The Innsmouth Case

23.06.2020
28.12.2020
22.07.2021

The Innsmouth Case je textová adventúra inšpirovaná príbehmi H.P. Lovecrafta, ktorá kombinuje hororové a humorné prvky. Atmosféru dokresľuje kreslený vizuál, ktorý má podobu knihy a jednotliví účastníci príbehu sú čiastočne animovaní. Hra pozostáva z kapitol, ktoré je možné po prvom priechode ľubovoľne prechádzať a objavovať nové vetvenia príbehu, respektíve ďalšie konce. Tých je celkovo 27 a znovuhrateľnosť tak poháňa hráča v ďalšom objavovaní ukrytých prepojení, ktoré rozširujú dej.

Hlavnou postavou hry je skrachovaný detektív, ktorá má za úlohu nájsť zmiznuté dievčatko v záhadnom meste Innsmouth. V meste, ktoré na prvý pohľad veľa nepovie, no je plné tajomstiev. To či bude táto misia úspešná, a čo vlastne to ,,úspešná" znamená, je len a len na hráčovi, ktorému sa v tejto mysterióznej adventúre otvára nový svet.

Herní výzva 2024 - 3. Volání Cthulhu

Tak tohle mě opravdu vůbec nebavilo. S Cthulhu tematikou nemám moc zkušeností, ale toto spojení hororu a komedie je pro mě naprosto nekompatibilní kombinace. Hra je prakticky pouze textovou adventurou. Každá lokace má sice svůj statický obrázek (případně jednoduchou trochu rozanimovanou postavu), ale jinak je vše na hráčově představivosti. To sice není úplně na škodu, ale občas by to chtělo něco trochu víc, než jen číst ty stohy textů. Hra se pyšní tím, že má 27 konců. Já jich objevil asi 10 a motivaci na další už jsem neměl, bylo to pořád to samé.

Přiznávám, že občas umí hra vykouzlit celkem atmosférickou chvilku, čemuž dopomahají tajemné hudební motivy, ale tato atmosféra je rázem zabita nějakým rádoby vtipem a já se do hraní musel až nutit. Zanadávat si musím i na optimalizaci, protože i když jen čtete text a na monitoru je k tomu malý obrázek prostředí, grafika mi hučela, jak kdybych hrál páté Crysis. Hřebík do rakve je za mě i přemrštěná cena.

Pro: 27 konců; občas atmosféra; občas hudba.

Proti: Nuda; optimalizace; cena.