Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Jarda / 36 let / ČR - kraj Plzeňský

Komentáře

< >

Command & Conquer: Red Alert

  • PC 95
No co napsat o mé nejoblíbenější strategii, která společně s warcraftem 2 znamenala moje první a zásadní setkání s žánrem realtime strategie. Moc negativ určitě nečekejte:-) Jak už v jiném komentáři bylo psáno, k red alertu jsem se dostal také dřív než k původním c&c.

Hlavní co mě v té době zaujalo, byla naprostá detailnost budov a jednotek sovětů a aliance díky SVGA grafice. Můžu říct, že i po letech když si hru spustím mi hra přijde pořád stejně pěkná což se u jiných i mladších her už říct nedá. Na mapě mě zaujala i přítomnost drobných civilních budov a samotných civilistů.

Jednotky a zvlášť ty ruský měli skvělej a rozmanitej arzenál. Už základní jednotka jako je pes, který jedním stiskem zabije nepřítele se v té době pokud si dobře vzpomínám u jiné podobné hry nevyskytnul. Mamut tank to je legenda sama o sobě. Špion, komando, inženýr, ponorky, stíhačky, jeepy, letadla to je jen hrstka parádních jednotek.
Ze staveb samozřejmě nemůžu zapomenout na obranou tesla věž. Kombinace tesla věží stačila k ubránění celé základny. Továrnu zásoboval harvester a z kasáren vylejzal jeden vojáček za druhým. Klasika stromu kdy další stavba otevírala nové jednotky a další stavby.

Gameplay byl jednoduchej. Neotravoval tisícem tabulek, ukazatelů apod. Vše se řídilo z pravé lišty. Stačilo kliknout ze seznamu na požadovanou jednotu nebo budovu a už se připravovala. Žádná věda, ale fungovalo to perfektně. I proto byla tahle hra velice oblíbená i v multiplayeru.
Většina misí byla o tom postavit základnu a zničit tu nepřítele. Co taky jinýho u strategie, ale čekat:-) Zpestření bylo pak ovládání jen určité skupinky vojáků nebo speciální jednotky komando s kterou se musel splnit nějaký úkol. Někdy i přímo uvnitř budov.

Bojovou náladu doplňoval taky skvělej soundtrack a celkově ozvučení jednotek a jejich hlášky. Některý mam stále i po letech v paměti.

Další geniální kapitolou téhle hry jsou dneska už legendární videosekvence mezi misemi. K nim se nebudu moc rozepisovat, protože by to bylo na dlouho. I díky tomu měla každá jednotka svoje samostatný CDčko.

Určitě jsem na hodně věcí a detailů zapomněl, ale už nejsem nejmladší a nejlepší co může udělat člověk, kterej hru nezná je si jí zahrát. Tahle hra nestárne. Nevím jak ostatní, ale pro mě žánr realtime strategií skončil v době nesmysleného a nepřehledného přechodu do 3D. O to více si týhle hry i po těch letech cením.

Pro: Nestárnoucí grafika, jednotky, chytlavá hratelnost, zvuky, hudba.

Proti: Občas mi přišlo, že hra trošku cheatovala s návalem jednotek, ale to neni potvrzený:-)

+22

Posel Bohů

  • PC 90
Skvělá česká adventura s úžasnou atmosférou a hratelností. Byla to taky jedna z mála v té době CZ adventur, která nesázela jen na srandu, ale na perfektní příběh a jeho servírování hráči.
Určitě nikdy nezapomenu na prozkoumávání lokací a hledání dalších indicíí, řešení puzzlů. Tahle hra mě narvala do křesla před monitor a nepustila dokud jsem jí konečně neprolomil.

Pro: atmosféra, příběh, hlavní hrdina, dabing

Proti: ke konci dost náročné

+13

Fatal Racing

  • PC 85
Tak tuhle hru jsem hrál před mnoha lety někdy kolem roku 97. Pamatuju si na super tratě a skvělou hratelnost okořeněnou možností hrát na jednom počítači ve dvou hráčích. Tehdy to pro mě byla nej hra kterou jsem pařil snad pul roku pořád dokola.
Množství aut a tratí způsobilo, že se hra jen tak neokoukala a hlavně skákání a ježdění hlavou vzuru po vzoru stunts dávalo hře uplně jiný rozměr než měli ostatní závodní hry té doby.
+2 +3 −1

Moto Racer

  • PC 90
Jediná hra s motorkama kterou jsem dohrál a opravdu mě bavila. Strávil jsem u ní moře času. V té době luxusní grafika a nejvíc mě bavila možnost soupeřit s vlastním stínem. Do noci jsem zajížděl lepší a lepší časy a překonával sám sebe.
Tratě opravdu pestré a moc pěkně udělané. Celkově jedna z nejlepších moto her na PC co jsem hrál. Ostatní díly jsou už jen slabej odvar.

