Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Dominik Kopecký • 23 let • Hrádek (ČR - kraj Moravskoslezský)

Komentáře

Call of Duty: Ghosts

  • PC 75
Call of duty: Ghost je už desáté COD v této sérii. Těžko tomu uvěřit, ale je tomu tak, a jako vždycky. Se nové Codko posouvá dál s příběhem, multiplayer a dalšímí herními novinky. A všechny tyto novinky se tady dozvíme.

Začal bych nejdříve po příběhové stránce neboli singplayeru. Jak už jistě víme tak Call of Duty u většiny případu v singplayeru není docela nejlepší. Nechci mluvit nejhorší nebo hnusný, protože jde vidět, že si na to dali alespoň trochu záležet. To záležet znamená, že tam nejsme pořád na to stejném bojišti nebo pořád ten stejný úkol (sice občas ty úkoly tam jsou stejné, ale ted’ka tam je jiné to, že tam nehrajete jenom za vojáka) a to si o tom myslím. Jak jsem zmínil tak v tomhle Codku nehrajete jenom za vojáka, ale hrajete tam také za Riley, a to je váš pejsek. Za, kterého máte tu možnost hrát bohužel jenom v jedné misi. To je škoda, protože bylo by jinak lepší kdyby se za něj později také hrálo. Další věci co mě potěšilo je, že jste nebyli jenom na to jednom bojišti neboli, prostředí. Měli sté tu možnost bojovat ve vesmíru nebo v moři (pod vodou), a to se mi zdálo skvěle, a těch misi tam bylo aspoň víc než jedna. Dále sté měli tu možnost si pojezdit v tanku a dokonce ve vrtulníku. Tím, že jste ho sami ovládali (to myslím to, že jste mohli jezdit kde chcete, protože MW3 sté mohli jenom střílet z tanku). Docela mě ty mise v tanku a vrtulníku bavily, a nebyli takové o ničem. Po příběhu vám tady nechci nim moc psát, protože bych vám mohl vyspoilerovát něco , ale mohu vám říct to, že konec této hry byl poněkud divný, protože sté ve vlaku, který se zřítí to vody mezí tím pod vodou zabijete hlavního zaporaka, a popadnete kámoše vyplavete na pobřeží, a díváte se na válku. Když v tom najednou vás popadne ten zaporak, a odnese vás pryč a ukáže se vám konec. Jinak se mi tam líbila mise. Kde jste se spouštěli z mrakodrapu, a ještě ta mase kde jste mohli hrát za psa. Jinak hru jsem dohrál na veterána, mohl bych říct to, že těch 5-6 hodin hraní bylo skvělých, ale inteligence nepřátel mohla byt lepší.

Jako každé call of duty. Tak i tohle má svůj multiplayer, který je pořád stejný jako v každém díle. Jsou tam pořád ty stejné mody jako jsou team deadmatch, kill confirmed atd. atd. Mezi těmi mody se tam přidal nový a to je Search and Rescue je to úplně stejné jako Search and Desteoy, ale je to nové, protože když tam zemřete tak z vás padne známka, a jestli ji spoluhráč sebere tak pokračujete, a jestli ji nesebere tak máte smůlu. Dále tam přibylo spousta MP map. Nebudu je všechny vyjmenovávat, protože to bych tu byl do zítřka, ale mohu vám říct, že se nám vrátily staré dobře mapy Favela (MW2), Dome (MW3) Scrapyard (MW2). Tohle jsou mapy, které už byli v minulých codách, ale škola je, že si je musíte zakoupit v DLC. Jak už je řeč o mapách tak ve hře je asi 20 map + DLC mapy dohromady. Tak aspoň nebudete hrát pořad tu stejnou mapu. Další věc co mě zklamala je, že zrušili theater mod. To je, že vám to nahrávalo záznamy z hraní. No jestli se vám něco povede. Tak už to neuvidíte pokud‘ si to nenatočíte. Ještě jedna novinka je, že si můžete kupovat zbraně za body, které nasbíráte za každý nový level. Ted’ka aspoň nemusíte se rychle levlit, ale můžete si to hnedka koupit. Ještě si můžete vytvořit jak váš voják bude vypadat, a ve hře všichni uvidí jak vypadáte. Můžete mu dat jakoukoliv čepici, helmu a oblek nebo skin nějakého vojáka. To se mi zdá skvěle, ale některé věci si také musíte zakoupit.

