První bossfight za mnou lehké to bylo, stačilo vyběhnout do patra a trefit mu záda, zrovna jsem v kostele, tam to vypadá obtížněji
@Chuck (19.09.2012 23:15): právě je to taková nenápadná hra. Nikde se o ní moc nepsalo. neni ani v nějakejch žebříčkách českých her na který se vzpomíná. Já o ní věděl už dlouho a tady jsem si jí připomněl. určitě až se do ní vrhnu tak napíšu.
@pavouk2 (19.09.2012 22:39): Tak hlavně v novém dílu běháš po pořád stejných lokacích, což se výrazně odlišuje v jedinečnosti a té zmiňované atmosféře každé mise v RtCW. Ne, v RtCW ta spolupráce nebyla.
@Chuck (19.09.2012 22:36): No právě a hlavně mi tam chyběla ta atmosféra původních dílů. Už to že se tam běhá po městě a spolupracuje s odbojem. I když ted abych nekecal už si přesně nepamatuju jestli tam taky byla nějaká větší spolupráce s NPC v RTCW.
RTCW pro mě skvělej díl s atmosférou, tenhle wolfenstein celkem nuda. Mohli by udělat zas nějaký pokračování víc podobný právě RTCW.
PavelU : já dal ten měsíc přednost levelu. A až bude čas těšim se na druhýho riddicka:-) o těch modech tam taky píšou, escape paradise je zajímavej
@Chuck (19.09.2012 19:47): RtCW dohraný nemám, tehdy jsem měl slabý stroj, tak se mi to dost sekalo. I tak jsem se dostal někam do kobek, či kde jsem to byl. Pamatuju si tu hutnou atmosféru a naráz past a spustilo se kyvadlo s čepelí a já byl mrtvej. Hodně chlupatá vzpomínka :)
Nedávno jsem našel tuto modifikaci, díky níž jsem se rozhodl si to Score se hrou koupit. Nakonec to nebyl tak špatný nápad, mám jak ty závody, tohoto Wolfa, v časáku je i pěkný preview na Far Cry 3, fajn retro článek o Wolfensteinovi 3D a pak tam mají ještě jako tip zmíněny dva mody, které mám na fóru i já, konkrétně Escape Paradise a Lost Under the Snow.
Na první spuštění (úplný začátek) mě moc nebavil. Ale dal jsem Wolfovi šanci. A začínám měnit názor :-)
Nenávidím Geistu a hlavně ty svině, co na mě nalétávají! Nestíhám! :-X
@Isair (13.06.2012 19:33): Přesně tak, jednak ten nanooblek mě iritoval a jednak při zvýšení obtížnosti jsou nepřátelé pořád stejně dementní, kdy při střelbě z dálky nejsou schopní ničeho jiného, než chodit skrčení sem a tam, akorát že vydrží do těla celý zásobník. Asi jsem zmlsaný GTA4, kde když někoho někam zasáhnu, tak vidím, že to má nějaký efekt, do nohy se skácí, do těla či ruky jej to výrazně rozhodí.

Jinak u Wolfensteina jsem ty schopnosti též nevyužíval, když to nebylo třeba pro postup, hrál jsem ho pěkně jako střílečku a celou dobu jsem se bavil.
@Cobot (13.06.2012 19:50): Možné to je... tak či onak nanooblek mění gameplay oproti FC myslím dostatečně.
Čili není třeba toho údivu nad tím, že někdo je z hratelnosti FC posazený na prdel a Crysis jej naopak irituje.
@Cobot (13.06.2012 18:06): Crysis imo nejvíce degraduje ten nanooblek... přišel jsem si jako nějaký "nepřemožitelný" predátor (byť to ty souboje činilo trochu netradičními), naopak jsem ocenil nutnost taktizování a postupného odstřelování nepřátel v FC, což umocňovala i vyšší AI nepřátel. Výdrž nepřátel (i hráče) bohužel také příliš nenadchla a byla už na střední obtížnosti nastavena poměrně vysoko (ve srovnání s jinými hrami;)).

