@Richmond (09.03.2013 11:53): Že by chtěl oživit odkaz UX? U Ultimy je myslím dobré, že by šlo o online/sigle koncept (něco jako sedmičku už přeci jen čekat nelze).

Ale těším se, at to již dopadne jakkoliv. Jen mi přijde zvláštní, že někdo s dungeonem pod vlastním hradem vybírá na kickstartru (ač je to nyní asi nejlepší reklama), a tak malou částku, která nemůže v žádném případě stačit na kvalitní RPG.
@Richmond (18.01.2013 14:14): Pokud se nepletu, tak příběh Ultim je vždy jakž takž uzavřený po třech dílech. To nevysvětluje, proč míním začínat devítkou (jak Bodkin správně podotkl, devítka je tak "mimo", že to nevadí), ale vysvětluje, proč praděpodobně budu hrát pouze díly 7-9 :-)

@Drolin (18.01.2013 14:15): Když jsem s RPG začínal, tak jsem hrál prakticky pouze dungeony. Věci typu Ultim šly mimo mě, možná krom TP pohledu (tehdy jsem hrál taky spoustu FPS, takže preference FP pohledu mohla hrát roli i z hlediska RPG) i tím, že byly výrazně ukecané. S non-dungeon RPG jsem v podstatě začal až s příchodem Falloutu a až následně jsem hrál některé starší kusy typu Dark Sun nebo Summoning. Tak se stalo, že jsem zatím nedohrál žádnou Ultimu (a Drakensang, Soulbringera, QFG V, Return to Krondor, Ancient Evil, Siege of Avalon a asi sto dalších) :-)
@Bodkin (18.01.2013 14:42): Might & Magic byla vždy jen taková pohádka, tam o propracovanost světa nejde. Ultima by však byla "in depth" i v podobě beat em upu.

No, nebudu zdržovat a pusť se do toho :).
@Drolin (18.01.2013 14:39): UIX má mít dobře propracovaný svět, to u Crusaderů rozhodně nebylo. :P

A rozhodně to nebylo pět minut, ale celé odpoledne, zabalil jsem to až u ještěrů v lese!
@Phoenix (18.01.2013 14:11): Tj, těch nepřesností je tam ale dost, a to jsem hrál pouze sedmičku z klasické série :).

A jaktože si předchozí díly zatím déle nehrál? U takového RPGéčkaře mě to celkem zaráží :).
@Drolin (18.01.2013 14:04): Já právě nejsem vůbec znalec Ultim. Vlastním sice sedmičku Complete, osmičku, devítku a navíc na GoGu čtverku, ale žádnou jsem nehrál nikdy déle než pár desítek minut. Takže mám proti fanouškům série výhodu v tom, že mě devítka svojí podobou neuráží :-)
@Bodkin (09.07.2012 19:29): :)

CoM&M je hc hra pro labužníky, to kdejaký bodkin nedocení. No ale když jde o srovnání hratelnosti mezi rpg hry, tak je Ascension lepší jak Witcher, NwN a podobné (ale ne o moc). Každopádně když jsem za tuto hru dal již 90kč a mám i hintbook, tak ji musím jednou dokončit :).

A hudba je top notch.
@Bodkin (09.07.2012 18:13): To se jen tak nedočákáš :). Tohle bude pro ně největší oříšek na bezchybný chod na sedmičkách. A jo, od Regretu se v Originu docela poučili co se ovládání týče.
jak tak koukám všeho moc škodí :D a ultima 9 je toho asi jasným důkazem :D
Ps: zde se to jen mě že hlavní hrdina se pohybuje tak, jako kdyby si nadělal do spoďár?
Ono to bude tím, že byly tak špatné, že další díl by bylo příliš rizikové vytvářet.

Třeba LoL 2, Ultima VIII a MaM VIII nejsou také žádné extra hry, ale vyložené propadáky to nebyly, aby se nezkusilo štěsti s pokračováním.

@Bodkin (30.05.2012 09:12): Ha, chtěl jsem si zahrát Pagan, UU1/2 a Ascension - nyní si raději zahraju VII. znovu :).
@Bodkin (30.05.2012 09:12): hehe... jo, Ultimu IX jsem vždycky chtěl vidět v akci... čím to, že tyhle finální díly zavedených mnohadílných herních sérií se ve většině případů tak hrubě nepovedly? Lands of Lore III, Ultima IX, Might and Magic IX, King's Quest VIII... že by tomu Wizardry 8 ušlo jen díky tomu, že vyšlo o pár let později?;)