@Richmond (05.09.2022 20:46): Ja tusil ze jsme to uz resili, aspon je ale videt ze mi to stale neda pokoj :)
Mne by taky zajimalo jaky jsou mezi temi verzemi rozdily, ale to holt bez zahrani obojiho nezjistim. A proste tu original verzi nedam, i kdyz bych chtel, pac pote co jsi to odehral mne to hodne zaujalo.

@Ringo (05.09.2022 21:02): Ono nebudes daleko od pravdy, i kdyz mne to spis pripomina ty novejsi verze japonskych Wizardry, jako treba Lost Souls.
@Charllize (05.09.2022 19:14): Já jsem takhle chvíli hrál 1, 2, 3 a 5 v obdobném remaku na SNESU, jako dalo se to, určitě více user friendly, ale je pravda, že jsem z toho neměl pocit Wizardry, když mám vžité, že to má správně vypadat tak jako na PC. Připadalo mi to spíše jakoby nějaký hodně starý Etrian Odyssey.
@Charllize (05.09.2022 19:14): To už jsme kdysi probírali, akorát nevím, u kterého dílu. Za mě má původní grafika o mnoho lepší atmosféru. Asi o světelné roky má původní čistě klávesnicová verze rychlejší ovládání. Hudba mi přišla v té konzolové verzi docela vkusná, ale zase bez hudby to má taky svoje plus. Já bych tedy stopro šel do původní (ať už Apple ][ nebo pc verze).
Speciálně by mě ale zajímalo, jak je řešen ve čtyřce průchod Maze of Wandering !
@mazar1234 (19.03.2018 23:32): Začínám se na tu čtyřku nějak moc těšit :) Nevím zatím, co je maximálný setting, ale jak jsem psal níže, určitě to budu hrát s tím backupem vždy po dokončeném patře, takže v podstatě jako noob :)
@Ringo (19.03.2018 20:52): Podle mě stačí z těch díů 1-5 prubnout do hloubky jen jediný díl. Dvojka a trojka nepřipadá v úvahu (pokud nechceš hrát s cizími sejvem), čtyřka je nehratelná a pětka ukrutně dlouhý. Takže mi vychází první díl jako ideální volba. Získáš tím představu, o čem jsou další 4 díly :)) Blbý je, že jednička je o 4 patra větší než dvojka a trojka, ale zase na druhou stranu skoro žádné patro tam nezabírá všech 400 políček, takže to skoro vyjde na stejnou.

@90210 (19.03.2018 13:52): 2020? To bych se mohl dožít :) Vezmu si na tu slávu spešl pěknou mikinu a kostkované tesilky :)
Já jsem z Wizardry dohrál jen Wiz 6 a 7. Osmičku mám už x let někde v polovině, někdy se musím dokopat jí dojet. Obávám se, že na díly 1 - 5 nikdy nenajdu takovou trpělivost, jakou má Richmond :-)
@Tarhiel (19.03.2018 10:58): No určitě chci zkusit kultovní čtyřku. Alespoň, jak se to hraje. Postupně se trochu drolí ten nátěr absolutní nehratlenosti. Tedy samozřejmě budu zde aplikovat to, co jsem dělal u tohoto třetího dílu. Tedy backup souboru s uloženou pozicí vždy po kompletaci patra. Takže nebude to úplně hardcore, nicméně i tak si dovolím tvrdit, že bude obtížnost astronomická, podobně jako ve třetím díle. Díly 5-8 si pochopitelně ujít také nenechám. Osmičku už mám dohranou, sedmičku jsme kdysi skončil někde v úplném závěru. Tahle série si zaslouží být celá pokořená! :-D

@mazar1234 (19.03.2018 00:33): Můžeš se mi směle dívat do očí! Ten, kdo zdolal FATE nemusí klekat! :-DD
@Artran (18.03.2018 18:57): Díky :) V průběhu týdne sepíšu dojmy z posledního patra a budu se muset ovládat, protože autoři se opravdu s ničím nemazali a to nemám teď na mysli souboje. to dohrání není bohužel úplně stoprocentní...:( Musel jsem 2x použit záložní soubor s uloženou pozici po kompletaci 5.patra. A opět, nikoliv proto, že by někdo umřel, ale více v deníčku. Vítězný předmět donesly triumfálně do města pouze 3 polomrtvé postavy :)
@jvempire (11.03.2018 10:55): Díky :) Ale snad to dám. Blbý je, že před tím, než jsem nechal toho samuraje podruhé (a naposledy) oživit, že jsem některé kvalitní předměty, co měl, nehodil pro jistotu k někomu jinému. Teď jsem o ně všechny přišel. ALE! Štěstí v neštěstí! Neměl jsem u sebe dost možná questové předměty. Ty totiž dávám mágovi, co alternuje v obou skupinách, takže nakonec velká úleva! Ale dost krafání, venku je hezky, už jsem se byl i proběhnout, teď kávička a teď už snad konečně domapuju to páté patro!
@Richmond (07.03.2018 19:59): No vida a samuraje už taky oplakávám. Docela se začínají otřásat základy byť i teoretické možnosti, že bych to dohrál. Za mně nejtěžší rpg, co jsem kdy hrál. Nestvůrně těžké. Páte podlaží mi sebralo 2 postavy (ještě mi zbývá prozkoumat asi 10 políček, ale tento průzkum je nelidskej, právě tam zařval ten můj samuraj. A jakou jsem měl radost, když jsem ho z fightera změnil na samuraje!! Cifix! TeĎ to budu plácat jak se dá :)