Čili o stejné hratelnosti rozhodně nemůže být řeč.
Tak obtížnost zvýšená vydrží na zásahy je dost obecnej problém. Taky vždyky doufám že se zlepší AI ale nepamatuju kde by to bylo. V Crysis na nejtěžší určitě stačilo mířit na hlavu. Se šipkou na nejlechčí projdeš dneska už cokoliv. A nesouhlasim hratelnost je stejná jako u Far Cry. Crysis 2 mě ale taky moc nechytlo. Už po několikáté jsem se nevyhrabal z první kapitoly. Ale uvidíme.

A aby to bylo k tématu. Novej Wolf je v pohodě. RtCW bylo asi lepší, ale tohle je na dnešní dobu nadprůměr. Mě spíš vadila trochu sterilita prostředí ale jina normálka.
@KRoman47 (13.06.2012 17:20): Že mají nepřátelé výdrž, to není problém zdaleka Crysis 1 a Warheadu. Mě naopak odpuzuje dvojka svojí sterilitou, nejen námětu, ale i prostředí a nepřátel. Ne že by byla jednička ohledně toho nějaká sláva, ale celkově mě to připadlo přirozenější, než NY po 106.

btw. někde na Youtubu stojí za to si najít video z Crysis 2, kde stačí jen mačkat šipku v před a bez střílení projdeš celou misi. :)
Hm, Singularity jsem bohužel minul na Steamu za 5€, tak to si zase počkám, ale uvažoval jsem o tom.

No Crysis je nuda tak jako, co mě na Far Cry bavilo, volnost pohybu, označit nepřátele dalekohledem a postupně likvidovat, to v Crysis nějak nefunguje, nebaví. Základní Crysis byl určitě o něco lepší, tím že se tam člověk kousek svezl i tankem. Jako střílečka i proti Korejcům je to nuda k uzoufání, když na obtížnost realismus je třeba do každého smrada vysolit půl až celý zásobník, okamžitě po zásahu se oklepe do 1s a jako by se nic nedělo, totální krávovina. Crysis opravdu mimo grafiky nenabízí zhola nic.

EDIT: Ale až bude dvojka za nějakou rozumnou cenu, řekněme pod 7,5€, tak ho zkusím. Osobně mi přijde dle videí daleko zábavnější oproti prvnímu dílu s datadiskem, byť za cenu ještě většího koridoru a nezničitelnosti prostředí.
Z poslední doby nejlepší střílečka, u které jsem se opravdu bavil, především střelba se mi tam líbila. Jen mne zklamala délka hry, okolo osmi hodin, mohlo to být delší, vzhledem k navození pocitu volnosti pohybu bych ji i očekával. I ta grafika byla příjemná s přijatelnými HW nároky.

Schválně při pořízení nového PC jsem si znovu stáhl Crysis Warhead, jako grafika pěkná, ale hratelnost opravdu mizerná, víc než jednou se to nedá, i první Far Cry byl zábavnější.
doufám, že pokračování (které bylo zmíněno na konci) nevznikne! S touto IP se dá i vymyslet něco smysluplného a na úrovni. Nevlastní práva náhodou Acti? :/
@Fg (10.06.2012 13:31): OMG! Jako Ubersoldier? Tomu říkám nerd rage, jeď Fg! :D

A jestli ti u Wolfensteina vadí OKULTISMUS, pak se divím, že třeba v Uncharted nemáš nic proti těm neustálým variantám "pokladů krále Techtlemechtla". Tam si asi jen řekneš, je to přece hra o narcistním archeologovi a takoví se hrabou pořád někam do ruin na konci světa...

Tutéž shovívavost jistě projevuješ vůči nezbytným proprietám u Batmana, ale jen u Wolfensteina 09 jsou ty neodmyslitelné rekvizity problém. :)
tak jako pardon ale taková (sprominutím) sra**a si nezaslouží víc jak 45%, je to podprůměr! Ještě jsem nedohrál, tak uvidíme, ale moc to na zlepšení nevidím. Mě to připadá jako flashovka. Navíc "otevřený svět" je k smíchu, žádné postavy, žádny příběh, housenky?, střelba je taky děsná, ohrané čáry máry. Je to úplně stejná hra jako ÜberSoldier, ale u té jsem se alespon trochu bavil. Jediné pozitivní je, když při sprintu se mu třepotá zbraň.

proč mám jako všemu práskat 70% +? Patetický nesmysl!
Zase si vemte, že nějakých "tuctových" 80% tady za pár chvil zapadne, ale krásně svítících 35% si všimnou všichni. :-)