Tak takéto vysvetlenie prijímam :)

Znamená to teda, že Kain sa celý ten čas inkognito slobodne pohyboval po zemi?
Lebo, to asi vieš, že vskutočnosti celá hra je (!) príbehom o začiatku Gehenny (vývojári to sami povedali v "making of" videách, dajú sa pozrieť na youtube), takže Sabbat by sa nemýlili.

Potom mi ostáva už len jediná otázka: Tá vedma na začiatku na pláži (ak si si dal vyveštiť budúcnosť) Ti povedala: "don´t open it!" Na konci Ti je jasné prečo.

No naliehavé "don´t open it!" ti povedal aj Beckett, tesne pred koncom hry. A k tomuto sa dopracoval štúdiom rytín na sarkofágu. On určite nevedel, aký "darček" tam uložil Jack.
Prečo by to hovoril?

Prečo nenabehol do Ventrue tower? Aby sa predsa neodhalil verejnosti. Ber to tak, že všetci si mysleli, že Kain je s najväčšou pravdepodobnosťou mŕtvy a on evidentne chcel, aby to tak ostalo aj naďalej + je oveľa lepšie a bezpečnejšie ťahať za nitky ako šedá eminencia, bez toho, aby sa čokoľvek hľadalo za tým, teda aby za tým hľadali nejakého spriadajúceho upíra. Bolo to v podstate elegantné riešenie problémov, ktoré im ponúkol samotný sarkofág. Samotné zjavenie Kaina by istotne mnohí upíri (najmä Sabbat) považovali za Gehennu a ešte viac by sa snažili porušiť Masquerade.
Tulareanus: Takže on to bol naozaj len obyčajný staroveký sarkofág? A celé to napdrirodzené divadielko okolo sarkofágu bola len fraška?

Ale ten Kain mi tam celý nejako nesedí (myslím v hre celkovo) - prečo by sa patlal s nejakým konšpiračným plánom, ako zosadiť Lacroixa, keď mu stačilo len nabehnúť do Ventrue Tower a zbaviť sa ho, Lacroix by si ani neškrtol (veď je to otec všetkých vampírov, ani nechcem vedieť, aké schoposti musel mať on). A Kainovo meno vzbudzovalo rešpekt, to Ti dali počas hry rôzni upíri z rôznych klanov počas hry najavo.

Ak je pravda to, čo písal Hamster, ten citát z whitewolf wiki (že vlastne herný Kain je len impostor), tak mi to zas nesedí s Malkaviáncovou schopnosťou insightu - ani raz sa s ňou totiž počas hry nepomýlil. A v tom prípade by ostala Hamsterova otázka platná: prečo by Kainovi malo záležať na obyčajnom starovekom sarkofágu? Ak povieš, že preda kôli tej konšpirácií, spýtal by som sa Ťa tú prvú otázku ("Ale ten Kain mi tam celý nejako nesedí...") :)

Vzhľadom na to, ako si ľudia z Troiky dali na príbehu záležať, mi príde myšlienka, že Kain sa tam "proste len tak vzal" scestná. Tým chcem povedať, že musel byť nejako úzko spätý s tým sarkofágom, ktorý nemohol byť obyčajný (niekde počas hry - zdá sa mi, že pri dvoch rôznych príležitostiach - si sa dozvedel, že zo sarkofágu je cítiť silné Zlo - preto som si z toho poskladal, že Kain tam bol zavretý s Messerachom, že to, čo bolo vo vnútri, nebol obyčajný človek v obyčajnom sarkofágu).

