Uncharted Tides: Port Royal

29.08.2019
18.02.2020
20.02.2020
21.02.2020

Otec Mary Jane je již desítky let nezvěstný, když ji kontaktuje jeden z jeho nejstarších přátel, aby svého otce vypátrala. Před svým zmizením hledal otec Mary Jane magickou loď Prokletá růže. Pátrání zavede Mary Jane a jejího nového přítele Jacka přímo do pirátského dobrodružství v Karibiku.

Uncharted Tides je klasická hidden object adventura, ve které hráč hledá předměty, luští logické hádanky a odkrývá tak postupně herní příběh. Ten se tentokrát odehrává ze dvou úhlů pohledu, Mary Jane a Jacka, které se v průběhu hry několikrát prostřídají. Protože Jack je řemeslem zlodějíček, je jednou z mechanik ve hře také vyháčkování zámků.

Hra má tři základní úrovně obtížnosti, které především ovlivňují, jak často může hráč využít nápovědu nebo přeskočit logickou hádanku. Kromě samotné nápovědy je tu také možnost využít mapy, která zobrazuje všechny aktivní lokace, kde je ve hře možné pokročit.

Jedna z těch lepších HO adventur. Jak příběhem (mělo to hlavu a patu), vizuálem (animace obličejů se dala přežít) i herní náplní (dobrý mix všeho bez záludností).

Po delší době HO hra bez bizáru. Mile mě překvapila dějová linka, kdy se dvě hlavní postavy na začátku rozdělí a hra se tedy postupně příběhově posouvá mezi Mary Jane i Jacka. Krátká přechodová animace mi přišla opravdu super, jednoduché ale efektivní. Logické hádanky měly dobrou variaci a daly se s klidem vyřešit.

Nejedná se sice o průkopnický zázrak, ale na ty 3-4 hodiny zabaví. Pro příznivce oddychových hledaček ji s klidem doporučím. Žádné záseky, příběh s nějakým smyslem pro logiku a slušná grafika.