Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

< >
@Walome (24.10.2018 06:53): pamatuji, jak kamarádka říkala, že jede na nějaký con. kde bude Sapkowski. Je ohromná fanynka zaklínače, ještě před hrami. Je to člověk, co mi asi nejvíc tloukl do hlavy, ať si to přečtu atd..

A pak.. svého hrdinu poznala osobně. :D Jako většina lidí si občas připije, ale jak se on tehdy choval.. Proto mi ho líto není, spíš bych měl strach že se v případě těch peněz uchlastá k smrti.
@Guardian (24.10.2018 01:01): no ale zabil :D jako kazdej zna tu historku kdy se S opil a zacal nadavat na Geralta a ze se tesi, ze ho zabije. Coz je normalni. Kazdej autor ti rekne , ze ho jeho (nebo jeji!) postavy zacaly po letech srat.

Netvrdim opak. Jen to umej slabomyslnym fanouskum podat tak, ze to delaji pro ne a z cisteho srdce, coz v 99 % zafungovalo a kolem CDPR se vytvorila prakticky sekta.
@Walome (23.10.2018 20:49): Nevšiml jsem si, že by ho jednoznačně zabil. A ten motiv, že kdo přijde s Ciri do styku, ten zemře, se táhl sagou dávno předtím, než došlo k pogromu v Rivii.

Mimochodem, CDPR to taky dělají pro peníze. Překvapivě.
@Guardian (23.10.2018 15:47): Neřekl jsem, že je dědek nula, tak si tu nevymýšlej.

Zaklínač byl možná pojem, ale to je tak vše, co byl. Dědka ta značka nezajímá, to víme všichni, co nejsme slepí. Zajímají ho akorát peníze a ty by neměl (v takovém množství) nebýt cdpr, takže líbat nohy by jim měl. :)
@Fritol (23.10.2018 10:34): Tenhle arogantní pohled na věc mě vysírá. Můžeš si sem psát, jak Sapkowski nemá na nic nárok a ok, sám se přikláním na stranu, že je to jeho chyba a nic by neměl dostat (což nic nemění na tom, že od CDPR by to bylo hezké gesto, kdyby to udělali ještě před tímhle). Nicméně takové ty řeči, že by jim měl líbat nohy, mě iritují. Bez toho hlubokého pozadí, co ve svých knížkách vytvořil, by nikdy tak dobré hry neudělali a nestal by se z nich takový pojem. Takže si nech od cesty ty poznámky, že Sapkowski je nula a CDPR bohové. Zaklínač byl pojem ještě předtím, než nějaký CDPR vůbec vznikl. Že nebyl tak prodávaný, protože prorazit na západ není jen tak, kromě jiného i kvůli jazykové bariéře, s tím nesouvisí.
@Fritol (23.10.2018 11:20): Jenže v polském autorském zákonu podle některých na to může mít právo. I když někomu prodáš práva na svoje duševní vlastnictví nebo jeho využívání, můžeš požadovat navýšení smluvené částky, pokud celková hodnota toho duševního vlastnictví výrazně stoupla od doby, kdy se uzavírala smlouva.

On ve skutečnosti může prostě u soudu uspět. A ten soud se nejspíš stane.

Zda mu něco proplatí veřejně obchodovatelná společnost jen tak (lol), je otázka interní politiky společnosti. Už samotný Sapkwoského claim trochu zamával s cenami akcií, což ale může být CD Projektu u prdele, protože jeho vlastního kapitálu se to nedotkne (Sapkowski chce 15 milionů euro, to není málo).
Jde o to, jak moc jsou seriózní držitelé akcií CD Projektu, jestli se tím nechají vylekat (pokud jsou aspoň trochu seriózní, tak nezpanikaří a nenechají se vylekat).

Soud bude řachanda, to je jasné.

@Bodkin (23.10.2018 11:38): +1
@Fritol (23.10.2018 10:40): Jak říká Bodkin, to je na soudu. A nikde na světě to nefunguje tak, že když obě strany něco podepíší, tak to tak funguje navždy a navěky a nic se nemůže změnit. Přesně to je ten důvod, proč máme soudy.
Já bych dědkovi taky něco poslal. Na jednu stranu ano, dohody se mají respektovat, na druhou stranu, co by to CDPR udělalo.
@Bodkin (23.10.2018 10:38): Tohle je ale krásně debilní úvaha hele. V podstatě zpochybňuješ jakékoliv dohody a smlouvy. Jestli to ten kus papíru, který obě strany tehdá podepsaly, umožňuje, tak může Sapkowski jít leda tak do prdele a nemá nyní právo vůbec na nic.
@Guardian (23.10.2018 09:58): Mně vždycky příjde vtipné tohleto obcházení nějaké dohody. "S tímhle se při dohodě nepočítalo..." nebo "S takovým úspěchem značky se nepočítalo...". Sapkowski je obyčejný chuj, ve skutečnosti by měl ještě platit CDPR on procenta z prodeje knih, protože bez her by neprodal ani prd a smlouvu s Netflixem by neměl též.