Celkovo sa odohráva Bloodlines na tak malej ploche, že je ťažšie zakysnúť ako nezakysnúť. :)

Tarhiel: To, že bola posádka pobitá a rakva od krvi bol predsa účel - aby si ostatní upíri, či už Kuel-jin alebo Lacroix, mysleli, že to je praupír.
Tarhiel: jj, je to vypnutelne primo ve hre v options. A ze jsi hledal auto podle hernich mechanismu a ne podle infa co jsi o nem mel, to jest jeho barva, je ten problem, jelikoz pokud se nepletu, tak v cele lokaci jine auto stejne barvy zamerne neni. ;) Ze mam otevrit kufr mi taky nebylo jasne okamzite, ale kdyz uz jsem to auto nasel, tak obejit ho byla zalezitost par sekund.

Bodkin: Ona je pravda, ze cilene leceni spotrebou krve je verne predloze.

Vodny: Zodpovez si otazku, zda by se nekdo patlal s tolika verzemi neoficialniho patche, kdyby to nebylo potreba. ;)
Vodny: neofiko patch opravuje ešte niektore chyby, ktore vyvojari neopravili, napr. niektori smrtelnici mali upirie zuby a naopak - toto opravili + dali nove hi-res textury, ale viem, ze aj re-balancoval niektore veci. Najlepsie bude, ak si precitas read me.

Ale myslim, ze aj s patchom 1.2 by hra na novych OS mala bezat bez problemov. Pri najmensom na 32.bit Viste bezala
Hrajete to někdo s poslední verzí neofiko patche? 7.8 Vyplatí se to, nebo postačí základní ofiko patch 1.2?
To, či Redemption počítalo i s lethal damage, si už nepamätám.

Bloodpacky som si šetril do podzemia a k bossfightom a ľudí som vysával priebežne.

Neviem, nakoľko sa s tým ľudia z Clan Quest Modu vyhrali, ale mne Bloodheal v Bloodlines prišiel vyvážený, pomohlo ti to, ale nebol si kôli tomu všemohúci. A ten lethal damage liečilo približne rovnako pomaly, ako v no-mod verzii pri autoheale.
Ale počítal Redemption s tou normal/lethal damage? Nebo jak se to tam do čerta jmenovalo. Protože ta normální damage ti zregenerovala, ale tu leathal jsi musel "odléčit".

Já se rychle oživoval vysáváním lidí, bloodpacky. A tremerové myslím měli nějaký blood projectile, který se vrátil a přinesl ukořistěnou krev = healoval.

BTW - to že to fungovalo v nějaké diablovce ještě neznačí, že to musí fungovat i Bloodlines ;)
MCZ: Prečo som tak hodnotil, máš v komentári. Ale pochopil som - kľudne som tam mohol dať 90 a nič by to nemenilo na tom, čo som tam napísal.
Marcuss: - Chlape, prečítaj si celý môj komentár ;)

Hamster: Damage nad nepratieľmi je vypnuteľný? S pomocou módu, alebo priamo v hre? Ak je damage nad nepriateľmi vypnutelný priamo v hre, beriem späť, mea culpa. Thin Blood - v quest logu, alebo z jej denika (alebo fotky?), už si to presne nepamatam, tam niekde bola spominana značka auta a tuším aj farba. Vzhľadom na to, že som vedel, že do áut sa ísť nedá, ani nijako inak s nimi manipulovať (dovtedy som ešte nestretol taxík, ten prišiel do Santa Moniky až po skončení hlavného questu), čakal som, že to auto bude celé "svietiť" (zvýraznenie objektov v hre, s ktorými môžeš manipulovať), alebo tie veci sa spawnú niekde v blízkosti auta, poprípade, že zrazu niekde pribudne nové auto, ktoré tam dovtedy nebolo a bude výrazné odlišné od tých ostatných. Tak som pobehoval ako taký blbec po celom leveli a hľadal som "svietiace" auto alebo predmety položené vedľa niektorého z nich.

Ja viem, že V: Masquerade- Redemption nie je "jednotka," preto som tú "dvojku" dal do uvodzoviek. Ale je to hra z toho istého univerza.

