@kuler91 (01.06.2015 15:21): Odpověď na Skellige - Už jsem na Skellige dobrejch 25h a to jsem udělal jedinej úvodní hlavní quest, asi 4 vedlejší úkoly, sehnal jsem si krásnou medvědí zbroj a hlavně jsem objevoval ostrovy a chodil po otazníkách, v questlogu mám nasbíráno úkolů tak na dalších 30h jen ze Skellige, ale je fakt, že mě vše trvá dlouho a často mě to svede někam na toulky, tahle hra je obrovská :)
@kuler91 (01.06.2015 15:21): No, třeba - a to nejen - co se týče prvků jako boj na koni (stejný jako modovaný skyrim, tzn. defacto nefunkční) nebo plavba na lodi (motorový člun) jsem si přeci jen představoval něco víc, ale vcelku je to prostě paráda. :)
Ten kód na Witcher 3 ke grafikám se skončil prodávat včera? Si dělají...
@kuler91 (01.06.2015 15:21): +1, i má očekávání to předčilo, a to už tak byly neskutečně vysoko.

ad. Skellige - Byť je to srovnatelně menší mapa, než Velen, rozhodně si myslím, že taková další padesátka se tam strávit dá.
@Adieu (01.06.2015 14:49): Souhlasím :). Po 45 hodinách hraní můžu říct, že je zatím nejlepší a nejzábavnější singl, jaký jsem kdy hrál. Celkem často si říkám, jak tohle mohli proboha za ty 3-4 roky stihnout. Pořád mi prostě nejde do hlavy, jak je možné něco podobného v porování s konkurencí za tak krátkou dobu udělat ...
Je opravdu neskutečné, jak do W3 dokázali vdechnout život. Tohle není typické rpg, kde člověk na každém rohu zakopává o potvory, není to o grindu, ale všechny je dotažené do posledního detailu a výsledek je opravdu ohromující a je vidět, že veškeré sliby dodrželi a řekl bych, že dokonce W3 předčila očekávání.
Jediné čeho se bojím, že po dohrání witchera mě žádná hra nebude bavit :D
Za poslední roky jsem se u většiny her musel po x hodinách hraní přemlouvat, abych hru nakonec vůbec dohrál a to se týká většiny her - alien,gta 5,DA:I a podobně, ale u w3 je situace úplně jiná a přeju si, aby nikdy neskončil, protože se i skoro po 50 hodinách bavím pořád stejně, jako když jsem hru pustil poprvé ... :)

Otázka na ostrovy Skellige - Za chvilku se chystám do Skellige a zajímalo by mě, jestli je +- herní doba strávená na ostrovech srovnatelné s velenem .
Achjo, to je tak super hra, že se od toho pomalu ani nelze odtrhnout. Marně vzpomínám, kdy mě singleplayer tak bavil. Sice je to teda hodně slzavý údolí - nic se nemůže obejít bez nějakýho mordu -, ale ty questy, detaily, dialogy (svojí kvalitou, nikoli možnostmi) jsou čirá radost.
@Paul (01.06.2015 12:14): Super, dík, na to mrknu.

@Redfield (01.06.2015 11:44): Já mám právě taky 770 (ještě nějakou OC verzi), což je oficiálně uváděno jako "doporučená" grafika. Samozřejmě těžko říct, co přesně "doporučená sestava" znamená, ale člověk by tak nějak myslel, že to znamená FULL HD na max na 60FPS :-D. Ale 30 se taky dá, třeba se to ještě vyřeší pomocí těch driverů...

Hrajete tu někdo na Keplerovi (nvidia 600s a 700s)? Prej maj tak špatnej výkon, až to údajně vypadá na nějakou sabotáž ze strany nVidie, i když tomu se mi nechce moc věřit.
Je teda fakt, že 1.04 je docela problémový. Hra mi sice nespadla ani jednou, zato se mi však už několikrát stalo, že se nějakým způsobem pokazily efekty (například FOV se nastavilo na nějakou nesmyslnou hodnotu a vše vypadalo jako cesta ponorkou po mořském dně). Vstup do menu a návrat do hry to však spraví. Plus teda to XP za questy - to docela podělali, leč mého savu se to nedotklo.