Poslední novinkou co je v Ghosto je Extinction Mode. V tomhle modu hrajete normálně za vojáky, a snažíte se přežít útok mutantu (něco jako v Black ops zombiky) Máte tam několik map, a můžete je zkoušet projed sami nebo ze spoluhráči. Víc bych k tomu nedodal.

Po grafické stránce bych mohl říct to, že mě ta grafika a zpracováni té hry nepřišlo nějak extra. Přišlo mi to nějak obyčejné. Možná je to tím, že jsem to hrál na xboxu 360. A tam nemohli nějak zvýšit ty detaily, protože by to potom nerozjel, a je to také první codko na nové konzole. To bych musel hrát na těch nových konzolí nebo na kombu, abych to lépe posoudil. Jinak zvuky ve hře nebyli špatné obzvlašt‘ ve vesmíru, protože jak jste vystřelili tak to znělo jako by jste byli ve vesmíru nebo jak jste byli v moři tak ty efekty tam byli podobné. Ještě ovládání mi přišlo dobře, a neměl jsem žádné potíže. Jinak tohle je vše co bych k tomu řekl.

Finálové hodnocení. Dávám tomu 75 %, protože inteligence nepřátel mohla byt lepší, a délka hry rovněž. Mohlo se hrát více za psa, a konec hry byl takový divný. Jinak všechno ostatní se mi líbilo.
+14

BattleBlock Theater

  • PC 100
Pokud si chcete zahrát hru, ve které si můžete vyměňovat hlavy, pak hra Battleblock je přímo pro vás. Hra Battleblock je od tvůrcu hry Castle Crashers.

Ve hře hrajete za postavu, kterou si můžete sami vytvořit. Hra spočívá v tom, že jedete na lodi a ztroskotáte na ostrově, kde vás zajmou „kočky“, a musíte potom plnit úkoly, které vám zadají. Například běh labyrintem, kdy musíte posbírat všechny předměty, které tam jsou a za ně si potom můžete nakoupit nové hlavy a zbraně. Nebo si je můžete s někým vyměnit. Hlav je ve hře opravdu spousta (cca více než 100). Můžete si vybírat ze čtyř druhů hlav. Hlavy čtverečkované, trojhrany, kulatiny a hlavy tvaru roztáhnutého čtverce. Ještě tam máte cca 8 zbraní. Hra je rozdělena na kapitoly, v každé kapitole máte 9 misí, 1 finalní a další 3 bonusové mise, které už jsou na čas, ale nemusí se plnit. Celkově máte tedy 13 misí v jedné kapitole. Hru můžete hrát také v kooperaci až pro 4 hráče, což se mi zdá přímo skvělé, pokud máte tolik kamošů, co tuhle hru mají, a chtěli byste si ji s nimi zahrát. Ve hře je ještě jedna speciální věc, můžete si vytvořit vlastní level, který potom můžete poslat kamošům, aby si ho zahráli.

Po grafické stránce hra jede na stejném enginu jako hra Castle Crashers. Jestli vám jede Castle Crashers, tak se nemusíte bát, že tohle ne. Ve hře vás také doprovázejí úžasné písničky, které jsou nádherné a určitě si je nebudete chtít vypnout. Ovládání hry je skvělé, protože jsem to hrál na Xbox controlleru. Na klávesnici jsem to nezkoušel. Pokud máte doma controller, tak si ho vezměte a hrejte s ním.

Hře bych dál 100% Protože jsem se u ní hodně pobavil. Mise jsou velmi zábavné. Můžete to hrát v coopu. Máte tam na výběr příliš hodně hlav. Můžete si tam vytvářet vlastní levely atd. atd.
+6

Farming Simulator 15

  • PC 100
Musím se vám přiznat, že jsem se na tuhle hru velice těšil za poslední dobu. Tak jsem si jí hnedka stahoval, a hrál. Jaké byly moje pocity ? To se dozvíte v recenzi.