Práva jim na to prodal, dohoda zdá se "prodej" Geralta do SC umožňovala (CDPR by to určitě neschvalili jen tak random bez vědomí jestli mohou nebo ne) a tím to hasne. Prodej v uvozovkách, protože si nemyslím, že na tom CDPR přímo vydělali, klidně bych se vsadil, že jim za to Namco ani nezaplatilo. Tyhlety guest charaktery v bojových hrách jsou poměrně běžné a je to výhodné pro obě strany. Namco zlepší prodeje SC na západě, CDPR zas zviditelní Zaklínače v Asii.
Hela a ta práva na Geralta pro SC prodal kdo? CDPR? Potom se Sapkowskimu možná nedivím, že je žaluje o další money, protože s tímhle se určitě při té dohodě nepočítalo, že to budou prodávat dál (i když věřím, že ve smlouvě to klidně být může).
Tak nějakej základní návrh poslán, pokud si někdo chcete rozepsat popisek, feel free :p
@Vurhor (11.10.2018 16:18): Od cywe dal jsem nečetl.@Jab (11.10.2018 16:57): a to je právě ono. Meneni logiky světa, jenom aby dávalo smysl, že je tam černá herečka. To je ten největší průser, o kterém od začátku mluvím. Navíc srovnávás nesrovnatelne. Že vezmou Sedm samuraju a udělají Sedm statečných, změní národnost postav, dají jim úplně jiná jména a umístí to jinam a zachovají jen myšlenku díla, je něco zcela jiného, než když vezmu lore a změním v něm jasně popsanou postavu. Ale na tom snad není co vysvětlovat.

Nemluvě o tom, že se to zase snažíš uhrát na "dělá to i někdo jinej, tak je to ok" argument.
@Guardian (11.10.2018 15:31): Pokud té změně "barvy postav" logicky uzpůsobí i zbytek settingu (tzn. Fringilla Viga už nebude sestřenicí z druhého kolena od Anny Henrietty a nebude už naznačována její podobnost s Yennefer a ani to, že potřebuje onen pudr pro zamaskování ruměnce), tak je mi ta změna úplně a lautr jedno. Jen když to bude pasovat v rámci adaptace toho settingu. Je to věc naprosto normální. Kolik seriálů a filmů se natáčelo třebas z původních japonských a britských verzí znovu pro americké publikum? Kolik filmů a seriálů již mělo kompletně předělaný "casting"? Řešíte to jen kvůli své paranoie z nějakých neomarxismů a podobných blbin. Mimochodem to, že Fringilla Vigo tam má být mladou začínající čarodějkou (a nejen ona), naznačuje, že půjde o adaptaci daleko volnější, než se očekávalo. A zásahů do světa a settingu tedy bude více.

U druhé části tvého příspěvku mám pocit marnosti jakékoliv diskuze. Seriál je asi tak kvalitní, jako tvoje argumentace.
Cywe, ještě bych pochopil, kdyby se mluvilo o základní čtyřce (Geralt, Marigold, Yennefer, Ciri), ale takhle hysterčit kvůli postavě, která sehrává výraznější, ale přesto vcelku malou úlohu až v poslední knize, to už je fakt na prášky. Já chápu, že Zaklínač by měl mít onu slovanskou atmosféru, ve které přirozeně dominují bílé postavy, ale fakt se nehodlám posrat z toho, že jeden side character, který v celkovém příběhu hraje celkem malou roli, bude černej.
Ježiši...
@Guardian (11.10.2018 15:31): Ten poľský seriál je nevydarený z mnohých dôvodov, nakoľko jeho tvorcovia s radosťou ignorovali všetko dobré na knihách a čo je horšie, nedokázali to nahradiť žiadnymi dobrými vlastnými nápadmi. Už len zaklínačská mytológia bola prekopaná úplne nezmyselne.

Inak Drolin to myslí sčasti ironicky a sčasti vážne :))
@Jab (11.10.2018 13:15): Ne, adaptace nemusí být nutně odlišná od originálu. Jsou samozřejmě věci, které třeba ani neovlivníš a nějaká odlišnost tam bude vždycky. Ale pak jsou věci, které jdou ovlivnit velmi snadno. Třeba barva pleti postav.@Drolin (11.10.2018 13:41): Nevím, jestli to myslíš ironicky, každopádně ten původní polský seriál je zoufale špatný. Nejhorší na něm je ta jejich ignorace a to, jak pojali školu Zaklínačů jako takovou - protože seriál dělali podle povídek, kde ještě moc popsaná nebyla, ale neobtěžovali se přečíst ságu, která tou dobou už dávno byla napsaná.
Ale Jab by na to nepochybně řekl, že cokoliv špatného v polském seriálu je ok, protože je to přece adaptace...