@Borghal (31.05.2015 08:53): Obecně můžeš prodávat kožešiny, - ty se dají velice snadno obstarat. Pak samozřejmě knihy a veškeré zbraně které nechceš. Harampádí jako zlaté prstýnky a podobně taky klidně prodávej. Kraftit nebudeš až tak moc a když už něco budeš potřebovat, tak to většinou jde koupit. Rozhodně si ale nechávej sajrajt z monster jako jejich hlavy, jazyky a podobně - to z nich padá hodně náhodně a nejde to (myslím) nikde koupit. Shánět to až když to potřebuješ je hrozný vopruz. Pamatuj taky, že když máš třeba jazyk z Drownera a potřebuješ na výrobu něčeho "jazyk z monstra", musíš ten jazyk Drownera "rozložit" na sliny a jazyk :D

Doporučuju věci kraftit hned jak je můžeš kraftit - tzn. když něco chceš, vydej se zrovna na to nasbírat suroviny. V pozdějších částech hry už se ti k tomu nebude chtít vracet a hromada věcí pak bude mít své vylepšené verze, které dokáží být velice užitečné.

Taky doporučuju si splnit hledání pokladů (resp. zaklínačskou výbavu) hned jak je dostupná a později ji vylepšovat hnedka jak na to máš level.
@pajmič (31.05.2015 19:48): no jak jsem psal, může to být na nestabilitu citlivější než GTA. Modrou smrt by stabilní PC házet neměl v jakýkoliv hře. Ale co, snad ti to patch vyřeší.
@Paul (31.05.2015 19:31): Nestabilní asi těžko. Hraju to souběžně s GTAčkem, se kterym problémy nejsou. Od verze 1.04 s tím mám problémy. Modrou obrazovku jsem naposledy měl u Shadow of Mordor......radši si počkám na další patch.
Taky mi hra zamrzne jedině, když přetaktuju GPU. Bez toho mi to nespadlo ani jednou.
Výborně...takže ta hra mi přestala padat. Ted mi rovnou crashne celej kompjůter. Co mě čeká dál? Jen čekám, kdy mi Geralt vyleze z monitoru a nasadí mi dekapitaci ze svého věrného, zabugovaného oře :D
Pro ty, kteří už kvestí v Skellige - Lord of Undvik - taky máte tenhle quest naprosto buglej? Markry mimo, stopy mimo, objectives mimo...na mým konci se to momentálně věru nedá dokončit.
Funguje to tak, že questy který jsou šedý v logu, tak jsou o 6 levelů či více níže než Geralt, tak za ty nejsou XP.

Ten bug způsobuje že i za některý questy který šedý nejsou, nebyly dány XP.
Sám jsem na ten bug narazil u hlavního questu. Tak jsem to vyřešil tak, že jsem šel dělat sidequesty a contracts a prozkoumávání (za to všechno jsem XP dostával správně), až jsem se dostal na takovej level že jsem 6 levelů výše než ten main quest....

takže za něj opět nedostanu XP. Ale tentokrát designem, ne bugem :D

Zítra by to každopádně mělo být opraveno tak či tak. Ten bug vypadá na papíře dost strašidelně, ale v praxi nijak důležitej dopad nemá.
@J_K (31.05.2015 17:21): Questy davaji obecne mene xp, pokud jsou mimo tvuj lvl.. ohledne tohoto jsem si nevsiml zadny zmeny s zadnym patchem (v tom smyslu ze by se v poslednim neco zmenilo)
@J_K (31.05.2015 17:13): Cetl jsem o tom, ale mne to funguje rekl bych. Nektery hlavni questy teda nedavaj zadny xp? Ja dostaval za vsechny..