Jako v každém díle farmingu hra obsahuje singlplayer, tutoriál a multiplayer. V tutorialu si vyzkoušíte co se má a co se nemá ve hře dělat a v singplayru a multiplayru hrajete volně otevřený svět. Ale tím, že to máme nový díl tak tam máme i nějaké novinky. Hnedka první novinka je, že máme na výběr dvě mapy Bjornholm a Westbridge Hills. Ta první mapa je spíše na novinku a to je dřevorubectví, a ta druha je na farmaření. Já bych doporučoval tu Westbridge Hills, protože jsou tam větší pozemky a více se tam farmaří. Dále tam máte nové traktory, kombajny a stroje. Značky traktoru jsou New Holland, Case 3, Lamborginy, Steyr atd. A kombajnu Case 3 a New Holland. Dále tam máte před tím zmíněné dřevorubectví, které na mě neudělalo takový dobrý dojem. Ten je to, že se to blbě ovládá. Možná bych se to naučil, ale také mi přijde divné. Proč tam dali dřevorubectví do hry o farmaření ? No možná chtěli dat nějakou tu novinku do hry, ale na to už přece máme dřevorubecký simulátor. Dále bych chtěl zmínit to, že ve hře máte všechno. Takže si nemusíte stahovat žádné stroje atd. Také tam je novinka, že jak si dáte obchod tak to tam máte rozdělené podle kategorii. Tak aspoň máte lehčí hledání toho co si chcete koupit. V minulých díle tomu tak nebylo. Jinak si tam můžete zrychlovat čas, aby sté nemuseli čekat dlouho až vám to vyroste, a jak to budete kosit tak si ho zase zpomalíte (zpomalí se jenom čas, traktory budou jezdit normálně). Na závěr bych chtěl říct to, že tam máte různé úkoly na plnění, které jsou odměněný peněžní hodnotou. Tak si můžete na něco lépe vydělat.

Po grafické stránce bych chtěl říct wow ! To jak tu grafiku zlepšili od minulého dílu to je neuvěřitelné. Ted’ka máte pocit, že je opravdové. Řeknu to lépe když jezdíte po polích, oráte a kosíte. Tak se ta půda, tráva a obili podle toho hýbe. Což se mi zdá nádherné. Dále už nevím co bych k tomu dodal.

Finálové hodnocení Dál bych tomu 100%. Protože se mi líbilo jak zlepšili to grafiku, a reagování půdy na různé situace. Lepší obchod. Zrychlovaní času a zpomalování. Úkoly Mínus bych dal to dřevorubectví.
+6 +9 −3

Farming Simulator 2013

  • PC 95
Hra Farming Simulátor 2013 vás hodí do role farmáře, který má za úkol se starat o svou úrodu, a také o zvířata.

Je to farmářský simulátor (jak jsem se už zmínil). Hodíte se do role farmáře, který má na výběr mise a kariéru. Jestli nevíte jaký je mezi tím rozdíl, tak vám to řeknu. V misích musíte plnit úkoly, které vám hra řekne np: jezdit traktorem mezí překážkami, kosit obilí na čas nebo odvážet obili atd. atd. Ty mise sice jsou tak asi na tu hodinu, ale to není důvod proč byt zklamaný, protože je tady kariéra. V kariéře máte otevřený svět. Kde máte přes 30 a více pozemku. Na, které můžete sázet úrodu, ale pozemky si musíte koupit za peníze, ale ty pozemky nejsou levné. Jak je velký pozemek tím je dražší, a ty peníze si musíte vydělat prodeji úrody nebo plnění úkolu. Což se mi na tom líbilo. Potom tam máte ke koupí asi 50 strojů. Se kterými můžete pracovat, a můžete si také stáhnou nějaké stroje, a to je podle mě dobré. Ještě jsem se chtěl zmínit o zvířatech. O, které se budete muset starat tím, že jím budete muset dávat jídlo, které vypěstujete z úrody, ale jestli nechcete mít zvířata. Tak si je nemusíte ani kupovat. Jak jsem se zmínil o tom, že si můžete stáhnout stroje. Můžete si stáhnout také i jiné mapy, skiny, mody atd. To je podle mě dobré, ale zase je blbe, že hra vám nabídne jednu mapu pro kariéru. Máte tam rovněž hodně rostlin, které můžete pěstovat, a na každou rostlinu máte nějaké stroje, které jsou určené na ty rostliny. Hra také obsahuje MP. Ve kterém můžete farmařit s kamarády, a to je podle mě dobré. Protože by to byla nuda farmařit sám.

Ted’ka bych se vrhnul na grafické zpracování. Grafické zpracování je velmi dobře provedené. Protože ten prostor (mapa) ve hře je dobře zpracována. Neviděl jsem tam žádné bugy. Zvuk byl rovněž dobře proveden. Nebylo tam naštěstí , že traktor měl zvuk kombajnů.

