SUPERHOT VR

25.05.2017
21.06.2017
21.05.2019

SUPERHOT VR je spinoff first-person akce SUPERHOT, hratelný pouze ve virtuální realitě. Vizuální styl a základní princip hratelnosti zůstaly zachované a jedná se opět o střílečku, ve které čas plyne pouze tehdy, když se pohybujete. VR verze ovšem nabízí zcela nový příběh, vykreslující svět SUPERHOT z jiného úhlu. Ten se odehrává v nových úrovních, které obsahují i i zcela nové herní mechanismy, jako je například dual-wielding zbraní či nové zbraně, mezi kterými najdeme například vrhací hvězdice šurikeny.

Mimo příběhové kampaně nabízí hra po aktualizaci SUPERHOT FOREVER i několik "arkádových" režimů, jako time trial mód či režim, v němž můžete nepřátele zabíjet pouze headshoty.

• Quest 90
Superhot je ten typ hry, která sice stojí na výborné hratelnosti, ale něco tomu chybí. A to něco je zřejmě právě VR. Skvělý koncept původní hry je ve VR rozveden do maxima svého potenciálu. Uhýbání kulkám, krytí se za překážkami, chytání a vrhání předmětů a hlavně ta možnost ovládat nezávisle na sobě obě ruce, to jsou ty pravé možnosti VR.

Po svižné "příběhové" kampani vás čeká ještě nabídka dalších módů na vyblbnutí. Sice se to také celkem rychle ohraje, ale než k tomu dojde, čeká vás solidní porce zábavy doplněná o trochu zdravého pohybu. Zcela oprávněně je hra mezi prvními zmiňovanými, pokud dojde na doporučení co si zahrát na vašem novém VR zařízení.
SUPERHOT je koncept, který ihned pochopíte, že ve VR dává mnohem větší smysl, než na klasických peasantských plochých obrazovkách. Byla to první hra, kterou jsem kdy ve VR zkusil, a byl jsem z ní absolutně nadšený. To, co dělá originální SUPERHOT úžasným -- tedy ten pocit, že jste superrychlý superhrdina, bez skrupulí likvidující své nepřátele -- zažijete ve VR ještě několikrát tolik. Ať už jste nebo nejste fanoušci originálního SUPERHOT, při pořízení VR headsetu by mělo být SUPERHOT VR jednou z prvních her, co si zkusíte -- jednak kvůli jednoduchému ovládání (absence locomotion, takže žádná motion sickness), jednak kvůli tomu, jak moc skvělá ta hra je.

SUPER.

HOT.

SUPER.

HOT.

Pro: skvělý pocit z hratelnosti, dual-wielding, odrážení kulek katanou

Proti: GUI minimalismus je až přehnaný, místy se špatně chápe co po vás hra chce, pro hru jsou vydaná dvě ovládací schémata mezi kterými se přepíná stažením jiného buildu ze Steamu (ano... nemohli tam prostě dát tlačítko), hra je poměrně krátká

• Quest 90
Full macho experience, člověk má pocit, že se z něj stává John Wick :-)

Je to skvělá vstupní brána do VR. Velmi nenáročná a lehce uchopitelná hra, která je ale zároveň třeskutě zábavná.

Pro: čisté, intuitivní, zábavné

Proti: nebránil bych se delší kampani