Bodkin: Nie nie :) Ide o to, že v Maqsuerade Redemption Disciplína BloodHeal bola (to by mali mať z pen&paper pravidiel), a imho fungovala výborne. A išiel ma šlak trafiť, kým som čakal v Seaside hotel, kým sa mi po výbuchoch plynu doplní zdravie. Pre tých z Vás, čo ste hru dohrali bez módov, mám otázku: je v hre nejaká možnosť uzdravovať sa rýchlejšie, než čakanie na autoheal, možno schopnosť nejakého iného klanu?

M.a.t.t., Tulareanus: Dobre, to, že tam boli zavretí spolu bol moj vlastný odhad z informácií, kotré som sa počas hry dozvedel, resp. bol to jediný možný dôvod, prečo by sa o staroveký sarkofág zaujímali nadprirodzené bytosti - pretože sa okolo neho diali čudné veci. To, že Jack prišiel na Elizabeth Dane, som si poskladal z úlomkov informácii počas hry - kľúč k sarkofágu zmizol ešte niekde na lodi, zrazu sa neskôr objavil v rukách Minx-yao (dúfam, že som správne napísal jej meno) a (pozor, pozor, nasleduje epický zvrat) nakoniec, ako si napísal, vidíme Jacka s Messerachovou múmiou - takže mi doplo, že on bol prvý, ktorý ukradol kľúč, a zrejme ho potom dal Minx-yao/ nechal ho niekde nájsť Kuej-Jin-ovcom. Ale tie vraždy na lodi, ako som pochopil, sa udiali ešte počas cesty, a veko sarkofágu bolo celé od krvi - tak z toho som vtedy usúdil, že v vnútri bude upír, zrejme Antideluvian (na Kaina som ani nepomyslel, to prišlo až oveľa neskôr)
MCZ:Někdy se podívej do diskuzí na webgames.cz tam sou schopný dávat hodnocení jako 53,06 % :D
Plus je užasný jak podle nich vypadá kvalitní recenze,komentář.
Tam ma vic podivnych vytek. Vyskakujici dmg nad neprateli je vypnutelny a k obema zminenym questum v Santa Monice vedou jasne stopy. (jak se treba u Thin Blood dozvedel, ze ma vubec shanet nejake auto, aniz by konkretne vedel, jak vypada, mi moc jasne neni. To se dozvis ze stejneho zdroje.)
Keby bola celá hra taká, ako Santa Monica, dám jej 85. - Vždyťs jí 85 dal...
A zrovna upírům bych pomalý "autoheal" nevyčítal, to nejsou žádní trapní lidi. Už to pomalu znělo jako: "Já jsem tak moc hardkór a oldskůl, že vlastně nepřemýšlím."
Veď sa oň jasne zaujímali a práve Jack, neviem či sám alebo s Kainom išiel na Elizabeth Dane ešte pred hlavnou postavou, resp. je za zmiznutím posádky. Samotný motív hry je predsa ovládanie spza opony a vo výsledku i tak smer udalostí riadil Kain.
lj: Co chtěli a nechtěli už mi přijde dost jen jako spekulace. Zvlášť když mnohem zásadnější otázkou imo je proč by zrovna Kainovi mělo záležet na tom, co je v nějakém podělaném sarkofágu v Kalifornii.
Kain nepracoval pre Jacka, Jack pre Kaina, obaja vlastne chceli zistiť najprv, čo je ten sarkofág zač, pričom v zásade šlo len o rakvu kráľa, ktorý sa snažil napodobniť status upíra, hoci sám bol smrteľníkom.
Tarhiel: Zjavne si ku koncu nedával vôbec pozor, pretože, čo to o sarkofágu osvetlí aj zopár postáv a tvoju teóriu vyvracia aj záverečná animácia kde Jack pozoruje výbuch mrakodrapu spolu s múmiou Messeraha, ktorý sa nachádzal v sarkofágu a ešte k nemu prehodí aj uštipačnú poznámku. Že sa tam mihne postava, ktorá je pravdepodobne samotným Kainom súvisí skôr s tým, čo napísal Tulareanus. Neexistuje logický dôvod, prečo by v ňom mali byť zavretí práve oni dvaja spolu.
Já to zatím dohrál jen za Toreadorku, ale asi si to ještě jednou zahraju právě za Malkavianku. Mně se na ty ženský prostě líp kouká. :-)
Tulareanus: Ja som to pochopil tak, že tam bol. Priznávam, celú hru to vlastne nebolo jasné, kto/čo vlastne v rakve je. Myslim, ze vyvojari naschval zvolili prave Kaina, lebo toho by tam nikto nečakal (Antideluvian by bol malo pravdepodobny, ale predsa). Ja by som ani nevedel, že to bol Kain, keby to moja postava sama nepovedala: keď mojho Malkaviánca (a tí majú dar vnuknutia - insight, niekolkokrat ju počas hry použil, napr. vedel Skelterovo meno predtým, než mu ho povedal) prvykrát viezol autom, sam ho nazval "Dark Father" - čo bolo v hre synonymom pre Kaina. A v záverečnej animacii bol šofér naozaj čierny. Z toho som usúdil, že to bol naozaj Kain. Taktiež som nepochopil, prečo otec všetkých upírov spolupracuje s Jackom (resp. pracuje pre nho!), ktorý je síce prefíkaný, ale pre neho absolútne nepodstatný, considering who he is and all that.
Tak to jsem nepochopil. Já myslel, že Jack to celý zpunktoval sám a jako "šedá eminence" manipuloval i Nilesem.
Tarhiel: Ale Kain v tej rakve predsa nebol, on ju len s Jackom využil na naplnenie svojho plánu a to "elegantné" zbavenie sa Lacroixa.
Mirra: Je to trochu blbina, ale hra se tak tváří.