Finálové hodnocení. Dávám 95%, protože hra byla velmi dobrá. Nebyly tam, až tak velké bugy, ale hra vám nabídne jenom jednu mapu, a pokud‘ se vám ta mapa nelíbí tak si můžete stáhnout jinou, a to můžete udělat ze vším. Pokud‘ se vám ty věci nelíbí, tak si stáhnete jiné stroje, mody atd.
+9

Medal of Honor: Warfighter

  • PC 70
Když jsem si tuhle hru kupoval. Tak jsem čekal, že to bude pecka, ale moje očekáváni se změnilo.Hra Medal of Honor: Warfighter mě velmi zklamala. Proč ? To se dozvíte právě ted‘.

Když jsem hru poprvé zapl. Tak se mi zdála v poho. Dám si příběh, a chci si vybrat obtížnost. Chci si dát těžkou obtížnost, a tady mě to hnedka vytočilo. Když ono si to musím odemknout za projetí celé kampaně na střední obtížnost. Jako já nechápu, že u některých her se musí odemykat obtížnost. Mě se to zdá zbytečná ztráta, ale někomu to nevadí, a někomu jo. Také zaleží zda-li by sté tu hru chtěli hrát dva krát. Dále když jsem pokračoval. Tak první cutscene mě překvapil tím cinematikem, který byl nádherný, ale každou cutscenu tam nemáte cinematiky, ale i normální cutsnceny ze hry. Z herní grafikou. Hratelnost je dobrá. Teda mě se zdála dobrá, i když hratelnost je přenesená z BF3. Nebot‘ jsem to hrál na xboxu 360, a nevím jaká hratelnost je na PC. Příběhová linka. No, na to fakt nevím co bych řekl. Příběh se mi zdál celkem obyčejný. Jako je v BF3. Celkem jsem si myslel, že je to fakt jako BF3 až na to, že jste tam neovládali tanky, stíhačky, lodě atd. Jediné co jste tam ovladali je auto, a to tam celkem bylo dobré. Dále se mi na příběhu líbilo změna prostředni np: poušt‘, městě a na moři. Což se mi tam líbilo. Potom bych dále schrnul arzenál zbraní. Zbraní bylo dost. Od kulometu až po odtřelovaci pušky. Byly tam skoro všechny druhy zbraní, ale až na to. Menší nedostatek nábojů, které sté si mohli doplnit u kamoše. Sice jste měli druhou zbraň. Kde jste měli neomezeně nábojů, ale ta zbraň. Vám byla na nic. Úplně se zní blbě střílí (jedná se o kulomet nebo pistol). Dále jste si na zbrani mohli nastavit. Zdali chcete střílet po jedné kulce nebo neomezeně, a to se mi na to líbilo. Na delší vzdálenost po jedné, a na krátkou po více. Konečně jsme se dostali na inteligenci kámošu a nepřátel. Inteligence nepřátel byla dobrá, a inteligence kámošu blbá. Zase se neuměli trefit do nepřítele, který byl půl metru před ním. Tak jste na to zase sami.

Dále se dostáváme na shrnuti grafické a zvukové. Hra jede na vylepšenem enginu BF3. Takže to na PC vypadá velmí úžasně, ale na PS3 a xboxu 360 už ne, protože jak jsem to hrál na tom xboxu. Tak jsem tam měl malé grafické bugy. Berte to tak, že ty konzole už jsou staré, ale zachvili je nahradí nové. Zvuky ve hře. Mi připadají v pořádku. Hlavně u zbraní. Tam mi to připadalo skoro reálné. Sice ji u aut a exploze. Zvuky byly dobré.

Finálové hodnocení. Hra byla dobrá až na to blbe střílení a příběh nebyl úplně dokonaly. I to, že to bylo skoro jako BF3. Jinak bylo tam zase dobré změna prostředí, a velký arzenál zbraní, a ovládaní vozidel Ještě tam byly dobré cinematiky, které se mi líbili, protože mi připadali reálné. Potom ještě se mi nelíbilo to, že jste si museli odemknout obtížnost. Tak proto hře dávám 70%
+11 +14 −3

Toon Car

  • PC 95
Hra Toon Car je jedná z nejšílenějších her co jsem hrál jak jsem byl malý kluk. Když jsem nedávno na ní narazil tady na databazi-her tak jsem si jí hnedka stáhl a rozhodl na to napsat rencenzi.

