Podle tweetů té showrunnerky jsem tomu projektu ze začátku docela věřil, jelikož bylo znát, že četla knížky a ponořila se do nich atd. Otázkou pak ale je, kolik se toho v tom překladu ztratilo... Osobně jsem v anglickém překladu četl pouze začátek Krve elfů a nějak extra mi to nesedlo.
@Paul (31.10.2018 16:21): No na mě to právě zatím ani moc velkorozpočtově nepůsobí, to je další problém...

Další věc je, že i kdyby se to řemeslně fakt povedlo, tak ten feeling toho světa je už prostě tou jejich multikulti společností ve světě, který má vycházet v podstatě z našeho středověku, dost zabitý, takže jako Zaklínače, co jsem četl a hrál, to nejspíš nikdy nedokážu vnímat.
To plašení mi přijde lehce přehnaný, vždyť ve ksichtě bude nakonec vypadat jinak, tam ještě přijde make-upu :-)
@Guardian (31.10.2018 16:15): Taky o tom trochu začínám uvažovat (že to budu ignorovat) - nečekal jsem, že u představení Geralta vyprsknu smíchy, ale stalo se. Je to sice předběžný a určitě ho budou upravovat, ale...ten pocit supermana dělajícího witcher cosplay na halloweenu je fakt silnej. A zbytek castu taky moc důvěry nedodává.

Ale na druhou stranu, Game of Thrones mám moc rád a strašně dlouho jsem chtěl aby podobně velkorozpočtově někdo zpracoval Zaklínače, takže se mi to úplně zavrhovat stále nechce.
@Paul (31.10.2018 16:08): Takže další chudák, co odnesl dnešní dobu vynucené rozmanitosti, je Istredd, jo? Hmm hmm. Ta Triss je taky dobrej úlet. Zatím to vypadá, že to bude fakt solidní klauniáda.

Já myslím, že se na to možná ani dívat nebudu, protože bych po té herní trilogii, která zůstala knihám v mezích zákona jakžtakž věrná, nerad schytal něco, co by mi nasadilo pěknou pachuť, která už nepůjde smýt.
Jinak oznámili i zbytek castu.
Lars Mikkelsen? Yes!
Jako Stregobor? Nooooooooooo. Měl hrát Bonharta, sakra.

Istredd:

Charlotte O’Leary - Tiffania

Natasha Culzac - Toruviel

Amit Shah - Torque

Tom Canton - Filavandrel
@Charllize (30.10.2018 19:57): Nedalo mi to a šel jsem se podívat - já tedy mám v CZ verzi český potisk. Pamatoval jsem si to, protože na nich je napsáno herní disk a potom na jednom soundtrack. A ten mě zrovinka trošku zklamal, páč neobsahuje Fields of Skellige :-(
Jsem s PSkama novacek, proto nic nevim :D Ale prislo mi divny ze vsichni znami co Zaklinace maj uz tam tu moznost cz titulku meli rovnou a ja ne.. skouknu ty cisla, ale asi mi je jasny jak to bude.. kazdopadne diky za rady, jsem zas o neco moudrejsi :D :)
@314trv (30.10.2018 11:28): Store maji v angličtině všichni, ten se do češtiny nepřekládá. Jak tu všichni říkají, máš prostě špatnou edici. Zbavil bych se toho a pořídil si radši něco věrohodnějšího z Xzonu, JRC, Alzy...
@314trv (30.10.2018 11:05): vzdyt ti pisu ze ta cestina pro GOTY edici ke stazeni neexistuje, tak na co se mame koukat? Bud je na disku nebo neni. W3 GOTY vysel u nas s cestinou ktera je primo soucast fyzickeho disku, nikdy ke stazeni nebyla. Pokud tam cestinu nemas, tak mas verzi pro jinej region a nic s tim neudelas.

Cestina by mela jit nastavit nekde v hlavnim menu hry. Muzes jeste zkusit dat jazyk PS4 do cestiny jestli to neco neudela, ale pochybuju.
Podle mě nejde o nějakou dočasnou technickou závadu na PS storu. Nejspíš sis koupil nějakou kšuntskou verzi Zaklínače, která je určená pro jiný region a dali ti to jenom do českýho obalu nebo tak něco. Podporu jazyků si upravuje sám vydavatel a Sony na ní nemá vliv, co tak čtu po fórech.
Zdravím, prosím, potřebuju radu.. Mám Zaklínače 3 na Ps4, GOTY edice, český obal a všechno, přesto v menu jazyků není volba českých titulků.. když zvolím Download additional languages, chce mě to přesměrovat na store, ale hodí mi to hlášku že store je momentálně nedostupný pro české registrované hráče..když dám Ok, vyskočí na mě "This content cannot be downloaded at this moment." a hodí mě to zpátky do menu hry..už to takhle trvá třetí den. Máte někdo stejný problém nebo nevíte co s tím? Děkuji :)
@Jab (29.10.2018 07:42): však vim, proto jsem psal že to předtím házelo BSOD. nVidia od tý doby vydala další verze driverů, tak mě zajímalo jestli je teda normální že se to děje stále. Nj tak holt čekat.
@Paul (29.10.2018 07:29): To už jsme přece spolu řešili. :) Jde mi to... Když nainstaluji předchozí verzi ovladače karty. S tou aktuální to nejde a jsou toho plný internety. ;)
Funguje tu někomu nvidia DSR? Předtím to házelo BSOD, teď s novým HW a posledním hotfix driverem to shodí hru (bez hlášky a bez bsod).
@StriderCZ (26.10.2018 09:27): Přijde mi celkem ok, že ty postavy umřely. Nic jiného bych ani nečekal. Bylo by divné, kdyby přežily všechny a stejně tak by mi přišlo zvláštní, kdyby přežily třeba jen dvě konkrétní a zbytek umřel. Mně to tam sedělo. Ani jedna smrt nebyla nějak nesmyslná nebo nepravděpodobná.