(A z whitewolf wiki: "It must be noted though that some Vampire: The Masquerade supplements mention a Malkavian claiming to be Caine (and may even believe it) who travels around with Jack.")
Nevím jestli se to tu neřešilo, prolézat celou diskuzi se mi nechce, ale opravdu byl ten taxikář na konci samotný Kain? :)
Hlavne nezabudnuteľné je hádanie sa s dopravnou značkou o smere cesty, z toho som fakt nemohol :)
Pěkná je taky odpověď Malkaviana na otázku věrnosti:
"If you say jump, I say: Where is the cliff"

:-)
za malkiaviana (resp. -ku ) jsem hru dohrál několikrát - ale na tohle se už nevzpomínám - prostě si vzpomínám že TV s malk. mluví - možná jsem to při mém posledním hraní minul - taky se mi při mém posledním hraní nepodařilo získat ten pokoj v tom apartmánu v další části města.

tady jsem našel video: Malkavian chat with the TV guy.
http://www.youtube.com/watch?v=v4QxiCYGI ... 66D4B1FE09&index=160

taky mrkněte do sekce galerie - gameplay: je nově přidané mnou vytvořené skvělé music video / gameplay trailer - Lecher Bitch
---
další skvělá music videa na youtube:
Vampire: The Masquerade - Bloodlines (Malkavians'R'Us)
a
Vampire The Masquerade AMV - Ding

Tento poznáte? Kto hral za Malkaviana, ten sa s tým možno stretol :)