Je to závodní hra, která vyšla v roce 2001, a má dokonce český dabing o který se postaral Martin Mejzlík, který tam nadaboval sportovního moderátora. Hru můžete hrát se spoluhráči nebo kamarády až pro 4 hráče. Ve hře není jenom takové normální závodění. Při závodech jsou normálně různě po mapě poházené bonusy, které vám můžou dat np: rychlost, zpomaleni, rakety, blesky, štíty atd. atd.
Dále tam máte na výběr z 15 postav, a na výběr máte 7 mapy, a můžete tam na mapě obrátit směr. Tím myslím, že mapu můžete hrát pozpátku.

Grafické zpracovaní je ve stylu kreslené závodní hry. Hra dokonce podporuje i 1080p.
Zvukové efekty jsou na dobré úrovní.

Finálové hodnocení dám 95%. Protože hra se mi velmi líbila, a hodně jsem se u ni pobavil s kamarády.
+15

Plants vs. Zombies

  • PC 90
Plants vs Zombies hra která dokáže zabavit skoro každého. Je to strategická a logická hra. Ve které musíte dávat rostliny, aby zabíjeli zombíky, kteří chtějí zabit majitelé domu.

Když jsem poprvé tuto hru zapnul. Tak jsem si myslel, že to bude nějaká blbost, ale po pár minutách. Hraní jsem změnil názor. Hra vám nabídne hrát nejen za jednu rostlinu, ale za více rostlin, které mají pokaždé jiné funkce nebo vlastnosti. Je tam slunečnice, která vám dává energii vytvářet bojové rostliny, a dále jak jsem už zmínil. Jsou tam ty bojové rostliny, ale není tam jen pár druhu rostlin. Je jích tam mnohém víc. Denní rostliny, vodní rostliny, mlžné rostliny a noční rostliny. Jenomže to není ten důvod, proč mě ta hra chytla. Je to ten důvod, že tam je i více prostředí. Tím myslím, že první část je přes den, a potom se vám tam i přidá bazén. Kde budou rovněž zombici chodit, spíše budou plavat. Pak další část je v noci, kde musíte používat noční rostliny. Což jsou houbičky, a potom se vám tam bude přidávat mlha a bazén. Na konec tam je střecha baráku, kde si ty rostliny musíte, dáváte do květináče. No ted’ka jsem tak zmínil prostředí a druhý rostlin, a na konec si dáme vlastností neboli druhý zombiku. Naštěstí tam není jeden druh zombíka. Což je super. Já si myslím, že by to byla potom nuda. Je tam asi tak 15 – 20 druhů zombíku. Jsou tam prostě všechny druhy zombíku. Jestli by zombii prolomili vaší obranu, tak se nemate čeho bát, protože při konci máte vždycky tajnou zbraň, a ta tajná zbraň je sekačka na trávník, vodní filtr nebo čistič střech.

Dále si tam můžete. Ve hře kupovat vylepšení na rostliny. Například na slunečnicí je vylepšení 2x větší vytváření enretgie, a pak i na bojové rostliny máte rychlejší střílení. Potom tam máte i zahrádku, která vám bude vydělávat peníze, ale musíte se tam starat o rostliny. To podle mě dává také velký plus. Jak potom dohrajete hru. Můžete si dát hardcore mod. Budete to mít sice od začátku, ale můžete už mít všechny rostliny. To je podle mě také dobrý plus. Dále bych chtěl říct, že hra neobsahuje multiplayer. Podle mě to není to zase není takový mínus, protože ani bych si nedokázal představit jaký by byl ten multiplayer, ale nedávno vyšel nový díl Plants vs Zombies: Garden Warfare, který obsahuje jenom multiplayer, ale to už je něco jiného. Skoro jsem na to zapomněl, že některé mise v singleplayeru jsou speciální v tom, že tam vám to automatický vybírá rostliny, jaké máte používat nebo tam je také i náhodné ničení váz, tam vám to dá rostlinu nebo zombíka.

Jinak grafické správcováni je na dobré úrovní. Nejsou tam žádné bugy, a ani žádné bugy s texturou. Zvukové správcováni je rovněž na dobré úrovní, protože při hraní vám tam hraje soutrack, a to je podle mě velmi dobré, a dobře se při tom hraje. Také zvuky rostlin tam jsou dobře provedené, a zvuky zombíku jsou vynikající.

