Od doby co jsem naposledy hrál Skyrim uplynulo už hodně let a nedopečené KCD letos mou touhu po open world rpg zrovna nenaplnilo, tak je asi čas dát mu znovu šanci.

Máte nějaké své doporučené mody? Zatím se orientuji podle těch nejpopulárnějších na Nexusu.
@Shoggot (06.08.2018 21:27): Ony to take byli limity jinde, treba v tom ze v dobe kdy delali Skyrim nebyli nijak vyrazne velky studio s nejakym ultra mega rozpoctem. Takze do tak uz megalomanske hry bylo tezke dat zasadni projevy hloubky v mnoha oblastech. Navic si upletli na sebe bic v podobe toho data vydani ktere proste diky tem cislovkam neslo odlozit. V zasade jeste mesic pred vydanim to nemeli vubec pokupe a hra byla zmet casti co do sebe nijak moc nezapadali, na hre to je bohuzel obcas videt.
@Gordon (06.08.2018 20:52): To je možné. Jenže to je příběh, ta "underlying theme" vyzní do prázdna. Todd to říká velmi správně, že výhoda sci-fi a fantasy je, že můžeš vzít reálnou sociální problematiku a různě jí exponovat a pracovat s ní dle libosti. A protože je to alegorie, můžeš s ní pracovat velmi symbolicky, což ti umožňuje buď sdělit svůj postoj bez obav (například Les od bratrů Strugackých by měl být snad učebnicovou ukázkou) nebo s ní pracovat způsobem, že půjdeš do hloubky, nahlédneš na to z nějakých rámců a směrů nebo nechat vyznít nějakým způsobem.

Skyrim nic z toho nedělá, ale to je takové běžné a není to v podstatě výtka. Není tam na to prostor. Je to taková alegorie v zárodku, spíš tím chtějí nastínit nějakou atmosféru. Pouštět se do toho ani asi nechtěli, protož vzít si tak aktuální a širokou tématiku a zakomponovat do hry i současné teoretické rámce, které se tím jevem zabývají, to je na sandboxové RPG ve fantasy trochu moc. Téma tak zůstává takřka zcela nevyužité, ale to je záměr spojený s limity žánru.

Přece jen ale je tam ta snaha vidět, což není špatné.
@Gordon (06.08.2018 20:52): No tak vidis. Ja se Nordum vubec nedivim ze je tam nechteji:)

Thalmorove aka High elfove mozna jednanim nacky pripominaji, ale to jejich chovani je proste prirozene, vzdycky byli takovi, i v dobe kdy v nich nacky videl malokdo. High Elf je proste ze sve podstaty neco vic, bytost nadana nebyvalymi magickymi schopnostmi a vysokou inteligenci a prakticky vzdycky patrici k elite mest a kraju.
@Shoggot (06.08.2018 20:38): Beztak celej ten spor o skyrim bude vyřešem tak aby tam to rozhodnutí říše/bouřní hávy nebylo jasné a bude to nějak takhle: Thalmor znovu zaútočil na říši, zavraždily císaře na summitu, novým císařem se stal drakorozený ze skyrimu který pak vytáhl proti thalmorům a totálně je zníčil. Nehledě na to jestli skyrim byl svobodný nebo součást říše.

@Charllize (06.08.2018 20:47): Dumeří jsou moje oblíbená rasa právě díky morrowindu.
Cele to je o provazanosti serie. Kdo treba hral Morrowind muze Dunmery vnimat uplne jinak nez nekdo kdo hral jen Skyrim. Ta neverazivost mezi rasama se tam tahne po celou dobu co ta serie existuje, a holt z kontextu vytrzeny Skyrim pak muze pusobit v tomhle smeru jalove.
Navic je to taky tim ze dnes zrejme plno lidi vnima tuhle otazku krapet palcivjeji nez v tom roce 2011 a predtim.
Na Skyrimu je preci krasne prave to, jak casual hra to je. Kdyby nebyla, nikdy by se tak neprodavala. Je to hra, kterou clovek zapne na deset minut nebo deset hodin a bavi se. Bavi se i bez hloubky z mizerne napsanych knih ve hre.
@Shoggot (06.08.2018 15:41): Tak skyrim je v podstatě satirou na svět, žijou tam debilní rasističtí nordové s debilnímy názory o tom jak nechtějí imigranty z morrowindy a jak chtějí nezávislost a odtrhnout se od říše, pak tam je Thalmor, což je silně náckovská skupina elfů kteří mají si myslí že jejich rasa je echt-árijec a pak je tam imperium které se brodí ve vlastních sračkách a zoufale se snaží za každou cenu všechno napravit aby se říše nerozpadla.
Khajiti nesmí do měst, reptiliáni jsou obdoba cikánů a na dumery se v ledohradu téměř pořádají nájezdy Ku-klux-klanu.
https://www.theguardian.com/games/2018/j ... er-scrolls-starfield

