WWE 2K15

28.10.2014
18.11.2014
28.04.2015

WWE 2K15 je vůbec první wrestlingovou hrou ze série WWE 2K na PC a také první počítačovou WWE hrou od WWE RAW z roku 2002.

WWE 2K15 přineslo do zavedené série několik nových prvků. Předně je to plnohodnotná kampaň kariéry, kde si můžete vytvořit svého vlastního hráče a z nejnižších pozic se dostáváte výše až na vrchol. Za získané peníze a zkušenostní body z vyhraných zápasů si můžete pořizovat nové tréninkové vybavení, vylepšovat statistiky vašeho wrestlera nebo odemykat nové chvaty. Samotné wrestlingové zápasy taktéž prošly inovacemi. Nově se zde objevuje ukazatel výdrže, který je prezentován třemi stupni, kdy ve druhém už je na wrestlerovi vidět jistá únava a v tom třetím už vyčerpáním nemůže dokončit ani závěrečný úder a musí opět energii načerpat.

Další novinkou je minihra při zakleknutí soupeře, kdy systémem kámen-nůžky-papír oba hráči vyberou chvat, který chtějí provést a poté se vyhodnotí. Tato minihra pokračuje dále hledáním zranitelného místa pomocí analogu a tedy získání další výhody nad soupeřem. Jak ukazatel staminy, tak i tuto minihru je možné vypnout v nastavení hry. Ve hře se nachází i příběhový 2K Showcase, který se zaměřuje na vybrané rivality v seriálu WWE, např. rivalitu mezi Johnem Cenou a CM Punkem z období 2011 - 2013 nebo mezi Triple H a Shawnem Michaelsem z let 2002 - 2004. Tyto "showcases" jsou tedy založeny na reálném podkladu.

Znatelného vylepšení doznala také grafická a zvuková stránka hry. Poprvé od Smackdown vs. Raw 2010 obsahuje WWE 2K15 licencovaný soundtrack ve hře, který zahrnuje různé žánrové mixy od hip hopu, rocku nebo country od různých umělců.

Jsem hrál na konzoli předešlej díl a bylo to docela ok. To je tak špatná konverze, nebo co ?

Po hodně dlouhé době se nám konečně vrací wrestling i na PC.

Hra nabízí hned několik modů hry. Buď je možné si zahrát jen tak tím, že si hráč vybere některého ze 124 dostupných zápasníků (jsou zde jak aktuální superstars a divas z dané doby, tak i některé legendy a nezápasející manageři, kteří wrestlera či wrestlerku doprovází do ringu a mohou případně upoutat pozornost rozhodčího ve vhodných chvílích), typ zápasu, pravidla a jít na věc.

Druhou a pro mě asi nejzábavnější možností je tzv. Showcase mode. Zde se podíváme do historie a prožijeme si rivalitu některých wrestlerů přesně tak, jak se staly ve skutečnosti. Jde hlavně o rivalitu CM Punk vs John Cena a Triple H vs Shawn Michaels. Vždy se dostaneme do daného zápasu a máme za úkol provést určitou činnost (porazit soupeře definovaným způsobem, nebo jej prostě jen dostat do rohu, apod.)

Dále je zde možné si vytvořit vlastního wrestlera a s ním rozjet vlastní kariéru. Začíná se ve výcvikovém středisku NXT a postupně se náš zápasník propracovává do hlavního rosteru a rozjíždí rivalitu s ostatními wrestlery, až se nakonec dostane i k nějakému vysněnému titulu.

Hra ještě nabízí Universe mód, kde si můžeme tvořit vlastní scénáře shows a možnost hraní online, kterým jsem se prakticky vůbec nevěnoval.

Co se týče typů zápasů, hra nabízí prakticky všechno, co můžeme vidět i na tv obrazovkách. Klasický zápas, submission, no DQ, v kleci (klasické i Hell in a Cell), last man standing, iron man, se stoly, s žebříky, tag teamy (eliminační nebo normální), Elimination chamber i Battle royaly. Tam se bohužel nedočkáme hodně zápasníku najednou. Nejspíš z důvodu výkonu je totiž zápas omezen na maximálně 6 wrestlerů najednou. Myslím, že z daného výčtu (určitě jsem na něco zapomněl) si vybere každý. Chybí mi tu maximálně backstage souboje, nebo nějaké specialitky typu inferno, rope match, apod.

Samotné zápasení probíhá celkem intuitivně, nicméně pro hraní určitě doporučuji gamepad. Hraní na klávesnici je možné taky, ale nedokážu si představit, že bych to celé ovládal právě na ní. Jediné, co mi na zápasení vadí je až příliš časté reversování chvatů počítačovými soupeři s tím, že mně se to tolik nedaří (což může a nejspíš i bude spíš mým nízkým skillem v této dovednosti) a tak trochu zdlouhavé pasáže chain-wrestlingu.

Se hrou jsem jinak spokojen.

Pro: Grafika, souboje, herní mody, hodně superstars

Proti: Hodně reversalů od CPU zápasníků, zdlouhavý chain wrestling