Cahir --> Zabit Bonhartem. Nic jiného bych ani nečekal.
Milwa --> Zabita šípem. To mi přijde příznačné.
Regis --> Opravdu někdo čekal, že zabije Vilgefortze?
Angouleme --> Smrtelně zraněna jedním z mnoha strážných, se kterými bojovali.
@Guardian (26.10.2018 08:42): Taky si myslím, že smrt Geralta měl naplánovanou dlouho. To, že měl Geralta plné zuby, měl tvůrčí krizi a problémy s dopsáním celé ságy se spíše projevilo tím, jak se "pomstil" vedlejším postavám, které nechal ve finálním souboji poumírat.

Tak trochu alegorie na Rowlingovou, která po fenomenálních prvních třech dílech Harryho Pottera začala "mlátit prázdnou slámu". Kniha s pohárem kouzelníků je prakticky zbytečná, včetně milostných pubertálních zápletek. Nehledě na to, že na konci každé knihy nechala někoho umřít (což je je klasická hollywoodská scénáristická berlička, jak zdramatizovat děj).

@Walome (26.10.2018 05:54): Ne, nevím. Sapkowski evidentně rád provokuje. Že něco řekne, neznamená, že je to pravda. A jak jsem psal, Geraltovu smrt měl rozehranu už dávno. Vzhledem k tomu, že Paní jezera má asi 560 stránek, mi ani nepřijde pravděpodobná ta možnost, že tu sagu chtěl co nejrychleji utnout.
@Charllize (25.10.2018 23:42): Neměl bych mu za zlé že se kvůli prachům nějak rozmyslel, jen ať na značce normálně vydělává, vadí mi docela ten způsob. Hrám se roky vysmívá a napadá je kde může, ale teď jsou mu dobré.

Ale to je vedlejší, není třeba to víc pitvat, pointa mé odpovědi Guardianovi byla v tom že Sapkowski je ze svých rozhovorů docela známý (a tedy osobně mi i od mých společných známých s ním), a když něco on sám říká, tak se to asi dá brát vážně.
Nicméně jestli ho Guardian má za blábolícího idiota který sám neví co mluví tak to už je jeho věc :)
@AlieN (25.10.2018 23:34): Ještě, že tě máme, jinak bychom nevěděli, jaké přesne měl pohnutky člověk, kterého nikdo z nás nezná.
Nejsem naivní. A Sapkowskiho si neidealizuju. Ale nejsem ani typicky český rozumbrada, co všechno ví, protože někde něco četl nebo viděl.
@AlieN (25.10.2018 23:34): proste si to rozmyslel, to lide casto delaji. A dost casto prave kvuli hmotnym ci finacnim duvodum. Neco si rozmyslet kvuli prachum je uplne bezna vec, nevim proc to mit dedkovi za zle.

idealni by bylo kdyby se CDPR a dedek naucily spolupracovat, ale evidentne do toho slapli najak blbou nohou a ne a ne se z toho vyhrabat. Podle me by to obema jen prospelo.
@Guardian (25.10.2018 22:43): Je roztomilé jak jsi v tom idealizování si Sapkowského naivní. Zabil Geralta protože už ho sral, chtěl ságu definitivně uzavřít, nevymýšlet další pokračování, a psát si něco jiného. Sám to řekl. A jistě že pro to zabití použil ten způsob, který se nejsnadněji nabízel.
Ovšem po úspěchu her se k Zaklínači vrátil, protože mu došlo že vlastně může ještě trochu vyrýžovat (ne že by mě Bouřková sezona nebavila, ale pořád je to jen jednoduchý přívěšek), a o další rýžování trochu jinak se snaží teď.
Zdravim.Poradi nekdo jak se ovlada rychly beh na ps4 v zaklinaci 3.Zkusil jsem vsechna tlacitka a nic.Dekuji:)
@Walome (24.10.2018 06:53): A já si myslím, že bereš moc vážně, co někdo řekne. Že Geralt zemře na smrt třemi zuby, to měl vymyšlené už od Krve elfů. Nevidím důvod, proč ho nenávidět za to, že ho "zabil" (vyznění je nejasné, dost možná ale neumrel).