@Richmond (16.08.2014 08:20): Na fóru jeden z designérů psal že na tom pracují už dlouho, znělo to jako v řádu let. Docela jim věřím že si na tom dali záležet, když už to má být ve hře i v reálu (ikdyž jen pro xbounery).

@LIUWIL (16.08.2014 08:27): Co chtějí MS/Sony/obchody je pro mě jako zákazníka irelevantní. Já platím 5 litrů za hru, co nebude obsahovat všechen obsah. To mě na tom vadí.
Rušit předobjednávky nebudu, ale budu doufat že tohle není začátek trendu kdy se z CDP stane jen další herní byznys typu Activision, jejichž kejkle s exkluzivitama v Destiny jsou ještě mnohem víc opovrženíhodný.
Hra je na všech platformách stejná. MS a Sony vždycky chtějí nějaký exkluzivní obsah, zrovna tak jako obchody kvůli předobjednávkám. Myslím, že různé limitky je hodně dobrý kompromis.
@Paul (16.08.2014 07:48): No nedovedu si představit, že by Poláci dali tolik času přípravě/testování kvalitní karetní hry. Kvalitní karetka se "dělá" aspoň 2-3 roky, tohle bude rychlovka. Něco jako když dávali karetní hru k té krabici se všemi Civilizacemi.
@7c (15.08.2014 22:44): Jestli někdo něco používá/rozbaluje nebo ne je individuální. Pokud ta karetní hra bude kvalitní, tak bych jí prostě uvítal. Když už dávám CDP 5 litrů za hru, tak by se mi líbilo kdyby tam bylo všechno.
@Paul (15.08.2014 17:00): No nevím, nějak jsem nabyl dojmu, že sběratelé CE ty edice stejně ani nerozbalují, natož hrají, takže pro normální smrtelníky to až taková ztráta není, ne? Neměli by se fanoušci CDP spíš radovat, že vývoj DLC či dalších opravdu přínosných věcí, které budou mít zdarma, budou financovat zákazníci Microsoftu koupí "tretek" jako jsou nějaké karty?

Z vlastní zkušenosti - nějaké CE vlastním, a použil jsem z nich jen ty věci, které jsou využitelné v elektronické podobě (kódy, slevy, atd.).

Na druhou stranu je fakt, že většina lidí (hráčů) moc racionální není, takže doufejme, že tenhle krok marketing trochu zvážil :)
@Paul (15.08.2014 17:00): Hm, to bych se k tomu postavil tak že bych koupil Xbox sběratelku a verzi pro PC hledal v pirátské zátoce... jako by už tak konzolové hry nebyly dražší než PC.

Nicméně já naštěstí patřím k lidem co kupují hry až teprve když jsou v rozumné ceně kolem 500Kč, takže mě sběratelské edice nikdy netrápily :-D
Tak nám CDP oznámilo že ve sběratelce na Xboune bude oproti PC/PS4 verzi ještě fyzická verze ingame karetní hry a látková mapa.
Nemůže už Microsoft zkrachovat ? A shame na CDP že do tohohle šli. Pěkně jim to pokazí reputaci, zaslouženě. Tohle se prostě nedělá.
@Walome (15.08.2014 08:36): A co by sis představoval gameplayově "při novém" ?

If it ain't broke, don't fix it.

A souboje ve dvojce troku broke byly, a tady vypadají mnohem lépe, takže supr.
Jsem úplně zapomněl, že už je tu vlastně trojka.

Graficky je to fajn, gameplayově vše při starém.
@orromis (18.07.2014 10:09): co ti nedává smysl? Prostě Steam má features který GOG nemá a který rád využívám, ale zároveň chci plně podpořit CDP a koupit si hru u nich.

A právě díky jejich free Steamworks politice se steam tak prosadil. Valve je chytrá firma.
@Paul (18.07.2014 09:40): eh? Klídek. Neříkám, že GoG je nejlepší a vím, že to je subjektivní, jen mi ta vaše diskuze nedává smysl. Prostě hru koupim, stáhnu a hraju ne?

Jestli to Valve dělá aby šířilo steam tak okay, to zní pochopitelně (ale pochybuju, že to potřebují).
@orromis (18.07.2014 08:33): nebaví mě se dokola opakovat. Prostě to ber jako fakt, Valve to dělá protože tím svůj ekosystém dál šíří. HumbleStore taky u spousty her nabízí SOUČASNĚ DRM-free verzi i Steam klíč a nikdo se nad tím nepozastavuje.

Jestli ti víc vyhovuje GOG je tvoje subjektivní preference, ale o tom jsme se nebavili. Kdyby GOG Steam klíč nabízel tak ty bys ho využívat nemusel.
Mě teda přijde rozhodně lepší GoG - stáhne se jednoduchá instalačka, nemusím updatovat žádnou 3rd party blbost, při hraní na mě nevyskakují achivementy a ještě často GoG nabízí ke stáhnutí bonusy, které na steamu prostě nedostanu.

