Vertical Drop Heroes HD

20.05.2014
14.02.2017
04.10.2018

Hru pôvodne vytvorilo štúdio Nerdook Productions pre internetový prehliadač ako webovú hru. Vďaka veľkému úspechu sa vývojár rozhodol vylepšiť svoj produkt a po rozsiahlom HD remaku svoj počin vydal aj na PC. Ide o 2D plošinovku s RPG prvkami.

Vertical Drop Heroes HD, ako napovedá aj názov, je orientovaný na vertikálne prechádzanie úrovní a postupne sa dostávate čoraz hlbšie. Musíte prejsť 10 levelov a na konci každého z nich poraziť bossa, prípadne vymyslieť spôsob, ako ho obísť. Sú tu prítomné prvky rogue-like hier - levely a dokonca aj postavy sú náhodne generované. Zaujímavosťou je, že hru je možné prechádzať aj cestou pacifistu, teda neubližovať iným tvorom v úrovni. O skúsenosti neprídete, pretože v takomto prípade sa po úrovni budú vyskytovať špeciálne orby, ktoré môžete pozbierať. Za získané skúsenosti si zlepšujete štatistiky, prípadne si odomknete nový perk.

Fantasy zasadenie umožňuje hrať za bojovníka, prípadne strieľať šípy z diaľky. Občas je možné tiež zakúzliť a napríklad premeniť súperov na ovce, alebo ich zmraziť. Medzi úrovňami je možné vymeniť ulúpené mince za novú výbavu. Hra umožňuje aj co-op mód, či už lokálny, alebo cez internet.

Plošinovka s neobvyklým, ale jednoduchým RPG podtextem. Obrovskou výhodou je možnost lokálního co-opu přes split screen. Škoda, že není možné ukládat pozice (nebo jsem ten princip nepochopil). Trochu mi to připomíná legendární hru Contra, kde si člověk musel taky každý centimetr postupu těžce vybojovat. Herní obsah je ale bohužel trochu chudší, než by se mi líbilo.