A tuna walks into a sushi bar and tells the chef "You killed my father!"
Chef says "That's my business, fish."
The tuna thinks this for a moment and says "Very well. Then I challenge you to a game of chess. If I win, you stop being a chef forever."
"And if I win?" asks the chef.
"Then you can feed me to your customers," says the tuna.
So they start to play. Now, tunas love to play chess so in a few moves the tuna has the chef checkmated. "Looks like I win," says the tuna. The chef nods and plunges his knife into the tuna's belly.
"But I won!" says the tuna.
"So did you father," says the chef.
Jack_Dark: Širší obsah by samozřejmě plusem byl, ale máme štěstí, že se autoři drželi relativně při zemi, jelikož neměli příležitost dokončit hru ani tak, jak je.
Presne tak, drvivá väčšina questov sa točí okolo zachraňovania maškarády a kamuflovania udalostí tak aby sa bežní smrteľníci nikdy nedozvedeli o existencii sveta upírov ale mysleli si že za nimi stoji niečo im prirodzené, napríklad útoku Sabbatu na mrakodrap Ventrue je v správach vyriešený ako útok teroristov. Je úplne logické, že systém nejde 100% dodržiavať, nakoľko závisí vždy od konkrétnych jedincov a ich postoja k nemu. Ale od toho práve v systéme existujú osoby ktoré maškarádu ochraňujú a starajú sa o mnohé tie vypichnuté záležitosti tak aby verejnosť nikdy nedospela k pravde. Tak ako je to napríklad v realite s UFO, existuje mnoho "dôkazov" o jeho existencii ale všetko sú len domienky a širšia verejnosť existencii mimozemšťanov zatiaľ nemá prečo veriť. Čiže celá táto výčitka mi príde tak trochu nezmyselná.
A práve drtivá väčšina questov okolo tých udalostí sa točí okolo záchrany maškarády, ktorú ohrozujú. Stále nechápem, ako by sa "zrútil celý systém" (aký systém vlastne?), keby sa maškaráda dokonale dodržovala.
1)Klany by aspoň mohli mít své zastoupení v lokalitách a plnit se úkoly přímo vzájmu a problémech klanu, a že by mezi nimi nebyla rivalita a boje o moc to si nemyslím. Nevedli by třeba otevřenou válku, ale i ve Vampires se vše točí okolo moci.
2)No a co se týká pravidel to uvedu několik příkladůspousta postav to prostě neřeší a kašla na Maškarádu i některé události to prostě bortí, vyvražděná loď, mdlá krev, festival smrti, lidojedka, lovci upírů, nemocnice, ghoulové, ta morová epidemie, samozřejmě Sabbat atd...
1) Hovoril som o univerze Maškarády (Vampire: the Masquerade). Tam to rozhodne nefunguje tak, že by klany boli nejakou obdobou mafiánskych gangov.
2) Objasni to nejak konkrétnejšie. Ktorá väčšina diania porušuje dané pravidlá? (okrem záveru v Santa Monice, ktorý je dosť retardovaný a vyplýva skôr z časových dôvodov, než že by dával zmysel v kontexte hry) a ako by ich dodržiavanie viedlo k zničeniu celého systému?
Tak Maškaráda stoji na tom že přítomnost upírů má být společnosti skryta, jenomže většina dění okolo tebe přímo právě porušuje daná pravidla, a odhalení by bylo neodvratné a zničení toho celého systému taky.
Flowerpot: S Maškarádou si zde zrovna moc lidí hlavu neláme. Kdyby to mělo fungovat podle jejich pravidel tak už to dávno skončilo fiaskem.
Je to mozne, ze mam zrovna problemy presne na rovnakom mieste, ako ked som to hral pred 7 rokmi?! Grrr, neznasam vlkodlakov! :))
Tulareanus: To je jasné, že to zmíníš. Jen mi přijde, že pokud to někdo sestřelí na základě kvalit (/nekvalit) soubojového systému, tak mu dost možná unikla některé silná pozitiva (vybrané questy).
Jab: Pokiaľ sa bavíme o obecnej rovine, tak samozrejme súhlasím. Bloodlines je každopádne pre mňa výnimočnou hrou napriek svojej nedokonalosti.
Matt: Tak stačí sa pozrieť na moje (príp. Tulreanove) hodnotenie a tak to bude asi konsenzus.
JD: Tá tvoja predstava klanov je dosť nekonzistentná s univerzom Maškarády.