Osobně ale nechápu, proč by mělo Valve generovat klíče CDP, aby mohli dávat se zakoupenou GoG verzí i steam verzi - Valve z toho nic nemá, ale CDP nebude platit za Valve serverovou infrastrukturu. Bylo by mi divné, kdyby si CDP mohl generovat klíče do nekonečna. Řekl bych, že nějaké volné klíče jsou spíš předmětem smluvní dohody.
@Matthew.J (17.07.2014 21:17): Jaká jednorázová akce ? W1 a W2 akce trvá stále. Tady si můžeš steam nebo jakoukoliv jinou verzi stále redeemnout:

Tím "It was a one time action" neměli na mysli že to byla jednorázová akce, ale že to byla prostě spešl akce pro ty dvě hry, a že si zatím nemáme dělat naději pro trojku. Ale zároveň nic nevylučují. Prostě oznámení o ničem, nic nepotvrdili ani nevyvrátili.
Já taky moc nestojim o gog verzi. Vadí mi jejich systém instalátorů. Na steamu mám 90% her. Pokud gog zavede nějakého podobnéh klienta fajn, ale ani o dalšího klienta nestojím. Steam klíč by se prostě sakra hodil...
@Matthew.J (17.07.2014 19:49): Dobře, Semi to možná popletl, ale ta otázka byla postavena jasně - ptal se, jestli ke GOG verzi dostane Steam klíč. A ne, nedostane. Což je škoda.

O W3 nemluvíme protože tam není moc o čem mluvit, zatím neoznámili jestli tu akci udělají nebo ne.

Ano, vím to jistě. Kdybych to nevěděl jistě, tak to netvrdím. Osobně nemám rád když lidé tvrdí něco co není pravda (ať už záměrně či z neznalosti), takže se toho sám snažím vyvarovat. Steamworks jsou naprosto free, a Valve to dělá záměrně, protože právě díky této politice dnes Steamworks využívají stovky studií. Valve si to nechává líbit velice rádo, oni sami si to takto vymysleli.

Jinak do steamu si samozřejmě nonsteam hry přidávám, i GOG hry. Ale není to ono, raději bych to prostě měl na steamu přímo.
@Paul (17.07.2014 19:38): "I Semi níže se ptá, jestli k verzi na GOGu dostane Steam klíč. Kdyby ho dostal, tak by měl důvod tu hru koupit na GOGu, protože by dostal jak DRM-Free verzi (kterou třeba ani nechce), tak Steam verzi (kterou chce). A CD Projekt by vydělali, protože by si hru mohl koupit na GOGU a CDP by dostali 100% Semiho peněz, a ne jen 70%, když si jí koupí na Steamu (protože chce steam verzi)."
Kdes vyčetl, že chce steam verzi? A ptal sa "jako to bylo s W1W2" takže to jenom popletl.

"Tos mě asi nepochopil. Pointa je, jak píšu už poněkolikátý, že když člověk koupí GOG verzi, dostane JEN GOG verzi. Zatímco když koupí Steam verzi, dostaně OBĚ verze."
Moment... myslel jsem, že mluvíme o W3.

"Já fakt už nevím jak to vysvětlit aby to bylo pochopitelnější."
:D já to vidím úplně stejně.

Jinak víš jistě, že si gog može zadarmo vygenerovat libovolný počet steam klíčů a ty pak prodávad na GOG společně s hrů zadarmo? Já nejsu odborník a neznám jejich vzájemné obchodní podmínky, ale přijde mně to velice nefér vůči steamu a jako neco co by šlo proti steamu a co by si valve nenechalo jenom tak lůbit.

Jinak ani já bych asi Galaxy nepoužíval, ale začal bych používat steam overlay na GoG verzi hry, kdyby u mňa neco takového mělo smysl.
@Matthew.J (17.07.2014 17:10): Samozřejmě že nabídli GOG verzi všem vlastníkům jiných verzí aby přivedli lidi na GOG. To je snad jasný a nijak jsem to nerozporoval.

Vzhledem k tomu, že Steam klíče CDP nic nestojí, tak prostě nevidím důvod proč je nedávat. Lidé by měli o důvod víc kupovat hry na GOGu.

"Ale to ani náhodů. Steam verze je jiná než GOG. Steam má komunitní služby a GOG je DRM free bez jakýchkoliv pro nekoho zbytečných procesů. Navíc už tady (na DH) myslím kdosi řešil, že steam overlay sa dá používat aj pro nonsteam hry a že to běžně dělá."

A přitom na tom CDP tratí, protože dostanou jen těch 70% místo 100% utržený částky, kvůli podílu pro Valve.

