Pročítám si komentáře ke dvojce a hodně z nich zmiňuje záporáka, o kterém nic nevíme a neznáme jeho motivaci. Tak dle Wiki:

Je Ruka část dávno mrtvého zlého kouzelníka, který se chce obnovit a k tomu potřebuje prázdný prostor - proto chce Kyrandii vymazat...
@90210 (19.11.2018 16:40): No jsem zvědavej taky :) Včera jsem zapnul, zjistil že inventář je omezený na 10 věcí (proč proboha?) a že to má být nelineární a zase vypnul. Teď to asi jdu zkusit znovu :)
@90210 (16.03.2017 22:05): Tvůj komentář znám. Podle mě je spíš negativní, když se série vyvíjí tímhle způsobem. Kdyby byl mezi jedničkou a trojkou 10let tak bych to pochopil spíš - jako u Harryho Pottera, postava stárne s fanouškem. Tady však vyšel díl co rok. Já si chtěl zahrát pohádkovou Kyrandii a dostal jsem ve druhém případě rádobyvtipnou blbost a v třetím případě sarkastickou zlomyslnost.
@Red (15.03.2017 22:03): Ja fanousek Monkey Islandu a vubec cehokoli od Lucasu nejsem, ale velkej rozdil tam nevidim. Ta serie se aspon nekam vyvijela, viz.muj komentar ke trojce.;)
@90210 (15.03.2017 21:26): No pro mě určitě násobně lepší je a to bez jakékoliv nostalgie. Skladba příběhu, postavy, konzistence prostředí, atmosféra, logika, emoce jsou prostě objektivně lepší, respektive ve dvojce absentují a ta rádobyvtipnost a šílenost která měla kvality jedničky nahradit mi nic neříká. Chápu že pro fanoušky monkey islandů a tentaclů to je velké plus.
@Red (15.03.2017 21:21): Na druhou stranu pokud je dvojka na 40, tak jednicka nemuze byt vic nez na 60, pokud zapomenes na veskerou nostalgii, protoze o moc lepsi hra to teda neni.
@BINGMAN (15.03.2017 20:56): S tvoji krátkou definicí se zcela ztotožňuju. Jen dodám že jednička byla adventurou mého dětství a na to až se dostanu k pokračování jsem se těšil přes 20 let...
Právě rozehrávám a docela mě zajímá: je ve hře nějaký dead-end, na který bych si měl dát pozor, jako třeba problém s Tulipánem v jedničce?
Čechoslovák narozený v 80. letech se musel první Kyrandii aktivně vyhýbat aby ji minul :p
Docela povedená, kratší a zábavná adventura.

7/10 to není jen proto, že u Blade Runneru mám sedmičku, a ten byl přeci jen lepší.
@MickTheMage (04.11.2014 16:21): Ja nerikam ze je spatna, ale znovu uz ji urcite hrat nebudu jako treba TLJ, monkey island ci jine klasiky ke kterym se rad opakovane vracim a proto je hodnotim vyse.

Treti dil jsem rozehral ale zatim me vubec neoslovil.
Já dvojku nehrál nikdy, myslím že tehdy kvůli tomu že nebyla v češtině a byla moc velká:) Asi tak před rokem jsem hrál až trojku (bude? :))
Jé, tuhle adventurku mám moc rád. Ta pohádková atmosféra a některé lokace mám v hlavě vyryty dodnes :-) Jak rád bych si ji znovu zahrál, škoda, že není čas :-)