X-Men Legends II: Rise of Apocalypse

21.09.2005
18.10.2005

Rise of Apocalypse je pokračování mixu akce a RPG X-Men Legends. Stejně jako v prvním díle, i zde se zhostíte role jednoho mutanta z univerza X-Menů (filmového i komiksového), doprovázeného malou skupinkou dalších mutantů a ve stylu klasické bojovky (ale mimo arénu) půjdete namlátit popředí i pozadí všem nepřátelům.

Příběh se točí kolem únosu profesora Xaviera a mutantky Polaris (pouze z komiksu) padouchem Apocalypsem (taktéž znám pouze z komiksu), jehož plány nezahrnují nic menšího, než zničení světa. Za jeho záchranou se spojují hodní i zlí mutanti a my tak můžeme spatřit bok po boku bojujícího Kyklopa, Storm, Wolverina, Magneta a Mystique. Celkem si lze vybrat z patnácti mutantů jak ze strany X-Menů, tak i Bratrstva. Každý mutant pak disponuje obrovským množstvím unikátních chvatů a útoků, jež odpovídají stylu jeho boje známého z předlohy.

Hra také obsahuje kooperativní (online) multiplayer, kdy se můžete až s třemi kamarády protloukat hrou pro jednoho hráče, nebo bojovat v několika dalších standardních multiplayerových módech.

Potěšující je také fakt, že profesora Xaviera daboval sám Patrick Stewart (který ostatně daboval ve většině X-Men her a i v několika dalších, jako je například Oblivion, či Forgotten Realms: Demon Stone).

Jak tak koukám, moc lidí hru asi tady nehrálo. Neměli jste problém s instalací ? Oficiální support neexistuje a o problémech s instalací jsem nic nevygoogloval.
Mně po nainstalování a ukončení installu se automaticky restartuje počítač a hra potom nejde spustit, i když po autorunu DVD se objeví možnost hrát. Zkoušel jsem pod XP, počítač splňuje doporučené požadavky.