“People look at Skyrim and say, ‘That’s a dragon-killing power fantasy,’ but the actual underlying theme was: do you take a nationalistic view of your own country, or look at the whole world? I think that’s still pretty topical today,” he says. “The thing that helps with [genre fiction], whether that’s science fiction or fantasy or post-apocalyptic, is that it lets you handle themes like racial stereotypes in ways that you don’t notice at first, and then become very obvious.”

Todd to chudák myslí dobře, jen to dotáhnout v provedení do konce :(
@Charllize (24.07.2018 13:52): Jo, občas se itemy resetnou, stalose mi to třeba v krčmě u vorařova. Trvá to docela dlouho ale. Dungeony se taky někdy resetnou, ale jen hlavní truhla a banditi. Což je docela logické.

Nevíš jak je to u obchodníků? Když jim prodám enormní množství věcí, tak to časem vytratí nebo jim to zůstane?
@Gordon (24.07.2018 13:46): to si jisty nejsem. Ale kazdou vec co vezmes do kurzoru nebo vyhodis z invu jo. Nahodne posunuti predmetu treba bojem se po case asi resetne nebo tak neco a asi nefunguje uplne stejne presne. Ale asi to v tom savu bude taky.
Taky se treba stava ze kdyz tahnes neci mrtvolu tak tam zustane pak lezet strasne dlouho nebo porad. Pac si hra mysli ze je to tvoje a ze jsi to tam odhodil :)
Ja mel save ke 20mb po cca 300 hodinach hrani u zakladni verze. Zacinal tusim na 2 mb.
@Charllize (24.07.2018 13:44): Takže pokud totálně přeházím fusrodahem celou samotu a pak uložím ve žlebu, tak si to bude pamatovat souřadnice každýho itemu ze samoty jo? Teda... nechápu jak se to do těch pár Mb vejde... :-)
@Gordon (24.07.2018 13:33): ja vim ze je ukradena od Cenegy, neboj. Nastesti jim to je jedno. Ale jde o to ze specialka funguje jinak a i kdyz tam ta cestina bezi uplne si nerozumi. Je lepsi ji tam dat po rozehrani.
@Charllize (24.07.2018 13:20): Hele, to se mi děje že občas kolem whiterunu narazím na štít nebo pochodeň nějakého strážného... Občas jsem dokonce narazil na mrtvého ve městě, díky bohu za console order "resurrect".

Na druhou stranu tam mám Open Cities a asi 60 modů. každopádně ta čeština co je na nexusu je offic od, jen přetažená z původní legendárky, unnoficial patch zase předělává některé věci do angličtiny, proto je i czech unnoficial patch patch. Nejlepší je na tom že jsou češtinové patchy i na módy které přidávají ůplně nové věci (luky se zaměřovátkama). každopádně mám dojem že stáhl teda jinou češtinu než tu napůl offic.

na třetí stranu mi i ve vannile staré chcípl jen tak třeba ten kovář z neberské kovárny, prostě jen tak ležel někde na cestě.

jediné co mi tedy zůstalo nepřeloženo jsou plovoucí názvy loadings door. (když se na ně ukáže myší) Jinak je vše perfektní.
@Gordon (24.07.2018 13:12): hele amatetskej preklad obvzlast tes her dokaze neskutecny veci. Treba v morrowindu nektete domy byli zatopene vodou a npc chcipla:)