Budu se snažit vložit do blogu co nejméně patosu :)
Tak jsem přišel o zloděje :( Tři díly jsem si ho piplal a dneska už pohřebenej. Sice nezemřel poprvé, ale vždy ho v chrámu oživili. Dneska ne...zapálím večer svíčku a budu vzpomínat! Ještě že mám 2 party a je možná alternace. A ještě že zemřel ten evil charakter a ne neutrál. Co mě čeká dál?!
Tak mapa třetího patra, kterou mám hotovou cca z 1/3 mi začíná zlehýnka připomínat tu jednu mapu z čtvrtého dílu, kterou jsem kdysi viděl a která mi rozšířila zorničky :)) Asi tuším, co mě ve čtyřce bude čekat :)
Jelikož jsem už pokročil, odvážil jsem se znovu jít do deníčku (viz odkazy) :)
První patro zmapované do posledního čtverečku. Překvapivě řeším teď problém s přesvědčením. Někdy je možné při stetkání s nepřáteli zvolit místo boje, že je necháte projít. U mé družiny, kde jsou evil a neutrálové, jsem důsledně dával boj. Akorát teď na konci patra se mi stalo, že jsem fakt byl už dobitej a nechtěl jsem riskovat smrt postav, tak jsme dal Leave...bum a u 2 ze 3 postav se přesvědčení změnilo z Evil na Good. A ted tím pádem velký problém, budu muset udělat nově nakombinované postavy a vyhledat dobrobolné souboje a vlítnout do nich. :))
Peklo pokračuje. Grind sice nese ovoce, postavy už na levelu 2-4, ale stejně teď vyjdu uzdravenej ven z hradu, první souboj, 1+ 1 duch. Rádoby pohoda, jenže výsledek 2 mrtvé postavy. Vracím se do hradu (4 políčka) a nechám oživit jednoho a na druhéh už nejsou šrouby. Takže smůla. Musím si na to vydělat, což znamená switch na druhou skupinu (neutral/good) a pomocí zlému kamarádovi :)
Tak můžu potvrdit, že tak těžký začátek jsem asi v žádné jiné hře rpg hře nezažil. Nebýt mého prosíravého rozhodnutí ušetřit počáteční peníze a nemít 11 postav díky ješte více prosíravému rozhodnuti vést 2 party od prvního dílu, tak jsem skončil bídně (ovšem i to se stále může stát a pravděpodobnost vidím tak 50/50, že to nedám). Tenkrát museli být lidi maséři, že tohle si koupili, hráli a dohráli a brali to jako normál (asi) :)
@90210 (23.12.2017 14:36): Intro tam má podobu střídající se sady nepřátel v menu :) Krása!
Musím ale říct,že jsem už dost dlouho nehrál tak obtížnou hru a teĎ mám na mysli pouze a jen souboje. V podstatě se bojím dojít dál než k první dveřím, udělat souboj a mazat to uložit a modlit se, abych nikhoo nepotkal. Pokud v tom souboji nepřátele překvapí a mají první kolo, znamená to decimaci 2-3 postav. Už nemim skoro žádné peníze na oživování a knězův 2.level je trochu daleko. Zlatej první díl!! Tohle přehnali.
Moje obavy se potvrdily, hned třetí souboj a mrtvá jedna postava. Ještěže jsem neutratil značnou část peněz, protože jinak bych už měl o postavu méně :)

Co ale miluju na těhle hrách - spustím hru a za 4 vteřiny je ve hře :)
Nejsem si jistý, ale ta informace v popisu hry je možná tak trochu spoiler :) Manuál ty restrikce vstupu do lokací dle přesvědčení naznačuje, ale o poslední lokaci se tedy určitě nezmiňuje. Pokud to ale je pravda, tak docela mám problém. Z původních 2 dílů jsem si transferoval 11 postav. Mrtvé postavy sice je možné importovat, ale nelze je pak použít pro rituál přenosu vzpomínek a schopností na nové postavy). Při tomto rituálu je možné změnit přesvědčení. Fajn, jenže jak docílit toho, abych se dostal do všech lokací a zároveň naplnil i tu závěrečnou podmínku? :) Věru těžká volba, když si ani nemůžu vytvořit žádné postavy! Původně jsem myslel, že udělám jen neutrály, ale to bych si zavřel poslední patro. Tak jsem to ted nějak namixoval, většina je neutrálů. Do toho ten brutální zářez na HP a kouzlech. Yep, to bude asi ještě těžší než první díly dohromady :(

Ten import postav je brutální, HP spadlo na 8, počet kouzel na 2...alespoň že to povolání Bishop mi ponechali. Bohužel se ztrátou předmětu jsem přišel logicky i o Lorda, protože to umožňoval ten prsten...cifix! :)
Hm tak klobouk dolů před Chesterem! Čekal jsem, že hru trochu sejme, ale nakonec ho to i bavilo :)
As I play Wizardry III, I'm reminded how much I like the process of mapping old RPGs. Mapping is really a sort of puzzle--especially when you have to deal with tricks like teleporters, dark areas, and no-magic zones--and every room or corridor feels like a small victory.

S timhle prostě nelze nesouhlasit! Když jsem mapoval MM1 měl jsem úplně stejné pocity :) Nikdy jsem nevěřil, že to může být zábavné a přidávat to samotnému hraní tolik na zábavě.