Farming Simulator 2013

Landwirtschafts-Simulator 2013

25.10.2012
05.09.2013

Další přírustek do série zemědělských simulátorů pokračuje ve šlépějích svých předchůdců. Tato verze nabízí přes sto nových vozidel (licencovány byly značky jako Case IH, Deutz-Fahr, Lamborghini, Same, Horsch nebo Amazone), nová hospodářská zvířata (ovce či slepice) i nové zemědělské plodiny jako brambory či řepa. Růst plodin je nyní ovlivňován počasím - rozdíl mezi uschlými a zavlaženými plodinami je nyní značný.

Došlo ke změně herních režimů - kariéra i multiplayer zůstaly zachovány, sekce samostatných misí však byla nahrazena tutoriálem. Ten však obsahuje tolik misí, že jde v podstatě pouze o přejmenování a nikoli o klasický tutoriál, který má hráče naučit základnímu ovládání. Samozřejmostí je i podpora vlastnoručně vyrobených vozidel a doplňků.

Hra Farming Simulátor 2013 vás hodí do role farmáře, který má za úkol se starat o svou úrodu, a také o zvířata.

Je to farmářský simulátor (jak jsem se už zmínil). Hodíte se do role farmáře, který má na výběr mise a kariéru. Jestli nevíte jaký je mezi tím rozdíl, tak vám to řeknu. V misích musíte plnit úkoly, které vám hra řekne np: jezdit traktorem mezí překážkami, kosit obilí na čas nebo odvážet obili atd. atd. Ty mise sice jsou tak asi na tu hodinu, ale to není důvod proč byt zklamaný, protože je tady kariéra. V kariéře máte otevřený svět. Kde máte přes 30 a více pozemku. Na, které můžete sázet úrodu, ale pozemky si musíte koupit za peníze, ale ty pozemky nejsou levné. Jak je velký pozemek tím je dražší, a ty peníze si musíte vydělat prodeji úrody nebo plnění úkolu. Což se mi na tom líbilo. Potom tam máte ke koupí asi 50 strojů. Se kterými můžete pracovat, a můžete si také stáhnou nějaké stroje, a to je podle mě dobré. Ještě jsem se chtěl zmínit o zvířatech. O, které se budete muset starat tím, že jím budete muset dávat jídlo, které vypěstujete z úrody, ale jestli nechcete mít zvířata. Tak si je nemusíte ani kupovat. Jak jsem se zmínil o tom, že si můžete stáhnout stroje. Můžete si stáhnout také i jiné mapy, skiny, mody atd. To je podle mě dobré, ale zase je blbe, že hra vám nabídne jednu mapu pro kariéru. Máte tam rovněž hodně rostlin, které můžete pěstovat, a na každou rostlinu máte nějaké stroje, které jsou určené na ty rostliny. Hra také obsahuje MP. Ve kterém můžete farmařit s kamarády, a to je podle mě dobré. Protože by to byla nuda farmařit sám.

Ted’ka bych se vrhnul na grafické zpracování. Grafické zpracování je velmi dobře provedené. Protože ten prostor (mapa) ve hře je dobře zpracována. Neviděl jsem tam žádné bugy. Zvuk byl rovněž dobře proveden. Nebylo tam naštěstí , že traktor měl zvuk kombajnů.

Finálové hodnocení. Dávám 95%, protože hra byla velmi dobrá. Nebyly tam, až tak velké bugy, ale hra vám nabídne jenom jednu mapu, a pokud‘ se vám ta mapa nelíbí tak si můžete stáhnout jinou, a to můžete udělat ze vším. Pokud‘ se vám ty věci nelíbí, tak si stáhnete jiné stroje, mody atd.