Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

A Fisherman's Tale

22.01.2019
27.11.2019
kompatibilní
79
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Krátká příběhová logická adventura o strážci majáku, který má uprostřed komnaty malý věrný model svého vlastního majáku. A cokoliv změní v tomto modelu, to se promítne i do skutečného světa a naopak. Přichází velká bouře, moře je rozhněvané a je třeba rozsvítit signální světlo. Po cestě na majákovou věž se hráč dozvídá informace o strážci a jeho osobní příběh. Zároveň je cesta protkána chytrými logickými hlavolamy, využívajícími právě herní mechaniku miniaturního modelu.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • Quest 80
Je to bohužel zážitek jen na jeden večer zhruba v délce celovečerního filmu. Nicméně možná je i lépe, že se hra zbytečně nenatahuje, alespoň nestihne omrzet.

Ústřední herní mechanika je super a pořádně vynikne právě díky VR. Ten pocit, kdy se poprvé ohlédnete a uvidíte tam sebe sama jako obra je prostě krásný. Zároveň hra odkrývá zajímavý příběh jednoho člověka, který alespoň mě okamžitě celý nesepnul, musel jsem se nad ním zamýšlet. To dávám hře k duhu.

Jedinou větší vítku mám k řešení některých rébusů. Jedná se o lineární zážitek a každý puzzle má jen jedno řešení. Takže když jsem se měl třeba kamsi vyšplhat, hra mi nedovolila udělat si schůdky z náhodně rozházených předmětů, ale musel jsem použít jen jeden konkrétní způsob. Dobré zase je, že hra dokáže sama napovídat, takže nehrozí zásek.

Pro: originální, příjemné

Proti: přílišná linearita řešení puzzlů

+6
  • PC 85
Takhle by mohli VR titulky klidně vypadat. Grafické malebné, náplní poetické, ale především s na prdel sednoucím konceptem pro virtuální realitu.

Valve Index už vlastním nějakou dobu (těsně před vydáním Half-Life Alyx), takže to opojně kouzelné seznámení s virtuálním světem už mám za sebou. Aby mě dokázal VR titul nadchnout, musí mít něco více.

Před samotným hraním jsem netušil, o čem A Fisherman’s Tale bude. A pokud máte ten luxus nevědomosti, rozhodně si nic nespoilerujte byť jediným videem či dokonce i obrázkem.

Hra je totiž převážně puzzle hrou s (ve hrách) poměrně originálně zpracovanou mechanikou. Když jsem jí poprvé uviděl, z její vizualizace jsem sbíral bradu ze země. „Mindfuck!“, vykřikl jsem doslova! Vidět něco tak surrealistického na vlastní oči a zároveň být tím, kdo to ovládá a je tam uprostřed všeho, je vskutku bizarní zážitek, který jinak, než ve VR nezažijte.

Jde o jednu z her, která by bez VR byla poloviční.

Proto pokud jste tak ještě neučinili, nezjišťujte si nic a pusťte se do hraní tohoto komorního příběhu o jednom rybáři. Jde sice o poměrně krátkou jednohubku, nebude však litovat.

Pro: hlavní herní mechanika; grafika; poetičnost; vnitřní vypravěč

Proti: krátké

+4