Pro: tratě, souboj se stínem, grafika, hratelnost

Proti: nic závažnýho

+5 +6 −1

Contra

  • PC 85
Tohle je jedna z prvních her které jsem dohrál opravdu až do konce a stálo to za to. V té době před xx lety naprostá bomba a možnost hrát s kamarádem na jedné konzoli atmosféru ještě víc umocňovala.

Dneska už bych asi neměl nervy na celkovou tuhost této hry. Žádný savy jen čistá akce, ale hodnotím hru z doby kdy jsem jí hrál a to byla společně s mariem pro mě špička.

Pro: možnost hrát s kámošem, grafika, různé druhy střeliva

Proti: už je to minulost a jen vzpomínka na moje mládí

+17 +18 −1

Fallout 2

  • PC 100
K tomuhle počinu lze napsat jen jedno a stačilo by. Tohle se prostě nehraje, ale prožije! Hru jsem zkusil jako naprostý RPG amatér. Předtim jsem smažil jen střílečky, auta a sport. Děkuju za to časopisu level jinak bych hru asi nikdy nezkusil, protože mě prostě podobný hry netáhli. Shodou okolností jsem měl zápal plic a musel jsem bejt měsíc doma. Hru jsem nainstaloval a už po nějaké půl hodině jsem měl ovládání naprosto vžité pod kůží.

První zkouška v chrámu, moje vesnice a první úkoly jako najít psa, ochránit zahradu to byla prostě paráda a to co přišlo po opuštění a odchod do velkého světa už se nedá popsat. Rozličné zbraně, řešení úkolů, náhodné lokace, bojový systém to všechno tvoří naprostou bombu. První začátky boje s oštěpem. Otravní gekoni. To byla atmosféra hry ke které jsem se s nostalogií vracel každé léto. Dohrál jsem jí šestkrát a nikdy mě neomrzela.
Kdo nezkusil nepochopí. Zasloužených 100 procent.
První díl jsem dohrál taky několikrát a je to skoro stejná paráda, ale dvojka pro mě vždycky bude jednička:-)

Pro: atmosféra, příběh, nepřátelé, zbraně, intuitivní ovládání, grafika, náhodné lokace

Proti: padání hry

+36

Kane & Lynch 2: Dog Days

  • PC 80
Jednička byla naprosto skvělá a dvojku jsem dlouho odkládal hlavně pro špatné recenze. Ale protože jsem měl možnost si hru půjčit od kámoše tak jsem ji zkusil a vůbec nelituju. Je to jedna z mála her kde přestřelky jakoby cítím hodně reálně. Prostě to neni jen střílení na terče jak v codku, ale opravdu je tam ten pocit, že někoho zasáhnu. Celková atmosféra hry je skvělá at už někým pomlouvanou grafikou, ale u mě jednoznačně ceněnou. Zvuky jsou taky jednoznačně plusem. Když přijdete do obchodu hraje tam rádio, televize, mluví lidi, ale přesto je slyšet ruch z ulice. Zní to hodně reálně a opravdu si připadáte, že tam jste.

Arzenál zbraní dává podtrhnout realičnosti přestřelek. Policejní brokovnice prostě super zbraň. Jasně zastaralej režim někam jdeš a musíš je pokropit jinak se nedostaneš dál, ale ruku na srdce takhle funguje spousta dnešních moderních stříleček viz zmiňované codko kde je to o to horší, že zástup nepřátel se pořád řítí dokud se nehnete z místa. Tady jen vystřílíte určitej počet nepřátel.

Líbí se mi taky možnost nejít v korydoru, ale na nějaký místo přijít po střeše, přes obchody se prokopat dveřma atak dále.
Příběh je průměrnej. Dvojka hrdinů mi pořád přijde správně ujetá i když ne už tolik co v prvním díle. Každopádně jsem se i přes všechna negativa parádně pobavil.

Pro: zvuky, grafika, realističnost přestřelek, zbraně

Proti: krátká herní doba

+14 +15 −1