[neexistující příspěvek]: Fakt? Kdo se prokecl? Asi jsem to zmeskal
By mě zajímalo, kdy vyjde ten další patch, co má opravit to expení, co zadrbali 1.04. Jsem si dal raději o víkendu pauzu kvůli tomu, abych o ně zbytečně nepřicházel.
Mate nekdo 30-40 lvl? Mam 35 a zajimalo by me, jak dal treba do 40. Momentalne nemam zadnej quest, ktery by odmenoval normalni davkou xp. A samozrejme nechci delat jen to, ze budu hledat vyssi lvl hnizd a odpalovat je :D
Pánové, 5a mě vyděsil s tím Geraltem-moralistou, jak to tedy je? Já jedu Witcher maraton, tj. všechny knížky a všechny hry, ke trojce se dostanu až za dlouho, ale pokud z Geralta udělali nějaký trapný sluníčko, tak se naseru. Jasně, víme, že Geralt většinou nakonec udělá tu "správnou" věc, ale cestou si hraje na pořádnýho neutrálního tvrďáka, je to tak i tady? Respektive je tu možnost té volby?

Mám totiž teďka za sebou pár her, který vyloženě nutí hráči politicko-sociální názory vývojářů, tak mám trochu strach, jestli to není nějaký moderní trend.
@pipboy (31.05.2015 08:20): Tak s tím problémy nemám... prodávám jen zbraně/zbroje a to ještě jen kovářům. Level 7 a peněz vždycky mají dost. Možná že na pozdějších levelech dropují dražší věci a obchodníkům peníze nestačí, ale zatím jsem s tím problém neměl.

Vadí mi, že nevím co si můžu dovolit prodat, abych později nezjistil, že to potřebuju ke craftění. Tak to řeším tak, že neprodávám žádné suroviny ani bordel na rozložení. Beztak to vykupují za směšné ceny: inventář mi řekne že kůže za 140, obchodník mi za ni dá 20. Geralt o nějakém smlouvání o ceně asi v životě neslyšel (což je divné když o svých cenách smlouvat může :-)).

Jenom by mě zajímalo jestli někdo vykupuje knížky za jinou cenu než 1-2, to je fakt trapné.
Dokud jsem neprisel do Novigradu, pravidelne jsem se s penezma dostaval k nule a jen vyjimecne jsem nastradal pres 1k.

Ale pak se to zacalo hromadit a na Skellige jsem odjizdel s 15k+. Jednu chvili jsem mel pres 17k a i kdyz jsem na Skellige snad i po vetsim nakupu receptu klesnul pod 14k, nemyslim ze s nedostatkem penez bude jeste nekdy problem.

Co je trochu problem je prodavani veci. Obchodnici maji relativne malo penez a jeste clovek musi hledat takoveho co danou vec koupi...
Tak po 60 hodinách a na 19 urovni to vypadá, že se do Skellige jen tak nedostanu:-) Včera večer že dodělám poslední ukol (v zelene barvě) kabaret a ejhle na to navazuje další hříšná těla, hříšná... tři hodiny v řiti, další uroven a odemkne se mi (zezelena) dvě zakazky a čtyři vedlejší ukoly:-)

K penězum: mám 12 000 korun a nevim co s nima, nechapu proč maj bardove snahu shanět pujčku.-)

Se mi nelíbí ten diablovsky model. Ideal byl v zaklínači 2. Nepotřebuju za jednu uroven měnit dva meče ani nechci neustale je nachazet a porovnavat. Nekdy mín znamena víc. To platí i o zaklínačskem smyslu, ne že by mi vadil, ale někdy si připadám jak pes.
@aaaaa (31.05.2015 01:54): Mno, mezi sbíráním karet, opravováním zbroje, kupováním diagramů a občasného dokoupení craft surovin se mi ty peníze docela točí teda... Spoustu diagramů si ani dovolit nemůžu, když stojí 500+.
@Say (31.05.2015 01:01): Je to zacatek hry.. Pozdeji je to s penezi spise naopak. Mnozstvi vykricniku zalezi podle precteni tabule. Jinak ten lvl by asi i odpovidal, ale urcite jsi tam neudelal vsechno..
@Say (31.05.2015 01:01): Řekl bych že celkem jo, Já měl tuším level 5. Income se ale zlepší a řekl bych, že v tomto ohledu je to klasické RPG... za chvíli nevíš, co s penězi :)
Je na mapě něco zajímavého mimo vykřičníky? 4 lvl, první mapa prošmejděná snad kompletně, 450 orénů a nejsem schopen si koupit smaragdový prach na ukování zaklínačského stříbrného meče, protože si musím zbroj furt opravovat. Ten income je vážně nízký. Ale i income XP je dost nízký. Je normální mít 4 lvl při opouštění první vesničky?
@Borghal (30.05.2015 23:41): Naprosto souhlasím! Opotřebování zbraně není ve hrách nikdy zábava, ale všichni to tam furt cpou a já nemůžu přijít na jediný důvod proč! Na druhou stranu s penězi jsem tedy potíž ve hře nikdy neměl. Mám 14k a nějak to neubýva. Je ale pravda, že jsem ve Velenu dost poctivě vyzobával ty otazníky. Mě spíš přijdou směšné ty výhry ve gwintu. 10 korun? Vážně?
@Borghal (30.05.2015 23:41): Aha :-)
Tak to bych doporučil právě pár těch "Witcher contracts" udělat, ze začátku je to Geraltův hlavní income a tak by ostatně i mělo bejt imho.

