X-Blades

akce > bojová *
akce > 3rd person akce
01.12.2007
Gaijin Entertainment
X-Blades je frenetickou akcí notně inspirovanou sérií Devil May Cry s velmi odlehčenou atmosférou i zpracováním soubojů v hávu japonských kreslených seriálů (anime). Hra kombinuje kontaktní souboje sečnými zbraněmi spolu s možností střelby (zbraně hlavní hrdinky připomínají Gunblade z Final Fantasy VIII) a samozřejmě kouzlení. Ve své podstatě je X-Blades velmi podobná sci-fi akci Oni, jen sází na fantasy prostředí. Postup hrou je striktně lineární a veškerá akce se odehrává v relativně malých arénách, což zaručuje svižnou hratelnost. Za získané zkušenosti je možné odemknout si různé schopnosti (lepší střelba, různá kouzla či komba), které spadají buď do kategorie temných schopností či naopak těch dobrých.

Příběh pojednává o mladé, ne zcela nevinné hledačce pokladů Ayumi, která jednoho dne v obchodě překupníka historického zboží nalezne mapu k chrámu, ve kterém je ukryt artefakt dávno zapomenuté kultury. Artefakt v sobě ukrývá schopnosti dvou prastarých bytostí, které mezi sebou po staletí bojovaly. Jedna bytost byla zastáncem dobra, druhá naopak zla. Kvůli utrpení všech lidí kolem se rozhodla bytost dobra jednou provždy ukončit souboje a uzamknout schopnosti svého soupeře do artefaktů, čímž ale přišla i o ty své. Ayumi na sebe ale při styku s artefaktem uvalila kletbu a tím zároveň uvolnila síly temnot. Souboj o přežití a odhalení podstaty kletby může začít.

V Rusku vyšla hra již v prosinci roku 2007 pod názvem Oniblade, ve světě se hra objevila až 10. 2. 2009 s názvem X-Blades (i pro PS3 a Xbox 360).

Podpořte Databázi a kupte si hru přes Heureka.cz

PRIVATE MARTIN
PRIVATE MARTIN

Vďaka za reakcie. Nedávno som dohral Darksiders 2, ktorí sa mi veľmi páčili a toto mi prišlo podobné. Ale asi si nechám zájsť chuť. "Celkom…

U x-blades nemá smysl se moc rozepisovat. Hned po zapnutí hry je totiž jasné jakým směrem se tato hra vydá. Nějaké promyšlené akce a nebo snad dokonce příběh by tu mohl čekat snad jen opravdový optimista, ale hlavní pointou hry je neočekávaně čistě jen mlácení, mlácení a mlácení. Nepovažoval bych však x-blades za úplně tupou mlátičku, protože při bojích občas i musíte přemýšlet. Například u takových bossů a nebo silných potvor, kde občas musíte použít nějaké kombo skillů/úderů, aby jste je zdolali. Většinou se však bohužel jedná pouze o myšlení na způsob "on je z ledu použiji na něj oheň", takže zase žádná revoluce se nechystá, ale pár překvápek se najde i když se nejedná o nic co bych už jinde neviděl.

X-blades bych počítal spíše jako takovou tu hru, kterou si jednou zahrajete a smažete z počítače. Má sice dva konce, ale druhý konec má rozdíl čistě jen v konečném videu (závisí na tom jaké skilly jste používali) na které už je snad lepší se podívat na youtube :).

Pro: hrdinka ve stylu "easy access girl"

Proti: krátkost, občas se špatně skákalo :D