Tropico 5

07.11.2014 X360
28.04.2015 PS4
24.05.2016 XOne
Haemimont Games
Již páté pokračování budovatelské série Tropico vás znovu přivádí do pozice diktátora, ve které budete budovat svůj vlastní stát. Hra vás postupně provede od období kolonizace, přes obě světové války, studenou válku až k současnosti. V jednotlivých obdobích záleží jen na vás, ke kterým světovým velmocem se přidáte a ovlivníte tak další směřování vašeho státu. Jako vůdce rozhodujete o osudu vaší země, určujete zákony a nastavujete pravidla.

Jako poprvé se v sérii objevuje hra více hráčů spolu s kooperativním módem až pro 4 hráče. Každý z hráčů dostane svůj ostrov a může spolupracovat s ostatními nebo také nemusí.

Čau, mám problém s hrou na steamu - Tropico 5. Když hru chci spustit, tak vyskočí černá obrazovka, slyším hudbu, pak to spadne na plochu,…

Tato hra není nic více, než datadisk Tropica 4. Neobsahuje moc nových funkcí a je téměř totožná jako Tropico 4.. Až na kampaň.