Já fakt už nevím jak to vysvětlit aby to bylo pochopitelnější.

@Lario (17.07.2014 19:13): No ale vtip je právě v tom, že si v podstatě konkurovat nemusí. GOGu může být jedno že lidé používají Steam, pokud si budou kupovat hry na GOGu a dávat peníze jim. Nyní je to tak že si lidé co chtějí Steam verzi MUSÍ koupit Steam verzi.
Přitom kdyby GOG ty klíče volitelně dávali, tak by si mohli kupovat GOG verzi, dávat peníze GOGu, a přitom si využívat výhody steamu.

Jasně že Galaxy budou asi dobrá věc, ale já třeba moc zájem o další klient nemám, Steam mi stačí a nabízí toho tolik, že bude Galaxy trvat roky než ho dožene (třeba i bigpicture mode a spousta dalšího).
@Paul (17.07.2014 16:15): Na Humble Bundle jsou pro některé hry i klíče na GOG.

To s těmi Steam klíči je hlavně záležitost konkurenčního boje. GOG se proti němu hodně vymezuje a tak, kdyby je přidal, by pro spoustu ztratil tvář.
A navíc GOG ještě tenhle rok spouští svého klienta Galaxy, kde bude autoupdate, přídávání přátel a pár dalších věcí, kterými se přiblíží Steamu.
@Paul (17.07.2014 16:15): To je nesmysl... Funguje to přesně naopak. Oni nabídli GOG zálohu těm kdo už měli steam verzi aby přivedli uživatele steamu aj na GOG. U W3 to už nebude, protože chců aby lidi kupovali z GOG, kde bude nejspíš výhodnější cena. A možná to po čase znovu udělajů ze stejného důvodu. Myslel jsem, že to mosí byt každému jasné.

A opravdu? Firma bude rozdávat neco co podpoří částečně konkurenční firmu, protože to lidi chců? Nic zarážejícího ti na tom nepřijde?

Rozdávat klíče jenom kvůli PR obrazu hodných hochů (který už majů, protože to CDP je) mně nepřijde jako skvělý nápad.

(DRMfree warriors nesůvisíja s tím, že CDP nebudů rozdávat steam klíče k GOG verzi. Je to takový nesmysl, že to nebude existovat ani ve fázi návrhu nekde na fóru a DRMfree warriors sa tak nedostanů ani ke slovu.)

"Ergo, Steam verze je lepší (nabízí víc) než GOG verze."
@Matthew.J (17.07.2014 11:12): Protože to třeba spousta lidí chce ? Prostě teď je situace taková, že když si člověk koupí na Steamu Witcher 2, tak k němu má zdarma i GOG verzi.

Když si koupí GOG verzi, tak steam verzi nedostane. Ergo, Steam verze je lepší (nabízí víc) než GOG verze. Takže spousta lidí si dneska raději koupí hru na steamu, ikdyž by třeba chtěli podpořit CDP a koupit si to u nich na GOGu.

A DRM-free warriors jsou reálná věc, když člověk na GOG fóru nadhodí že by nebylo od věci aby GOG poskytoval i PLNĚ VOLITELNÉ steam klíče ke svým hrám (klíče které by nikdo nebyl nucen využívat, a klíče kterých může CDP generovat zdarma nekonečno), tak se tam na něj sesypou jak mouchy o tom že "by to bylo proti filozofii GOGu", což je ale nesmysl dokud by GOG prodával plně DRM-free hry a ten steam klíč byl jen volitelný bonus.

Já třeba Steam používám rád, líbí se mi jeho funkce (workshop, auto updates, overlay, friends..), a steam verzi TW3 bych chtěl. Takže kdyby mi ke GOG verzi, kterou jsem si již předobjednal, dali i Steam klíč, jen bych to uvítal. Nevím co je na tom nepochopitelného.

Koneckonců na humble indie bundle taky člověk dostává za jedny peníze DRM-Free verze, i steam klíče, a občas třeba i desura klíče.
@Semi (17.07.2014 00:46): bylo to naopak. Ke steam verzi byla GOG verze. Ale k GOG verzi nikdy steam klíč nedávali, protože by se DRM-free warriors rozbrečeli.

Osobně bych steam klíč uvítal, ale nečekám že ho začnou dávat.
@Semi (17.07.2014 00:46): Odpověd Will I be able to redeem a backup copy of The Witcher 3: Wild Hunt on GOG.com?

The backup program for The Witcher 3: Wild Hunt is not planned any time soon, for sure not around release time. It was a one time action for The Witcher and The Witcher 2: Assassins of Kings. It might happen sometime in the future, but, currently, it's not in our plans.

Pokud tě zajímá více tak https://secure.gog.com/thewitcher3/en#tw3-faq