Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Nejlépe hodnocené komentáře

Beat Saber

  • Quest 90
Společně s Half Life: Alyx byl Beat Saber můj hlavní důvod ke koupi headsetu a musím říct, že té koupi nelituji. Nehorázně chytlavá hra, originální songy jsou super, dokoupitelné DLC i možnost instalovat uživatelské songy (na Questu je s tím trošku víc práce než na PC ale stojí to za to).
I přestože oficiálně není multiplayer tak je to výborná hra na párty.

Pro: chytlavé songy, rozšíření o další, osobně se mi líbí vizuální styl hry

Proti: cross buy je pouze na dlc a ne na celou hru

+12

Beat Saber

  • Quest 85
Skvělá záležitost právě teď při lockdownu, když člověk nikam nemůže a chce se přitom udržet trochu v kondici. Díky Beat Saberu (a úpravě jidelníčku) jsem tento rok zhubl 16kg a to jsem skoro nevycházel ven. A nejlepší na tom je, že je to zábava a dokud si člověk nesundá přilbu, ani mu nepřijde, že vlastně cvičí. Až tak je ta hra návyková.

Jedinou výtku mám k režimu kampaně, ve kterém jsou občas úkoly jdoucí proti jádru hry. Hlavně úkoly, kde jsem musel schválně dělat chyby mě opravdu nebavily.

Pro: jednoduché, návykové, vývojáři pořád něco kutí a přidávají

Proti: kampaň

+10

A Fisherman's Tale

  • Quest 80
Je to bohužel zážitek jen na jeden večer zhruba v délce celovečerního filmu. Nicméně možná je i lépe, že se hra zbytečně nenatahuje, alespoň nestihne omrzet.

Ústřední herní mechanika je super a pořádně vynikne právě díky VR. Ten pocit, kdy se poprvé ohlédnete a uvidíte tam sebe sama jako obra je prostě krásný. Zároveň hra odkrývá zajímavý příběh jednoho člověka, který alespoň mě okamžitě celý nesepnul, musel jsem se nad ním zamýšlet. To dávám hře k duhu.

Jedinou větší vítku mám k řešení některých rébusů. Jedná se o lineární zážitek a každý puzzle má jen jedno řešení. Takže když jsem se měl třeba kamsi vyšplhat, hra mi nedovolila udělat si schůdky z náhodně rozházených předmětů, ale musel jsem použít jen jeden konkrétní způsob. Dobré zase je, že hra dokáže sama napovídat, takže nehrozí zásek.

Pro: originální, příjemné

Proti: přílišná linearita řešení puzzlů

+6

SUPERHOT VR

  • Quest 90
Full macho experience, člověk má pocit, že se z něj stává John Wick :-)

Je to skvělá vstupní brána do VR. Velmi nenáročná a lehce uchopitelná hra, která je ale zároveň třeskutě zábavná.

Pro: čisté, intuitivní, zábavné

Proti: nebránil bych se delší kampani

+5