Co se týče opotřebovávání tak mám nahráno 45h a za tu dobu sem musel vybavení opravovat 3x asi sem měl kliku na loot a měnil věci dostatečně rychle. Zábavného na té mechanice nemá být asi nic, ale vývojáři to používají pro lepší balance herní ekonomiky.
@aaaaa (30.05.2015 22:30): U-huh. A kolik dalších grafických karet má tento problém?

@Borghal (30.05.2015 22:58): Já teda jsem neustále několik tisíc v plusu. Kromě teda toho bodu kdy se naskytne příležitost kupovat velké runy - pak prachů není nikdy dost :D
Na kraftění a opravy jsem nikdy neměl nedostatek, nehledě na to, že neustále mám v inventáři plno opravovacích kitů. Geralt sice dostává za práci relativně málo, nicméně těch pracovních příležitostí je více než dost. Když do toho prodáváš bordel cos nasbíral, občasné poklady a podobně, tak snad ani nejde nemít dost peněz. Nezapomeň se taky jednou za čas stavit v bance a rozměnit si cizácké prachy.
@MikeKing (30.05.2015 23:35): Evidentně. Já totiž jsem ve Velenu :-) Zatím jsem za práci dostal myslím max. tak 60 (kontrakty nemyslím to, co hra označuje jako "Witcher contract", ale cokoliv kdy Geralt zabíjí za peníze).

Jiinak mě neštvou ani tak ty peníze (to mi prostě přijde divné z hlediska logiky světa), ale přijde mi otravné, jak často to musím řešit. Nemám tuhle mechaniku ve hrách rád, ještě jsem nehrál hru, kde by na tom bylo cokoliv zábavného.
@Borghal (30.05.2015 22:58): "Za kontrakty..." Proč ten plurál když si zatím evidentně splnil jen ten jeden kontrakt v prologu? :-)

(protože za kontrakty ve Velenu Geralt dostává kolem 200-300 korun což rozhodně málo není.)
@Borghal (30.05.2015 22:58): Mne postacil na opravy loot. Myslim tim ty repair kity. Nasbiral jsem jich behem gameplaye dost. Musis vice putovat, vice lootovat :) a jinak se to da i nacraftit. Co se ale tyce financi, mel jsem ke konci hry 15k a nemel jsem s tim co delat.
Existuje nějaký způsob jak vypnout/zpomalit opotřebování zbroje a zbraní? Cheat, trainer, debug console, whatever... Je to skoro stejně odtravné jako to bylo v Dead Island.
1) Opravit to u kováře kolikrát stojí víc než za kolik se dá stejná zbraň prodat/vyrobit
2) Opotřebovává se to strašně rychle, po hodině bloumání krajinou 50% výdrže v háji. Sekám maso, ne železné těžkooděnce, to má Geralt meče z marcipánu?
1^2 => Bojem se základními nepřáteli člověk přichází o peníze. Loot má menší cenu než opotřebení zbraně.

Ono vůbec ceny jsou na hlavu padlé. Za kontrakty Geralt bere tak málo, že by si za to ani použité vybavení nezaplatil, natož aby byl s penězi v plusu. Rozložit věc na součástky stojí víc než ji prodat, koupit meč stojí podobný peníz jako nabroušení...