkoumat. Hlavní změnou je též věk Sherlocka jste zde jako mladý začínající detektiv. Společnost vám dělá kamarád John a bude vás doprovázet celou hrou. Narazíte zde na velmi skvěle zpracovaný příběh a to je na tomto díle asi to nejlepší. Příběh má zvraty, odbočky a doplňující časti. Máte zde hlavní linii i plno vedlejších úkolu, tohle se opravdu moc povedlo a nebudu k tomu říkat o co jde doporučím si příběh projít a nechat se okouzlit protože je to jako by jste četli knihu a to doslova jelikož v tomto díle je opravdu hodně čtení oproti předchozím dílům. Zůstalo zde několik osvědčených herních mechanik které jste viděli už v minulých dílech a to je paměťoví palác a rozhodování v cestě důkazu a domněnek. Také zde budete mít možnost zjišťování tekutin v laboratoři formou pokusu, rovnic a různých činidel. Přibylo vizuální poskládání běhu události v daném místě nebo případu. Také přibyl soubojoví systém který je zpracován moc dobře a bavilo mě dosáhnout cíle bez zabití protivníku, to bych nechal jako jedinou možnost protože zabíjení samotné my tam nesedělo tak jsem vždy jen využíval systém beze smrti. zavedení soubojového systému osobně vítám ale vím že ne každému to sedne.

Tady končí můj pozitivní vhled a pokud bych hru hodnotil jako samostatný titul byla by to super hra kde je skvělé prostředí, super příběh, krásná grafika i inovativní věci jako soubojoví systém nebo systém dedukce. pro nováčka série určitě krásná hra a vřele doporučuji.

Zde ta kritika proč dávám 75%. Hra se smrskla jen na abnormální povídání kde už jsem myslel že nehraji ale jen čtu nějakou knihu. Také dokola se opakující poskládá váním událostí co se kde stalo a analýzu chemikálii systémem matematického výpočtu a pár soubojů. Ano předchozí pozitiva se z druhého pohledu dají brát i jako negativa protože v tomto titulu nic víc neděláte. jestli jste hrávali předchozí díly každý díl měl plno hádanek, otevírání zámku a různé hlavolamy a to jsem čekal že zde bude také a ono ouhle ani jedna hádanka hra se smrskla na analýzu rozhovoru a pročítáni nekonečného množství dopisu. Také nechápu proč zmizel ukazatel lupy u prozkoumaní prostředí, ano vím že to nepřinesl tento díl ale z předchozího dílu kde lupu nahradilo kolečko zde udělají čtvereček no asi mam v sobě moc nostalgie. Za mě kvalitní hra pro nové hráče a Pro lidi co měli rádi rébusy tu zase trochu něco schází ale pořad je to kvalitní hra co doporučuji a věřím že plno z vás udělá radost.

Pro: Prostředí, příběh, zasazení a soubojoví systém

Proti: Mnoho rozhovoru, žádné hlavolamy a rébusy

+9

Toby: The Secret Mine

  • PC 70
Pokud si přečtete komentáře k této hře dost se tu píše o inspiraci hrou Limbo. Já hned na začátek napíši že nemohu porovnat a dam sem pohled člověka který Limbo nehrál. Tato hra je klasická plošinovka ( skákačka ) doplněna několika hádankami, opravdu několika protože hra není některak dlouhá zabere sotva 3h což není opravdu mnoho ale není to projekt velkého studia o stovkách vývojářů, tuto hru dělal jeden člověk tak by se k tomu mělo přihlédnout.

Hra mě zaujala vizuálním zpracováním a beru to spíše jako uměleckou tvorbu než vydat hru pro masu hráčů. Ve hře hrajete za jednu postavu a snažíte se zachránit svoje kamarády, příběh moc nečekejte ve hře se nemluví a jak jsem psal spíše to vyjadřuje nějakou formu uměleckého záměru kde si každý muže domyslet o co se asi tak mělo jednat. hra jako taková je opravdu zpracovaná dobře jak kam se dostat vás poměrně navede a délkou úrovní vás i udrží v touze dohrát level. Úrovně jsou nápadité a mění se po dobu celé hry, a abych nezapomněl hudba byla dobře udělaná sedí tam a působí skvěle se zpracováním a hratelností.

Jestli hledáte hry které jsou jen AAA tak toto přeskočte ale jestli vás zajímají malé projekty z uměleckým zpracováním určitě bych tento titul zkusil, nečekejte zábavu na mnoho večeru, je to spíše projekt jako z tvorby nezávislých malých filmařů co se jejich filmy promítají na festivalu v KV Varech a na Primu se nikdy nepodívají. Na hru jsou navázané na Steamu i achivementy a ve hře je i výzva najit všechny kamarády takže se dají úrovně i opakovat aby jste vyzobali co se dá. Obtížnost hry je spíše lehčí.

Pro: Zpracování, hudba

Proti: Délka

+16

Outlast

  • PC 80
Pokud hledáte adventuru u které se trochu polekáte a projdete ji za pár hodin tak jste ji našly. Musím říci že mě to samotného mile překvapilo a jsem za to rád, tato hra má příjemný příběh a velmi dobrou hratelnost. co se týče příběhu tak dokázal na mnoha místech překvapit a nemel jsem pocit že by mě nudil, sice jsou tam stereotypy jako u jiných adventur ale nesmíme zapomenout že se jedná o hru z roku 2013 a od té doby dost her přeci jen vyšlo. Autoři zpracovali hru která vás občas poleká a prostředí je pro dané téma jako dělané. hra se odehrává v Sanatoriu a jeho prostředí autoři využili velmi dobře více nařeknu abych vám ani nenaznačil co vás muže ve starém sanatoriu překvapit.