U specialky cestina umi bugnout nektere ukoly a treba se muze stat ze obchodnici nemaji zbozi nebo ze treba strazny umre kdyz vylezes z domu a podobne. Takze bych se ani nedivil flaskam co nejdou sebrat. Neofiko patch je fajn ale umi taky udelat bordel a kdyz k nemu das jeste cestinu, dej se vule bozi. Prave pridanim cestiny az po rozehran po helgenu se plno veci nastavi z originalu a cestina je jen prepise a hra je nebere jako default. U cestiny nejde dat load order.
@Charllize (24.07.2018 09:42): Nebo nainstalovat SSE unnoficial patch, pak češtinum a tu zacelit češtino-patchem pro unoofficial patch. Každopádně nechápu jak je tohle možné že nemůže sbírat výlučně lahve, v tom bude něco jiného. Možná něco s integritou nebo stáhl nějakou bazmekovou češtinu. :/
Kolega z práce se potýká se zvláštním bugem. Nainstaloval češtinu a prý mu nejdou sbírat jakékoliv lahve. Údajně za to může čeština, ale konkrétní řešení nenašel. Teď jsem v práci a nemám čas to hledat. Ví někdo, co s tím?
@Molceon (13.07.2018 13:03): dragons dogma je esence hry na hrdiny v tom nejlepsim slova smyslu.
Kombinace moderny a staroskolskeho hrani.
Dle meho v tomhle smyslu nic lepsiho neni.
Samozrejme narativne zalozeneho hrace to uspokojit asi nemuze.
@Molceon (13.07.2018 13:03): no hitparáda to není - vážně to staví jen na soubojích. Ale v 3D RPG holt zas tolik výběr není a teď jak Witcher 3 posunul trochu tu laťku, tak je to zpětně ještě horší.

Nezbývá než čekat. :D

Nebo si možná čekání na Cyberpunk zkrať novými díly Deus Ex. Human Revolution a Mankind Divided. Uděláš asi nejlíp.
@SilentWolf (13.07.2018 12:04): Dragons Dogmu mám v paměti už delší dobu, ale tak nějak mě vždy od koupení odrazoval názor lidí, že příběh je opravdu slabší a hra vyloženě staví hlavně na soubojích. Ale díky za doporučení, třeba se nakonec odhodlám tomu dát šanci.
Jinak ten remaster skyrimu mám možnost mít za dobrou cenu a tak nějak si to projít znovu jiným stylem, lepší grafikou, opravit ty nedostatky dvěma mody a zkrátit si čekání na cyberpunk.
@Molceon (13.07.2018 11:38): třeba Dragons Dogma bys nerozjel na PC? Přijde mi to možná jako trochu lepší varianta, než se se pokoušet omodovat hru, která tě tak moc zklamala. Akorát tam máš jen čistě to zabíjení - questy jsou hloupé a rozhovory retardované. To má zase Skyrim trochu lepší - i když stále směrem k průměrnosti.

Ale zejména pokud bys rád hrál za mága - tak je Dragons Dogma slast.
Edit: a šplhat po Bossech a sekat jim do krku dýkami taky! :D nelze opomenout.
Já mám RPG hry opravdu rád a zkusím tomu dát šanci, koupím ten remaster a zkusím ho lehce namodovat. Pokud vyřeším můj problém s obtížností draků, inventářem a lootem, tak budu asi dost spokojenej.
@Molceon (12.07.2018 17:33): A já nevím jakou obtížnost hraješ - vždyť jsem ti to napsal, si to přečti ještě jednou. To že jsem si omódoval inventář jsem plácl jen tak mimo, jinak samozřejmě souhlasím s tím že je inventář na hovno.
A ne, zrovna tu hru hraju, mám level 19 a banditi opravdu silnější jak draci nejsou, Mají o dost míň životů a je snažší jim rozbít rovnováhu, jen dávají o dost větší demidž. Navíc Draci umí dobře popálit a to hraju za dummera. (50% odolnost proti ohni) Až se setkám s ledovým drakem tak to bude hardcore.

Jinak je mi teda záhada proč se teda ta hra tak dobře prodavá a proč jí pořád kupujeme. Že by to bylo tím že jde dobře módovat a názor je subbjektivní/objektivní? :-)
@Kwoky (12.07.2018 17:33): To ze hry dělají lidi co jí dávají maximalní hodnocení, protože za ně mluví emoce fanouška a né kritický pohled. Já budu přece na hru nahlížet tak jaká ta hra je a tedy i kritizovat její nedostatky.