Sice jsou tam i nějaké minusy. Což jsou některé opakující se mise, ale to podle mě zase není taký velký mínus.

Finálové hodnocení ! Je to dobrá hra sice některé ty mise sou opakující, ale zase je plus, že je tam více zombíku a rostlin. Dále je také dobrým plusem. Změna prostředí, a také grafické a zvukové správcování. Tak tomu dávám 90%
+22 +25 −3

Crysis 3

  • PC 80
A máme tady 3. díl pokračování série hry Crysis. Ve kterém se ocitneme v nové verzi New Yorku. Ano, slyšeli jste dobře. Ve hře si zahrajete v nové verzi New Yorku. A mezi tím než začnu mluvit (psát)o plusech a mínusech, tak si řekneme od jakých vývojářů je tahleta hra. Hra vyšla 19. 02. 2013 a vývojáři hry jsou Crytek a distributoři hry jsou EA. Hra obsahuje singleplayer a dokonce i multiplayer.

Ale já si myslím, že teď ? Se už můžeme hodit do příběhové části. Jak jsem již na začátku řekl (napsal), hra se odehrává v nové verzi New Yorku v roce 2047. A k tomu je to pokračování druhého dílu. A jestli jste nehráli druhý díl. Tak si ho určitě záhrejte. Když jste ho už hráli tak si můžete zahrát tento díl a budete přímo pokračovat v příběhu od dvojky. Takže se nemísíte bát, že to bude něco jiného. Jinak ve hře hrajete za Proroka, který je už poslední voják, který má nanooblek, protože společnost CELL všem ten nanooblek vzala. (Cell jsou nepřátele v Crysisu) Takže Prorok je jediný, který může zachránit svět. A povede se mu to? To vám neřeknu, nechci vám totiž zkazit příběh. Ještě na konec bych chtěl říct, že příběh hry není zase moc dlouhý. Očekával jsem to tak na 10 hodin hraní, když jsem to hrál na tu nejtěžší obtížnost, ale dohrál jsem to za 6 hodin hraní. Sice je to podle mě lepší než aby to mělo 4 hodiny hraní.

Moc rád bych vám tady něco řekl (napsal) něco o multiplayru ale bohužel jsem se k němu ještě nedostál, protože na xboxu musíte mít Gold aby jste si mohli zahrát MP. Jenomže já ho nemám. Tak snad vám to nebude vadit, že jsem vám nic o MP nenapsal.

Po hratelné stránce to není úplně nejhorší. Objevila se tam jedna novinka, a to je LUK, který, podle mě, nebyl špatný,tím chci říct, že podle mě ten luk tam přímo dokonce patři. Jinak je tam i spousta jiných zbraní např. pistole, kulomety, těžké kulomety, odstřelovací pušky, plazmové zbraně atd. Skoro bych na to zapomněl, že si tam můžete přímo ve hře dávat na zbraně np: tlumiče, zaměřovače atd. a to je podle mě dobrý. Sice ovládání hry není špatné. Sice jsem hru dohrál na xboxu, ale věřím, že na klávesnici to ovládání taky není špatné. A teďka se vrhneme na grafickou stánku. Grafika není špatná. Podle mě je dobrá, protože vypadá dobře, a trošičku reálná. A jinak jsem ve hře už nenašel žádné grafické bugy což je dobře, že tam ani skoro nejsou žádné grafické bugy. Potom bych ještě projel inteligenci nepřátel a kámošů. Takže ta inteligence není nejhorší, ale podle mě je dobrá. Sice jsem to dohrál na nejtěžší obtížnost. Když jsem hrál a útočil na lidi, tak si mě nevšímali, a jak jsem útočil na mimozemšťany, tak ti už byli více inteligentnější. Tím myslím, že už byli všímavější. Tak proto si myslím, že inteligence nepřátel a kamošů je dobrá.

Tak máme tady celkové shrnutí. Hodnocení bych dal 8/10, protože už to není ten Crysis co býval. A ještě, že tam přidali luk, ale to není až taková hrůza. Také ta grafika není hrozná, ale je dobrá také inteligence nepřátel a kámošů, a příběh také není zase tak moc dlouhý neboli doba hratelností zabírá kolem 6 hodin. Jinak příběh byl dobrý. Tak proto jsem dal hodnocení 8/10.

