Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Fragments Of A Mind

25.03.2022
80
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Cassandra prožila část života na ulici až do doby, kdy se spolu s Davidem usadili v chatě v odlehlém lese. Zde se však ztrácí ve své vlastní hlavě, neb ji neustále pronásledují noční můry až do takové míry, že se v nich jednoho dne ocitne jako v pasti. Jediná cesta ven vede přes četné a nebezpečné nástrahy a ona sama tak musí odhalit, co je vlastně výplodem její fantazie a co reálné střípky její mysli. A zde se nabízí i otázka, zda její útěk do lesů s Davidem byl vlastně skutečný...

Fragments of A Mind je česká logická akční adventura s prvky RPG využívající top-down kameru. Naše hrdinka se prostřednictvím snů vydá na různorodá místa, na kterých však vždy čeká nějaké nebezpečí v podobě pastí či rovnou nepřátel včetně boss fightů. Po hráči se tak požadují hlavně rychlé reflexy, neboť hrdinka disponuje sadou různých perků, které jí pomáhají vyhýbat se nástrahám a dostat se tak do bezpečí. Hra však nabízí tři úrovně obtížnosti a hráč si tak může sám zvolit, jak velkou výzvu chce podstoupit. Pro ty náročnější jsou k dispozici i bonusy za průchod úrovní v určitém časovém limitu či bez úmrtí.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Docela se divím že se o této hře podle mě moc neví, jelikož na Steamu aktuálně nemá ani dostatek recenzi na vypočítání hodnocení a to je škoda. Rozumím tomu že každý má rád určitý tip her ale je smutné že se o vás neví. kritiku i chválu stou se každý muže nějak poprat ale když nemáte žádnou zpětnou vazbu tak se z toho nemůžete ani radovat ani poučit a proto jsem moc rád že jsem se k této hře dostal.

Hra Fragments of a Mind je z dílny loneWolf Games a vyšla 25.03.2022 a je tvorbou Skoro jednočlenného týmu. Také berte v potaz že hra je za 10Eur a uvádí délku zážitku 4-6h, no mě to trvalo asi 10h:) Fragments of a Mind je dobrodružství Kassandry hlavní hrdinky které se odehrává v jejích snech. Hra obsahuje i drobné prvky vylepšování schopností které využíváte v průchodu jednotlivými úrovněmi. Úrovní je zhruba 9 a každá nabízí jiné prostředí a druhy nepřátel. Hratelnost je plynule dávkovaná a učíte se postupně svoje dovednosti. Ve hře narazíte i na souboje z Bossama a v průběhu hry se vše postupně ztěžuje. Hratelnost je vyvážená a nekolísá. Obtížnosti jsou 3 Lehká, Normální a těžká. Také zde jsou výzvy jak projít bez úmrtí danou úroveň a také hra disponuje formou plnění achivementu na Steamu.

Fragments of a Mind je na PC a na Steamu jak už jsem zde psal. Hra sice není některak dlouhá ale možnosti opakování zde jsou a odkrývání zakrytých častí v každém kole je také výzva a donutí vás to si úrovně zopakovat i po dohrání. Osobně jsem z trávil hraním víkend a po práci si ještě zaskočím něco vyzobat. Hra která má cenovku 10Eur a je z tvorby našich českých ručiček a určitě si zaslouží pozornost. Snad vás potěší mile jako mě i když jsem si i trochu zanadával. Abych nezapomněl fragment of a Mind je výrazně graficky stylizovaná hra takže nečekejte reálné zpracování ale to patří podle mě k celkovému zážitku ze hry.

Na závěr trocha kritiky, ve hře bych uvítal v úrovních více hudby, jinak hra má krásny soundtrack akorát nejvíc jsem ho slyšel v menu. Také jsem zde narazil na drobné bugu v přeskakovaní na určitá místa ale nic strašného. A to že mi občas někde něco nešlo projit na poprvé to byla spíše moje chyba, takže opakování matka moudrosti. Každého nebaví malé tituly ale pokud rádi zkoušíte něco nového myslím že zklamáni nebudete.

Pro: Stylizace, zasazení, hratelnost

Proti: Délka

+14