Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Yosumin!

Yosumin! LIVE

08.11.2006
2006
26.05.2009
26.10.2017
kompatibilní
70
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Yosumin je malá hra, ve které hráč hledá a označuje čtyři symboly stejné barvy. Ty se musí nacházet v rozích čtverce nebo obdélníku.

Na hrací ploše se nejprve nacházejí tři barvy, a jak hráč postupuje hrou po jednotlivých epizodách (každá obsahuje 40 úrovní), barvy postupně přibývají a tím roste obtížnost. Za extra velké obdélníky získává hráč bonus, a pokud se podaří označit celou hrací plochu najednou (tedy ve všech rozích je stejná barva), jde o tzv. Yosumin.

Hráč si může dočasně jednu barvu z hrací plochy odstranit tak, že vytvoří několikrát obdélník/čtverec stejné barvy. Tím si na chvíli může obtížnost snížit a snadněji tak splnit úkoly, které jsou vyžadované v dané úrovni (počet, velikost, barva obdélníků apod.). To vše s časovým limitem, který se později stává šibeničním. Pro zpestření se občas objevují speciální symboly jiné velikosti nebo významu. Chování hry lze mírně změnit zapnutím některé z odměn, které hráč získává během hraní. Je zde také nekonečný režim.

Yosumin původně vyšel jako flashovka na portálu @nifty v roce 2006, později byl rozšířen a vydán na několik platforem: na Nintendo DS (2007), PC a Xbox 360 (Live Arcade, o den později). Verze pro Xbox obsahuje také jednoduchou formu multiplayeru.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.