Zde trochu k hratelnosti, hra je na ovládaní jednoduchá a žádné velké kombinace věcí v inventáři a nebo puzzly nečekejte žádné tam nejsou. hra vsadila na jednoduchost a nijak zbytečně nenatahuje hratelnost třeba zamotanými chodbami a nekonečným blouděním. Hra je za mě spíše odreagováním na víkendový večer než na opětovné usedání. Hra také nedisponuje žádným mechanizmem který by vás tahal zpátky i po dohraní. Ve hře narazíte na několik málo tipu nepřátel a pár neutrálních postav. Zbraně ve hře nemáte ale používáte kameru jako takovou baterku z nočním viděním.

Co tu můžu vyzdvihnout tak je tempo hry, změny prostředí v rámci možností a překvapivé momenty. Vše je zasazeno do zhruba 3.5h normálního hraní tak zde neočekávejte sáhodlouhý komplexní příběh a plno vedlejších postav, Já beru tu hru jako delší filmek na jeden večer a to jsem si užil. Pokud budete hledat hra na opakované hraní tak to nebude titul pro vás. Hru jsem měl ze Steamu a žádné pády jsem nemel optimalizace mi přišla ok. Hra je z roku 2013 a já ji hrál v 2022 píšu to proto že grafika na dnešní dobu také neurazí.

Pokud hledáte starší adventurku za par korun a chcete vidět něco z herní historie vřele doporučuji.

Pro: Prostředí, Hratelnost a pár leknutí

Proti: Délka, žádné Puzzly

+15

Maneater

  • PC 80
V jednoduchosti je síla tak nějak se to říká. Pokud čekáte od toho titulu kdo ví jak propracovaný mechaniky soubojů levelování a nekonečné úkoly tak jste vedle. Tato hra vsadila na jednoduchost krásné prostředí a oddychové hraní při žraní všeho co najdete v moři, bažinách i na souši. Herní prostředí je zpracované velmi krásně a nápaditě i když brouzdáte v kanalizaci či jeskyních vede vás to příjemně a neztratíte se.

Je tu jednoduchý příběh a vedlejší úkoly v podstatě nejsou ale po dohraní můžete vyzobávat značky či bedny které jsou rozeseté po celé mapě a aspoň objevíte místa na které jste se předtím nedostali. pokud hru budete brát jako Relax po práci kde si požerete co se vám namane a chcete se cítit jako žralok kterého nic nezastaví tak si hru určitě užijete.

Trocha kritiky se ale určitě najde, komentáře od vypravěče po čase začínají lézt krkem a co se týče herní délky tak také není nijak závratně dlouhá ale je možnost si přikoupit DLC pokud si chcete prodloužit herní zážitek. Také soubojový systém se omezuje jen na několik mechanik, dá se to v podstatě dohrát mačkáním dvou tlačítek na myši.

Ještě dodám že mě hra velice překvapila, původně jsem myslel že hrát za žraloka a plácat se na souši nebude moc zábava ale opak byl pravdou na odreagování to bylo super ale z pohledu něčeho co by se mělo stát převratným titulem a oslovit masy hráčů to určitě není. Ještě zde dodám že hra má jen jednu obtížnost a ta je spíše lehká a pokud nasbíráte suroviny na vylepšení už v prvních lokacích projdete hrou opravdu lehce.

Pro: Jednoduchost, krása zpracování

Proti: málo vedlejšího obsahu a délka hry.

+11

El Matador

  • PC 65
Hodnotit dneska tuto hru nemá smysl, dnes máme jiné nároky a úplně jiný vizuál. Hra mě zaujala dřevním dabingem je to úsměvné a místy komické ale pobavilo. Díky herní výzvě jsem se k tomuto titulu dostal a nelituju, jinak bych ani nevěděl že něco takového také vzniklo v Čechách.
+1 +7 −6

Agony

  • PC 20
Tato hra nesplnila ani vzdáleně to o co se chtěla pokusit. Ve hře jsem očekával násilí s explicitními erotickými výjevy a to co se tam objevilo je jen parodie, hra není ani strašidelná a svět je jen několik variací na zamotané uličky nebo mosty. hádanky ve hře taktéž nejsou převratné a kreativní. Příběh není zajímavý a v určité fázi jsem to chtěl mít jen dohrané, než si hru zahrát to si ji raději pusťte ve videu pokud o to někdo má zájem.

Pro: Délka hry

Proti: Zpracování

+3 +4 −1

God of War

  • PC 95
Ke hře jsem se dostal až po vydání na PC v roce 2022, A hned z kraje musím říct že to je jeden z nej titulů co jsem hrál. O hře jako takové mohu napsat že má dobrý soubojový systém a udrží člověka u hraní, také je zde poměrně rozsáhlý svět kterým z poza procházíte lineárně díky příběhu a potom lze jeho lokace využít na prozkoumávání a plnění vedlejších úkolů.

Hra je zasazena do Severské mytologie a Božstev to pak zaleží na vkusu komu to sedne, mě to vyhovovalo. Jelikož hra vyšla na steamu a na ní navázáno 37 achivementů můžete ve hře strávit poměrně hodně hodin i po dohraní příběhu a vedlejších misích. Hru mohu doporučit každému kdo má rád RPG ale i lidem které nechtějí přijít o kus herní historie.

Pro: Výborná hratelnost

Proti: nic

+3 +7 −4