Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zombi

ZombiU

64
23 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 1st person akce *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
18.11.2012 WiiU
18.08.2015 PCPS4XOne
Vývojáři:
Ubisoft Montpellier, Straight Right (PC verze, XOne verze, PS4 verze)
Oficiální stránky:
http://www.ubisoft.com/en-GB/game/zombi/
Hra Zombi je survival hororová akce, která vyšla již v roce 2012 pod názvem ZombiU exklusivně pro konzoli WiiU, ovšem v roce 2015 se vývojáři ze studia Ubisoft rozhodli pro její port na NextGen konzole a také na PC.

Příběh hry začíná v roce 1612, kdy jistý astrolog jménem John Dee vyslovil apokalyptické proroctví známé též jako "Černé proroctví", jež má nastat o 400 let později. Nyní je rok 2012 a město Londýn je na pokraji zkázy. Nová forma moru přeměnila obyvatelstvo města na krvežíznivá monstra a v ulicích vládne chaos. Osud celého lidstva leží ve vašich rukách.

Ve hře se chopíte náhodně vygenerované postavy přeživšího a váš úkol je prostý: přežít. Na likvidaci nemrtvých využijete širokou škálu zbraní na boj zblízka, například kriketovou pálku, kus trubky nebo i baseballovou pálku obohacenou hřeby. Nesmí chybět také střelné zbraně jako například pistole, brokovnice nebo i různé útočné pušky. Zombie můžete zlikvidovat i pomocí granátů či Molotov koktejlů. Zajímavým prvkem hry je samotná smrt vaší postavy. Stačí pouze jedno kousnutí a vašeho hrdinu již nic nezachrání. Namísto toho se vtělíte do kůže jiné a z vaší předchozí se stane šourající se zombie. Pokud tedy budete chtít nazpět váš inventář, nezbývá vám jiná možnost, než se vypořádat s vaším předchozím přeživším v nemrtvé podobě.

Ve hře se oproti původní verzi pro WiiU nevyskytuje multiplayer.


Poslední diskuzní příspěvek

No ty voe, hunger games krále Borise fakt asi nedám na gamepadu, budu muset více trénovat fps na konzolích :-D

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC --
Vcelku ucházející zombařina, působící spíše budgetovým dojmem. Na tři roky starý port z WiiU konzole je grafika koukatelná, ale minimálně ty barvy mohly být sytější. Na druhou stranu je náročnost na HW srovnatelná s Windows Aero, protože teplota GPU jen zřídka poskočila o více jak 4°, oproti klidovému režimu.

Hra hodně tlačí na survival prvek - zbraní je spousta, munice málo. Souboje nejsou nijak obtížné a prakticky každý zombi se dá umlátit kriketovou bejzbolkou, ale občas se člověk dostane do svízelné situace, která končí smrtí. Ta znamená v případě Survival obtížností permanentní Game Over. Po dvou hodinách hraní tedy začínám znova hrát ve Standard režimu (nejsem masochista, prostě jsem si věřil), ve kterém smrt znamená "jen" novou postavu. Ta předchozí zůstane na místě smrti a pokud hráč chce (většinou musí, protože survival...), může si své vybavení získat zpět na místě skonu předchozí postavy. Jen je samozřejmě potřeba ji nejprve puknout šišku, protože tou dobou je z ní zombi.

Level-design je ve stylu open-tunelu. Tedy můžu si vybrat, kterým tunelem se vydám. Interiéry jsou spíše repetivní, šedivé a nezajímavé, exteriéry zase dokáží vykouzlit celkem obstojnou atmošku právě probíhající apokalypsy. Příběh je slušně podaný a relativně uspokojivý, ve hře je docela dost čtení a rozhodně to není na škodu. Našlo by se i pár infarktových momentů.

Co mě překvapilo, byla finální část hry. Té totiž předcházejí regulérní titulky, takže jsem chvíli nevěřícně zíral na monitor, jestli to je fakt konec. Nebyl. Ačkoli se mi podařilo dosáhnout na dobré zakončení, hra mi při outru spadla. Znovu už se mi to hrát nechtěla, takže yt obstaral zbytek.

I když je ZOMBI relativně krátká hra, ve srovnání např. s Dead Island mi nabídl minimálně stejnou zábavu. Dying Light, to je jiný level. Ale pro fandy zombáren určitě doporučuji.

Herní doba: 10hodin
Hodnocení: ✰✰✰
+14