Pro: Příběh je docela dobrý, rovněž také grafika a zbraně jsou dobré

Proti: Není to už přesně ten Crysis jakého známe

+20 +22 −2

Dishonored

  • PC 100
Mor, krysy, runy, zbraně tohle není hra jako nějaká střílečka ale tohle je hra o pomstě. Hra Dishonored je akční dobrodružna hra od vývojářů Arkane Studios, kteří také vytvořili hru Dark Messiah Might and Magic. Distributoři hry jsou Bethesda Softwor. Hra Dishonored je podobnej do Thief, a všechno ostatní se dozvíte v recenzi.

Ve hře Dishonored se dostanete do role Corvo Attano, který je osobní strážce císařovny. Corvo se právě vrací z neúspěšné zahraniční cesty domů, do císařského města Dunwall. Po svém návratu je přijat u císařovny Jessamine Caldwin, která je zavražděna cizími utočníky a její dcera Emily, dědička trůnu, je unesena nevědomo kde ? Corvo celou tuto situaci sledoval a kvuli kouzlu kterým ho zasáhli nemohl nic udělat, a aby toho nebylo málo Corvo byl z této vraždy obviněn.

Skoro jsem zapomněl na začátku dodat hra jede na unreal enginu a kvůli tomu není hra ani moc náročná a má k tomu dobrou optimalizaci a dokonce hra má i české titulky. Což je podle mě velmi výborné a k tomu lépe pochopite příběh. Také si ve hře můžete vybrat jak hru hrát. Můžete využívat Corvovy schopnosti nebo můžete projet bez menšího odhali výběr je na vás.

Pote co Corvo byl zatčen s vraždy Cisařovny tak mu později někdo zvenčí pomohl utéct. Mezi tím jak budete utíkat musíte si dávat pozor na Mor který je přenášen přes krysy.
Jak utečete z vězení tak seznámíte s člověkem, který vám pomohl utéct, a jmenuje se Samuel, který vás pak odveze do Houd Pits.

Kde se pák seznámíte s dalšíma lídma a to jsou Haverlock a Pendleton kteří vám pak pomohou zachránit Emily. Pak dostanete i assassinsou masku která vám umožni přibližovat objekty. Vždycky na začátku každé mise dostanete úkol na která vás vždy odveze váš kamoš Samuel a eště vám něco o této misi řekne.

Čím více budete ve hře zabíjet tím vice bude krys a bude se více šířit mor, ale pokut‘ nechce více krveprolití tak nepřátele můžete uspat.
Ještě se vrátím k zabíjení. Je potvrzeno že hru můžete projet bez jediného zabiti ale jestli budete chtít všechny zabíjet ták hra bude vědět že sté jeden z těch kteří všechno zabijí a změní vám konec než jaký by sté měli kdyby sté nezabíjeli. To už nechám na vás.
Už se blížíme ke konci recenze.

Ve hře také naleznete runy, a kouzla co to znamená ? Corvo má dokonce schopnost používat kouzla jako je například teleportace na kratkou vzdálenost. A runy jsou předměty které potřebujete do kouzel neboli schopností a abyste runy našli potřebujete magické srdce které obdržíte na začátku hry. Runy vždycky vydávají tajemný zvuk tak jak sté blízko runy tak to uslyšíte.

Zbraně zbraní ve hře Dishonored je málo což je podle mě dobře.
Máte tam hlavní kudlu a na dále tam máte pistoli a kuš z uspávacíma šípy nebo z normálnimy, a nakonec máte granáty a miny.
Podle mě jak hrajete hru bez zabiti podle mě je to snažší než se zda.
I když si dáte težkou obtížnost sice nepřátele budou chytřejší ale ne úplně.
A moje finálové hodnocení. Tuhle hru bych hodnotil 10/10, protože hratelnost téhle hry je tak na 8 až 10 hodin a obtížnost byla dobra, a dobře optimalizována grafika a příběh byl dobrý.

Pro: Tato hra má dobrý příběh, dobrou hratélnost a také dobrou optimalizaci.

Proti: Uměla inteligence na mizerné úrovni ale i když to je tak skoro pořád u her(nemluvím že úplně u všech her), tak jsme na to zvykli.

+6 +14 −8