@Say (19.03.2015 16:07): Že to říkáš zrovna ty, když sem často postuješ screenshoty tweakovaných grafik do aleluja :) Rozdíl mezi 30 a 60 FPS je prostě dost velký. Ne že by 30 FPS bylo nehratelné nebo bránilo dobrému zážitku, to nikdo netvrdí.
@Say (19.03.2015 16:07): Jaký lagy pořád?

"vyšší zátěž na GPU"

při hraní her ti vadí větší zátěž na GPU? wut?

"teploty"

to samý.... U stoláku se snad se slušnym chladičem nedá dostat přes nějaký zásadně vysoký teploty. Já mam notebook s 7970m, hraju na něm třetím rokem a teploty kolem 90-100 stupňů jsou normální a grafika funguje stále velice dobře. Samozřejmě to topí a hučí, ale to je daň za mobilní výkon.

// a předpokládám, že dnešní desktop karty a chladiče už jsou dostatečně tiché
Hra většinou je jedna MainLoop, která běží pořád dokola (Dokud nedostane exit Input) a Kontroluje Input od hráče, Přepočítání všeho co se událo na obrazovce a jeho překreslení. Takže když si to valíš 30 FPS, tak tahle main loop projede 30 krát za vteřinu a nejen že to vykreslí, tak i příjme údaje. Pokud tedy jedeš 60, tak to celé proběhne šedesátkrát, tudíž tvůj input se zaregistruje 2x rychleji - je to sice zlomek vteřiny, ale je tam menší lag mezi inputem a tím, že se to na obrazovku vykreslí.

Některé hry/enginy pak dělají psí kusy, aby to nebylo tak navázané, ale takhle to prostě funguje docela 'bez problémů'.
@orromis (19.03.2015 15:35): Tohle je hodně nic neříkající.

Tak u RTS rozhodně.
Třeba já jsem z 60fps stále u vytržení, jak u televize, tak u her, přijde mi to fascinující a krásnej obraz... a pak přijdou známý a "to je nějaký rychlý, to je jak nějakej dokument" :D
@Say (19.03.2015 14:59): 30 FPS už je fakt málo, mám taky 660 OC a Zaklínače 2 hraju skoro na max detaily a FPS mám 40 - 50, při těch 40 už člověk pozná, že to není úplně ono, 60+ je ideální.
Tak popravdě každý jsme asi jinak náročný .. mě do full HD nestačila ani 970 dokud jsem nepořídil g-sync. Nepotřebuju hrát za každou cenu na ultra + vyhlazování, ale tearingu,stuttering je bez g-syncu otřesný ve většině hrách ... je úplně jedno, jestli hraješ na + 60 fps nebo kolem 40 všechno je pro mě nehratelné ... Pokud jsem schopný udržet stabilních 60 fps s v-sync, tak není problém, ale u moderních her typu DA:I a pod je to problém.
@Say (19.03.2015 11:46): Tak 660 už je dnes opravdu málo ... Každopádně pořád má celkem slušnou prodejní cenu za předpokladu, že tam bude ještě málo něco ze záruky. Myslím, že za 2,5 - 3 by se prodat dala. Přijatelný a znatelný upgrade by byl na 960, která sice není žádný trhač betonu, ale pokud by si prodal 660, tak by se podobný upgrade za 3,5 tis vyplatil.
30 fps je opravdu hodně málo a především na PC ... to musí bejt utrpení.
W3 je snad první hra, která mě tak nějak nutí přemýšlet o uprgadu GPU... 660 OC je sice v minimu, ale rád bych měl 30FPS stabilních. Jenže nevidím pořád žádnou alternativu za rozumný peníz. Dokonce po roce od koupě se stejná GPU prodává o pětikilo dráž. WTF? To bych snad mohl prodat za nákupní cenu=D
Stáhl by si Geralt Witcher 3 ze Steamu, Gogu, koupil by si to v obchodu nebo by hru nikdy nehrál? A co by si asi myslel o hraní počítačových her? Házel by na ně neutrálně bobek? Přeci jen, meč nosí na zádech a všichni ostatní u pasu...
@Paul (18.03.2015 22:37): Do řiti s tím FXAA=/

"Besides, players on all platforms will be able to (optionally) state their previous choices during a scripted scene in Vizima."
To se mi líbí.

"Geralt is neutral and does not join any faction. Of course, he sometimes has to make choices that somehow shape the world, but he never binds himself to any faction."
Taky líbí.
pěknej novej screen

pěknej soupis FAQ

Pěkný interview s marcinem
http://www.ibtimes.co.uk/witcher-3-inter ... game-thrones-1492540

Stories are waiting for you practically around every corner, no generic, randomly generated stuff, everything's done by hand.

A total contrast to the typical "sign-post NPCs" that ask you to fetch 10 wolf pelts and give you an old family heirloom they just happen to have in their pocket in return.
@Walome (08.03.2015 17:12): Víš, ono je to docela fajn dívat se na klidné scény po záplavě těch rádoby epi(lepti)ckých záběrů assassinů, gtaček, battlefieldů apod. Ten klidně mě vyloženě láká (típat screeny a hrát ofc).
Nový gameplay geniální. Minimum skriptů, slow-mo (něco, o čem si můžou MMO nechat zdát), krásné nasvícení, návrat k vesničkám z Witchera 1... Tohle bude chtít dovolenou tak na dva týdny až to vyjde=D
a neco me rika ze to je diky tomu ze si to Microsoft zaplatil aby to jelo na PC mizerne jak na konzolach ale jak rikam muj osobni nazor
Proklikal jsem si to nové gameplay video, a krom toho že se po něm a obzvlášť po dohrání dvojky teď těším jak blázen... tak je mi skoro i líto že ji budu hrát zase v polštině. Geraltův přízvuk je ohavný, ale Charles Dance jako král, to je moc pěkné :)